אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רשות החשמל על פשרת הגז המצרי: ההסכם סביר, התעריף עשוי לרדת בעד 5%

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
11, לידיעתך הבעיה היא אצל נתג"ז
ספק הגז, הן תמר והן לוייתן, יותר מישמח לספק סחורה לכל מפעל שירצה, ומחירי הגז הולכים ויורדים לאחרונה (ירידה מ 6.5 לאזור ה 5 ומטה, כאשר חצי מהמחיר זה בעצם מיסי ששינסקי לאורך שנות הפרוייקט, הספק רואה רק חצי, לאורך שנות המיזם) הבעיה היא שאין צנרת מספקת במדינת ישראל, ולכן חשוב לפתח אותה כמה שניתן. כלומר הבעיה היא שיש צינור מהמאגר ועד החוף, אבל אין בהכרח מהחוף ועד פתח המפעל. יש צנרת, חלקית.
dw | 13.10.19
9.
עשיתי סולארי התנתקי מהם וזהו
שקרנים עלובים מעלים את התעריף כדי להוריד אותו אחרכך כאילו בגלל התשלום של המצרים בעניין תביעה. ומה עם הורדת מחיר החשמל בזכות השימוש בגז? לא ראינו מזה כלום. אנחנו רק ממשיכים לשלם על הכשלונות של חברת החשמל הממשלתית העלובה ולממן את המצרים ואת הרשות הפלסטינית שמקבלים חשמל חינם על חשבוננו. התנתקתי מהם וזהו
חזי | 13.10.19
8.
מצריים לא צריכים גז (תגובה ל-1)
מצריים נמצאת בעודף גז, הגז נמכר שם ב-3 דולר ליחידה למכירה בתוך מצריים ו-5$ לייצוא. הם הולכים לקנות גז מלוויתן ב$5.5 דולר בעסקה שמריחה מסריח באמצעות חברה שהם רשמו באיי הבתולה על שם בכירים במודיעין המצרי. אין שום הגיון כלכלי בעסקה הזו. למעשה, אין שום הגיון כלכלי לקנות גז יקר מלוויתן - בכל העולם מחירי הגז יורדים ויורדים. גם בארץ רע לנו עם האסדות - בינתיים הם שלמו אפס תמלוגים וסוגרים חוזים עם חברת החשמל למכור להם את הגז במחיר כפול ממחיר השוק, ככה שיוצא שאנחנו רק משלמים על הגז כפול... וזה בלי לדבר על הזיהום והסכנות שהאסדות פולטות וההולכה של החומרים המסוכנים (קונדנסט) שמתוכננת להיות במשאיות ברחבי הארץ (בניגוד לתקינה אירופאית) והאכסון של זה במרכזי אוכלוסיה בעמק חפר ובאתר חגית. בקיצור, במציאות הפוליטית של ישראל - היה יותר כלכלי ובריא לנו לא להוציא את הגז בכלל. מה כן זול? אנרגיה סולרית, שהמחיר שלה צנח ב-3 שנים האחרונות להיות חצי ממחיר של גז. וגם לא צריך לשלם תמלוגים. גרמניה הקרירה כבר ב-30% ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת ואנחנו בישראל שטופת השמש מגרדים את ה-6%.
רון | 12.10.19
4.
בושה וביזיון, Other people money! אפשר לוותר.
בושה וביזיון. פשוט פשע של חברת החשמל והרגולטור האימפוטנט - רשות החשמל. אחרי בוררות של מעל 1.7 מילארד . הולכים לפשרה. בסוף מסתפקים ב 60 מיליון עלובים בלבד מיידית ופריסה לשנים רבות. רבותי זה הכסף של כולנו. רשות החשמל, אוסף מוקייונים.
דוד | 12.10.19
3.
הצחקתם אותי. הפחתה של 5%.
חברת החשמל היא הברה גירעונית ולא יעילה. הפחשטינאים לא משלמים על החשמל שהם צורכים. עובדי החברה מקבלים חשמל חימם. לא מזמן העלו את תעריף החשמל בשביל תכנית הבראה. ולפני כן העלו בשביל הפנסיה של העובדים. בסוף יורידו ב0.1% ויגידו הרי אמרנו עד 5% כלומר 5% או פחות.
עמי. | 12.10.19
2.
האם ברשות החשמל לא יודעים חשבון או מנסים לעבוד על הציבור?
לפי ההסדר- חברת החשמל תקבל 50 מיליון דולר בשנה, שהם במקרה הטוב 200 מיליון ש"ח. ההכנסות של חברת החשמל לשנת 2018 עמדו על 23.5 מיליארד ש"ח. 5% מ-23.5 מיליארד הם כמעט 1.2 מיליארד ש"ח. אז איך מתוספת הכנסה של 200 מיליון ש"ח בשנה חברת החשמל תממן הורדת תעריף שתעלה 1.2 מיליארד ש"ח בשנה? לדעתי יש שתי אופציות: 1. ינסו להצדיק את חתימת ההסכם בהורדת תעריף שפשוט לא תתרחש 2. תוכננה הורדת תעריף משמעותית בכל מקרה- וחברת החשמל תטען שהיא מתרחשת בזכות ההסדר, אעפ"י שזה לא המצב
מישהו | 12.10.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת