אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סופטבנק סידרה לאדם נוימן הדחה מפוארת

69 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

69.
לא חברת טכנולוגיה
ווי וורק אינה ולא הייתה מעולם חברת טכנולוגיה. היא חברה שכמוה היו ונשארו רבות, שליבת העסקים שלה הוא המרת התחייבויות שכירות נדל"ן ארוכות טווח, בהתחייבויות קצרות טווח. כלומר מעין ארביטראז׳ בעלויות שכירות. לא טכנולוגיה ולא דבר חדש. כמעט כל מרפאה גדולה פועלת בדיוק אותו דבר. היזם שוכר מבנה, ומשכיר חללים לרופאים על פי שעות או שטח, ומספר שירותי מזכירות ובמקרים רבים גם שירותים פיננסיחם ואחרים. ההבדל הוא בהייפ ונסיון למכור לוקשים לחברות השקעה כמו סופטבנק.
ציפר | 25.10.19
65.
ובחופשות הולכים לבתי-מלון עם שם , כתובת , ופקידי-קבלה
בתי מלון כמו הילטון , שרתון , ודומיהם , מקימים רשתות-בת באתרים מבוקשים עם מחיר ללילה בדומה לדירה . בהבדל מדירה אתה מקבל בריכת-שחיה , ספא , חדר כושר , ניקיון מופתי , ארוחת בוקר , קפה חופשי . אם יש לך תלונה אתה יורד לפקיד-קבלה ושם עוזרים לך . גם במוניות כנל , תענוג לסוע במונית מצוחצחת עם שם וכתובת , ולא במכונית משפחתית של מישהו עם ריח של קליפות וחיתולים .
היום עובדים מהבית  | 24.10.19
59.
ל-8 ההסבר די פשוט
סון הבעלים של סופטבנק לא נותן ל-wework לקרוס כי זה יפגע לו בקרן ההשקעות הבאה שהוא מקים, מעבר לזה שגם ההשקעות הראשונות שלו בחברה היו דרך קרן ההשקעות הקודמת שהקים. שווה לו יותר להציל את wework תמורת כמה מליארדים מאשר לאבד קרן עתידית של 100 מיליארד בגלל מחיקה של כמה מיליארדים מהקרן הקודמת. השיקולים כאן הם לא רק רווח והפסד מwework אלא גם מה המשמעות של קריסת החברה, לכן גם החברה לא יצאה לבורסה בסופו של דבר, אסור היה לסופטבנק וסון להגיע למצב שבו ההספדים נרשמים - ככה הוא יכול למשוך עוד שנתיים לפני שההפסדים ירשמו בספרים.
ggg | 23.10.19
55.
ל-43 יש דבר אחד ענק שאתה מפספס
לחברה אין נכסים wework בנויה משכירה של חללים גדולים והשכרה שלהם כחללים קטנים רוב השטחים שהם משכירים הם שוכרים בעצמם לתקופות קצרות ומשם עושים את הרווחים שלהם. אם היה מדובר בקניה של נכסים שווי החברה היה נובע משווי הנכסים שלה אבל אין לה, זה בדיוק היופי של מה שנוימן בנה. הדבר הכי מצחיק בסיפור של החברה הזו היא שיש מתחרים רציניים יותר גדולים יותר אבל פחות סקסיים ששווים פחות ממנה למרות שבמקרה שלהם הנכסים באמת שייכים להם.
ggg | 23.10.19
46.
הכתבה מעוותת לחלוטין!
הוא הקים חברת ענק - עם נכסים בשווי מילארדים. החברה בהפסדים כי היא מתפשטת מהר. אם היא מפסיקה לגדול היא עוברת לרווח מטורף מיידית. השווי מלחתחילה היה מנופח. המשקיעים בחברה מעולה לא השקיעו בה לפי השווי הזה. אז, אדם מקים חברה שגודלת מצליחה ומייצרת רווחים. הוא קוטף רווחים. הוא מנסה להגדיל אותה יותר ויוצא להנפקה למטרה הזאת. השוק לא סומך עליו מספיק אז הוא עוזב בשביל לא לפגוע בחברה. בדרך הוא הרוויח סכום פעוט ביחס לשווי הנכסים שלה (בלי ההשקעות העתידיות) לעומת חלק מאיילי ההון במדינה שלנו שעשו תספורת על חובות אשכרה גרמו לאנשים הפסדים ועדיין ממשיכים לקבל הלוואות - הוא מלאך.
יובל | 23.10.19
41.
הסיפור שלו ממש מעליב אותי אישית
אני לא מקנא. מבאס אותי איך כולם נופלים בפח של כל הסיפור הזה. אתה כבר לא יודע אם הוא כזה גדול, או שכולם מטומטמים. זה משהו באמצע, הטרנד של לנפח סיפור על גב של מישהו תמים ( המשקיעים) , ככה שכולם נהנים להלל (איך שהוא את עצמם) . חללי השכרה.מה לעזאזל ?? .לא יאמן. מליארדים ?
עמי | 23.10.19
24.
מגוחכת
שילמו לו על המניות שבידיו לפי שווי השוק שלהן, שהיום, להערכת המשקיע, הוא נמוך מאוד (וזו הסיבה שבגללה מישהו ירצה לקנות כל חברה) + כיסוי על ההלוואה שהוא קיבל כדי להקים או להוביל את החברה + סכום נוסף כדי שיראה להם איך לנהל את מה שהוא הקים. יכול להיות שהעסקה הזו לא הייתה יוצאת לפועל אילולא שווי החברה ירד כל כך בחדות. לדעתי הניתוח של הכתבת פופוליסטי, לא ענייני, ובעל ניחוח של "שנאת עשירים".
הכתבה הזו | 23.10.19
19.
רוצים לדעת איזה חברה תקרוס? חפשו במי משקיעים סופטבנק
המשקיע הראשי של סופטבנק לא מבין כלום בטכנולוגיה, סטארטאפים או השקעות. הוא בא בכלל מקמעונאות ואוכל כל לוקש שדוחפים לו. מדהים איך הוא הצליח לשרוף עשרות מיליארדים בכמה שנים. האיש הזה מחרב כל דבר שהוא נוגע בו...
משקיע | 23.10.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת