אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לבנקים בשוויץ נמאס מהריבית השלילית והם יגבו תשלום מלקוחות עשירים

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
כמה הסברים למי שלא מבין למשל מספר 3, 8
אם העשירים יעבירו כספם לבנק אחר אך ישאירו את הכסף במטבע םרנק שוויצרי אז הבנק החדש יתחיל להפסיד, ותשובה למספר 8: דמי ניהול בבנק נגבים כל מניות בהחזקה ישירה בלבד ולא על מזומן בעובר ושב, על השקעה בקרנות הבנק גובה מהקרנות עמלת הפצה.
דור | 21.10.19
5.
ריצה אל הכסף
המפקידים בבנקים השוויצרים לא ירוצו כ"כ מהר למשוך את כספם בעקבות הריבית השלילית הנמוכה. המפקידים בעולם כבר התרגלו לריבית אפסית, ועכשיו ישלמו טיפה. ממילא אין אלטרנטיבות סולידיות, מה יעשו? יפקידו בתורכיה? במרכז אפריקה? בכל מקום בטוח הריבית כרגע שואפת לאפס, או פחות. הבעיה, שהורדת הריבית כבר לא עושה לכלכלה כלום, חוץ מניפוח בועות. כל מי שרצה לפתוח עסק רציני, כבר פתח. כל מי שרצה להשקיע, כבר השקיע. נשאר רק לעשות ספקולציות עם הכסף הזול שהבנקים המרכזיים מפזרים. בסוף לציבור ימאס, והוא ירוץ אל הכסף.
חסר כל | 21.10.19
4.
ריבית האינפלציה הם מנועי הכלכלה
כסף הוא מוצר לכל דבר ומי שקונה כסף צריך לשלם על זה. האינפלציה מנגד, שוחקת את מי שאינו משקיע את הכסף שלו בכלכלה. כך, כסף שהמדינה מנפיקה (המוצר) נהנה מתנועה (אירועי מס) בעלי ההון מלווים את העודף למי שצמא לו, והמלווים מתייעלים כדי להיות רווחיים. ריבית שלישית היא למעשה על כל הכלכלה ומדובר בפלסטר לבעייה רצינית אחרת. ראו מה קרה למחירי הנדלן בישראל מאז שהכסף ניהיה זול והציבור ספג הפסדים ותספורות בשוק ההון
סריי | 21.10.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת