אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אחרינו המבול: חשבון הנפש שאנחנו צריכים לעשות לטובת איכות הסביבה

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
לא תקום תחנת כח חדשה
ישראל נמצאת ביתירות אנרגטית, אין צורך בתחנות כוח חדשות (לישראל). ולמרות זאת הממשלה החליטה שכן, והיא מקדמת באובססיביות אני חייבת להגיד, תחנת כח גדולה מאוד 1300 מגה ואט בשרון בסביבה צפופת אוכלוסיה. כנראה שלא שמעה על אנרגיות מתחדשות, כשכל העולם עובר לשם ישראל נמצאת אי שם מאחור ומעודדת שריפת דלקים מאובנים במקום שימוש במשאב הזול והנקי שנמצא בשפע - השמש. יש לעודד אנרגיות מתחדשות ולהפסיק לשרוף דלקים פוסיליים למען עתיד ילדנו, למען העתיד ☀️ https://www.facebook.com/maavak.hashalom/
ליאת | 13.10.19
13.
מחוייבות אישעת
כמויות הכלים החדפעמיים שצורכים בארץ היא אדירה. ראו את שלל החנויות המתמחות בכך ואת המדפים העמוסים לעייפה בסופרים ובשווקים. ועוד לא דיברנו על בקבוקים. השר הבא לאיכות הסביבה צריך לקדם בדחיפות עליונה חקיקה שתאסור ייצור ומכירה של כלים כאלה. כנ"ל לגבי בקבוקים. אפשר להצטייד בבקבוק רב פעמי לצריכה אישית ולגבי בקבוקים גדולים לעבור לחומרים קשיחים, זכוכית או פלסטיק קשיח לשימוש חוזר. אסור לנו למכור את העתיד של ילדינו ונכדינו עבור נוחות עכשווית. אם כל אחד יצמצם את הצריכה האישית שלו, כבר עשינו משהו!!!
דיקלה | 09.10.19
9.
רוב הטענות המובאות בכתבה זו שגויות
בתור מישהו שמתעניין בתחום, שיש לו רקע מדעי, ושאשכרה בודק את הנתונים, אני יכול לספר לכם שהראיות לכך שההתחממות הגלובלית היא מעשי ידי אדם קלושות למדי. פד״ח הינו גז בלתי רעיל, שכל היצורים החיים פולטים תוך כדי תהליך הנשימה, ושמהווה את מקור המזון העיקרי לצמחיית כדור הארץ. זה לא נכון שכיום ריכוז הפד״ח באטמוספירה הוא הגבוה ביותר בהיסטוריה של כדור הארץ. ישנן ראיות לכך שהיו בעבר תקופות בהן הריכוז היה גבוה יותר, ושהן לאו דווקא היו חמות באופן קיצוני. בהחלט יתכן שההתחממות הגלובלית היא תופעה טבעית שאת מקורותיה המדע טרם מבין (למשל, ישנה תיאוריה הגורסת שהדבר קשור בשינויים בפעילות המגנטית של השמש, ומספר כתמי השמש בכל רגע נתון). תגובתי אינה נוגעת לכל נושא פסולת הפלסטיק והרס יערות הגשם, שאותם לא חקרתי.
אורן | 09.10.19
2.
מסובך למחזר בארץ
אני משתדל להשליך למחזור אבל: סוללות: פעם היו תאים לסוללות על כלובי הבקבוקים ברחוב - יום אחד נעלמו. אלקטרוניקה ומחשבים: פעם היה אזור מיוחד להם בקצה השכונה - יום אחד נעלם. בקבוקי פלסטיק גדולים לכלוב ברחוב, בקבוקי פלסטיק קטנים ופחיות חזרה לסופר. בקבוקי זכוכית? חלק להחזיר לסופר? חלק לפח הכתום? אף פעם לא הצלחתי להבין מה מיועד לפח הכתום ומה אסור. ואיפה לזרוק פח צבע חצי מלא או מיכל ריסוס ישן? אני חושב שאם היה מרכז אחד בו אפשר למסור את כל סוגי החומרים הייתי ממחזר הרבה יותר.
ב. ב. | 08.10.19
1.
אולי דווקא ישראל הבעיה? בעולם דווקא מנסים לעשות משהוא
מדינה שהייתה יכולה כבר ב2020 להפוך ללא תלוייה בנפט וגז. מדינה עם ידע ויכולת לייצר את תאים פוטו וולטאים הכי טובים בעולם. במקום זאת מפמפמים לאנשים אירן אירן אירן ועוד צבא ועוד רקטות. עד מתי תהיה ישראל קולוניה של ארה"ב?
א.א. | 08.10.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת