אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כיבודים בלשכה: 1,500 עורכי דין מונו כיושבי ראש ועדות, סגנים וממלאי מקום

100 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

98.
אני רוצה להתחיל בעובדה כי לא מונתי לועדות לשכת עורכי הדין.
ועדיין, מדובר בועדות ללא תשלום. כלומר מדובר בעבודה רבה ללא תגמול כספי. אם בוחר עו"ד אבי חימי למנות הרבה עורכי דין זו בשל העובדה כי כך תתבצע עבודת עורכי הדין בצורה טובה יותר. אתם מבינים כי יש הורדה מסויימת בפרסטיז'ה של הוועדות כך שאם מישהו יאמר שהוא סגן בוועדה מסויימת, הוא לא יתפ0ס כעו"ד בעל מעמד בתחום. אז מה הבעיה שלכם עם הדבר הזה? זה לא עולה למדינה או אפילו ללשכה גרוש.
עזר מבורך, עו"ד  | 16.10.19
86.
אבי חימי ומינוייו
אבי חימי חייב ללכת והיום הבייתה .וכי למה?כל ההשתלמויות שנעשו פעם בלישכה לפי מחוזות הכל כמעט נעלם.הכל מאז כניסתו לתפקיד הפך ליהיות דרך גופים כלכליים ממקורבי השלטון החדש והנהלת החברה הכלכלית של לישכת עו"ד. נראה כי כל הנעשה בלישכה אינו לטובת כלל עורכי הדין משלמי האגרה אלא לטובת מקורביו של אבי חימי וטובתם בלבד. שמה ה"ה אני חימי יתן הסבר מדוע האגרה המשולמה כה גבוהה? מה נעשה בה? ואיך יתכן כי 1500 ראשי ועדות רק בארצית ? גם אם יטען כי המדובר במשרות כבוד , אין כך פני הדברים!! הטבות שונות ומשונות ניתנות לכל יו"ר ולכל סגן באשר הוא .אולי לא נראות בעין אבל, בפועל ההתחכחות בשופטים ובשרי ממשלה נותן בידם כח שאין למי שבחר לא להיכנס לפוליטיקה. אבי חיימי האומנם דבריך עולים בקנה אחד עם הבטחותיך בטרם בחירות ?כל הסיפור של יו"ר מחוז מרכז שלא היה ניתן לתת לה מינוי זה כי משרדה יושב בתל אביב ולא במחוז מרכז ולשם כך פיברקה מיקום זמני של משרד! עד היכן תלך לטובת מקורביך?עד היכן תהפוך ללא אחר מאשר אפי נווה 2 ? לך הבייתה .
ביבי-פיפי | 11.10.19
79.
סגן יו"ר ועדה
אני רק יכול להניח שרוב המגיבים כאן לא מתנדבים כלל, אבל זה לא מפריע להם למתוח ביקורת על 1,500 מתנדבים כשמקור הביקורת נובע- אך ורק- בשל העובדה כי מדובר בעורכי דין. אז כאן המקום להזכיר כי מדובר בעבודה ופעילות רבה שנעשית ב*התנדבות*. אני מציע לכל המבקרים פשוט להתחיל גם הם להתנדב ולא לחפש תכונות שליליות בהתנהגותם של אחרים. חג שמח ואהבת חינם לכל בית ישראל
א.א | 11.10.19
75.
מה הפלא
האם לשכת עורכיי הדין אינם חלק מהחונטה המשפטית בארץ,תופרים לעצמם ג'ובים,כגון 30 ויותר בפרקליטות המדינהקומבינטורים בוועדה לבחירת שופטים מייצגים את העולם התחתון בסיכומיי דין מראש שלעיתים לא עומדים בהסכם ההגנה,ומוצאים עצמם במרכז פיצוץ מטעני,סוגרים דילים לפניי המשפט,בשמור לי ואשמור לך,ואיך זה נראה ,שהקשר בינם לשופטים,מוסתר בדיונים,ואין השופטים פוסלים עצמם בתיקים הללו,אלא פוסקים בסיכומים שלובנו מראש,וקצרה היריעה מלפרט את כל מחדליי המשפט האחרונים,פרנסה היא פרנסה.גם אם בשקר יסודה,בסיאוב בשחיתות ונפוטיזם
חיימון | 10.10.19
65.
ועדת האתיקה
תלונה חמורה שהגשתי לפני שנים נגד עורך דין שהפר כללי אתיקה יסודיים עדיין "בטיפול" (כלומר ההרדמה, אך לא נסגרה ולא הוגש כתב אישום) למרות שהלשכה קבעה שיש דברים בגן. ולמה זה קורה? כי הלשכה פועלת רק לפי אינטרסים ולהעמיד לדין עורך דין סורר לא באינטרסים שלה...
אריק | 10.10.19
60.
המוסר בפשיטת רגל
החוק מעל הכל. כל עוד חוקי המוסר לא מעניין אף אחד במדינה. מערכת אליטיסטית שמשמרת עצמה בפלפולים וניצול פרצות בחוק. אין פוליטיקאי אמיץ שייצא נגד כי גם הם חלק מהמשחק. הציבור לא מעניין אף אחד. כל מה שנעשה לטובת הציבור רק למראית עין או כטיפה בים בכדי לסתום ביקורת. מראית עין כבר אינה מעניינת אף אחד...כל עוד חוקי לא מעניין אותם אמון הציבור במערכת המשפט. שעון החול לעבר נבואת/תאוריית 75 שנות ריבונות מקסימלית קרב...
שמואל | 10.10.19
50.
ביזיון
לו תראו את טקס הענקת תעודות עורכי הדין, אלפי איש יושבי ומחכים עד שבנו של זה או חתנו של השופט וכו יעלו לבמה ויקבלו את התעודות. בעוד האחרים יקבלו את התעודה בסרט נע. מי שטוען שמדובר בהתנדבות בלבד פשוט מטעה, אמנם התפקיד אינו מלווה בשכר, אבל המשמש בו זוכה ביוקרה של יושב ראש ועדה אשר תביא לו מינויים מבתי המשפט ולקוחות שמסתנוורים מתארים. הרבה כסף. עלוב.
משפ | 10.10.19
48.
החברות היא בהתנדבות מלאה, כך שכל העוסקים במלאכה יבורכו
זו אינה מלאכה קלה להיות יו"ר ועדה שחבריה עוסקים בנושאים השונים ומקדישים מזמנם המצומצם בהתנדבות מלאה. החברים אינם מופיעים בכל הישיבות , כך שמספר גדול של חברי ועדה מאפשר קיום פורום ראוי לעריכת דיונים וקבלת החלטות בוועדה. צריך לבדוק לעומק את הדברים. מדי מספר חודשים יוצא "ספר" הסוקר את פעילות הוועדות. כל מה שעולה ללשכה - זה הכיבוד הצנוע למשתתפי הישיבה.
מבין | 10.10.19
47.
גוף מסואב
לשכת עורכי בדין מחזיקה בכוח עצום, החל מהסמכת עורכי דין חדשים ועד למינוי שופטים והשפעה עליהם. לא פלא שעורכי דין רבים קופצים על ג'ובים מצ'פרים (גם אם אין בהם תגמול כספי), בכדי להשיג כבוד והשפעה. ועם גוף כזה המופקד על שמירת החוק, נשאלת השאלה : מי ישמור על השומרים?
ותיק | 10.10.19
43.
רמת גן
זו סתם בדיחה. אין לתוארים הנ"ל כל משמעתות מעשית. נכון - הכמות של התוארים גדלה אך לפחות אין בכמות הגדולה של התארים חסרי המשמעות כדי להגדיל את הוצאות הלשכה. תארים חסרי משמעות היו תמיד אך לא בכמות כזו. כך בשנות השבעים היה תואר של "מזכיר כבוד" אף הוא חסר כל משמעות.
אפי | 10.10.19
32.
חגיגת שחיתות ואין להם זמן לטפל בתלונות אזרחים
14 חודשים לא טיפלו בתלונה נגד עורכת דין וכשביקשתי לבטל ( לאחר הסכם גישור) כבר חודשיים וטרם קיבלתי אישור לביטול, נראה לכם סביר ?אם הייתי חייב למישהו מהם שכר טרחה תוך ימים בודדים היו תובעים אותי ודואגים להוציא את זה ממני. הגזמתם !!!!!!!!
אזרח מודאג מאוד | 10.10.19
24.
מהיכן מגיע הכסף למימון כל ההוצאות בלשכה ,
למה אין מכרזים פתוחים לכל 1500 המינויים , לשכת עורכי הדין צריכה להיות דוגמא לשקיפות ולצדק מוחלט אחרת זה יהיה כמו בעיריות שכל התפקידים תפורים החל מעובדת ניקיון לפקידה למנהל זוטר ולמנהל בכיר הכול תפור לעסקנים שעזרו לראש העיר להבחר , עצוב מאוד
Dany  | 10.10.19
15.
לשכה בזבזנית ומושחתת
30 שנים משלם דמי חבר, סה"כ למעלה מ-30,000 ש"ח, בשביל יומן הלשכה כל שנה שעלה ללשכה כ-300 ש"ח. מה עשיתם עם הכסף שלי? איזה תמורה נתתם לי? קיימו ימי עיון במחוזות ובתל אביב ולא במלונות פאר, שלשם מגיעים כמעט רק המקורבים (אולי בזכות הנחה). קיימו אירועים בלי לשכן שופטים ובעלי תפקיד בעלויות מטורפות בכל מיני אכסניות מהודרות. השתמשו בכסף בחכמה ובפיקוח שקוף. מספיק עם המינויים של המקורבים והמתחנפים. נמאס !!!! שנו כיוון !!!!
פרקליט | 10.10.19
6.
ככה זה שבוחרים עסקן ליו"ר
הועדות האלה הן שחיתות אחת גדולה, והן לא עושות כלום למעט ליקוק לשופטים ויצירת מעמדות בין חברי ועדת שקר כלשהו, לעורכי דין אחרים. כל עורכי הדין הבינוניים ומטה דוחפים עצמם בכוח לועדות הללו, כי רק ככה הם יוכלו להזמין שופטים לכנסים, לפעמים במלונות עם המשפחה על חשבון הלשכה. גם שופטים הם בני אדם, ומזהים באיזה צד מרוחה החמאה. הקשר הזה עם השופטים הדנים בתיקים שלהם הוא חולני. הטובים באמת עובדים, כאשר כל הגמדים רק עובדים בפוליטיקה. זה המצב האמיתי.
בועז | 10.10.19
3.
הלשכה רק לוקחת כסף ואינה רלבנטית
כדי לקבל תעודת עורך דין בתוקף ולעבור בבתי משפט בלי בידוק של התיק חייבים את התעודה,וצריך לחדש חברות כל שנה בלשכה בשביל זה בסכומים מטורפים.גם כאשר יש השתלמויות במקום שהן תהיינה מסובסדות הן עולות ככ הרבה שלא כל עו"ד יכול להרשות לעצמו להשתתף בכנסים!
יוכי | 10.10.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת