אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרופ' ארנה רבינוביץ'-עיני: "בתוך עשור 75% מהתביעות יתבררו באופן מקוון"

66 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

64.
אל דאגה - לא תחסר עבודה לעורכי הדין
גם היום אין שום איסור על אנשים לייצג את עצמם בבית המשפט או לנסח חוזים בעצמם. למרות זאת, הרוב סבורים שלמרות שכיום הידע נגיש לכולם, למי שעוסק בתחומים הללו ביום-יום יש יותר ניסיון והם מגיעים לבית המשפט בלווית עו"ד. אז בין אם תוצאת הסכסוך נקבעת כמו בארה"ב, על ידי מושבעים שאינם משפטנים, או על ידי שופט שהוא משפטן מנוסה כמו בישראל, או על ידי אלגוריתם כמו בחזון של פרופ' רבינוביץ'-עיני (שתענוג ללמוד אצלה), עדיין כל צד לסכסוך ירצה להגיע לתהליך הפתרון כמה שיותר מוכן ולהיעזר באיש מקצוע מנוסה. פרופ' רבינוביץ'-עיני לא התייחסה לאפשרות שאת ההתחברות לפלטפורמת יישוב הסכסוכים ההולנדית עשה מרטין ממשרד עורכת הדין שלו, כשהיא מייעצת לו מה להקליד כדי להשיג הסדר טוב יותר. אפילו אם סכסוכים יוכרעו אך ורק באמצעות משחק דוקים. אנשים עדיין יבקשו ששחקן מנוסה ידריך אותם לפני המשחק או אם אפשר ישכרו אותו כדי שישחק עבורם. כל עוד יש סכסוך, כל צד ירצה יתרון על יריבו ולשם יפנה לבעל מקצוע – עו"ד. מה כן? יתכן להיות שבמקום לקחת קורס משחק כדי לשפר הופעה בפני מושבעים יצטרך עוה"ד לקחת קורס באלגוריתמיקה או תכנות.
רן, עו"ד | 27.10.19
62.
קראי את 'האיש המושמד' של בסטר: כתב לפני 60 שנה על מחשב-שופט...
יש בזה לא מעט היגיון, כי צדק שנמשך זמן רב, מאבד מהאמון בו. עדיף צדק מהיר ופחות מדויק מאשר איטי ומדוייק (וזו לא הבעיה האנושית היחידה). אגב איביי - סובלת לאחרונה ממוכרים סינים רמאיים, שדורשים החזרה של מוצר, שעולה יותר מאשר ערכו. פייפאל קצת יותר טובים מהם, אבל גם הם לא מושלמים והרמאים חוגגים.
כג | 25.10.19
56.
אם התוצאה תהיה שעורכי הדין ייעלמו מהמערכת אז זה מצויין
התוצאה שצריך לחתור אליה היא מערכת משפט שלא יהיו בה עורכי דין. יהיו רק הצדדים והשופט והמשפט וכך נחזור למצב שהיה בבראשית ובמשך אלפי דורות. ביטול השופט לא אפשרי ולא צריך להיות המטרה. המשפט הוא איננו יישוב סכסוכים. כל עניין שמגיע לבית המשפט הוא ביסודו עבירה פלילית שאדם אחד עבר נגד אדם אחר או נגד החברה. אפשר כמובן להגדיר מערכת יישוב סכסוכים במקביל למערכת המשפט, שהיא איננה משפט, אשר בה ייתבררו עניינים שהצדדים מחליטים מראש להגדיר אותם כסכסוכים ולא כעבירה פלילית. זה יוריד הרבה נטל ממערכת המשפט.
מירושלים | 25.10.19
55.
מי זו ה"מומחית" העולמית? ירדה כבר מהשמיים?
לא ממש ברור לי מה מלמדים שם באקדמיה. למדה מדעי הרוח, מגעי החברה, משפטים.. אהה וכמובן בהצטיינות מהצד הלבן הנכון...ו..? איזו מומחיות בגיוק יש בכל הסלט הזה של הלימודים? עבדה בפרקטיקה? דיברה עם לקוח, ניהלה מו"מ? חוץ מסלט התארים הכללי ולימודי ה ד"ר- כדי שיהיה סטמפה לאבא , במה בדיוק ייחודה? יוק
רביולי ופסטה | 25.10.19
45.
זה לא יצא לפועל בישראל יש המון בעלי כח וענין
מה יעשו כל עורכי דין . היכן ישלימו הכנסה אבודה /קטנה . אולי זה טוב ל אפליקציה לשימוש אישי לבדיקת תועלת או הפסד כדי ללכת לתהליך משפטי . עם הנחיות לכל הכיוונים . כספית . בריאותית .סיכוי להצלחה ועוד המון היבטים שמומחים לעזור לקבל החלטה . לא רק מהצד המשפטי . במילים אחרות יועץ פרטי
צ. | 25.10.19
39.
ל 12 : שמגר היה ימני שהחיל למעשה את המשפט על השטחי
אם העליון היה קובע כנדרש שבשטחים יש שלטון צבאי ומשפט צבאי זה היה מזיק לימין המתנחל. מתגובת 12 רואים עוד ימני כאילו מקופח בעיני עצמו ודומיו למרות שהימין 20 שנה בשלטון. הימין לא מקופח אלא מועדף ובייחוד המתנחלים מ
יוצמח | 25.10.19
32.
אולי גם רובוטים יחיו במקומנו, כי אלו עבודות כבר יישארו ?
מכונות החליפו את הפועלים ועכשיו גם רובוטים אנושיים מחליפים נותני שירות קופות אוטומטיות ללא קופאית וללא כסף כבר יש מענה אוטומטי ולא אנושי, גם בבנק דבר למכונה מכונית אוטומטית ללא נהג כבר הושקה את הכל מייבאים מחו"ל אז הגיע העת שהמדינה תתחיל להדפיס כסף כדי להאכיל את כל המובטלים
שלטון המחשבים | 24.10.19
29.
ימות המשיח. הלוואי שיצליחו. עריכת הדין והשפיטה הלכו רחוק מאד
סוף סוף מישהוא אומר את האמת. חוסר היעילות הנוראי במערכת המשפט נובע לא רק מהסחבת אלא גם מהכללים ומהתנהלות עורכי הדין והשופטים. זה מתחיל בחוזים שמנוסחים על ידי עורכי דין , ושרק הם מבינים אותם. חוזים שמתייחסים לכל האפשרויות שיעלה הדמיון. זה ממשיך בהעלאת טענות סרק מסרק. ובשופטים שהודפים את טענות הסרק אך לא לפני שמתייחסים אליהם ברצינות .וכו' וכו'. לכן זה נהדר אם הטכנולוגיה המוצעת תצליח. זה יהיה גם מהיר ויעיל וגם צודק יותר. חושש שבארצנו עם כמות עורכי הדין הגדולה לא יאפשרו מהלך כזה.
כל הכבוד | 24.10.19
24.
למדתי אצל הגב' סד"א ובכל הכבוד...
מומחים אמיתיים בתחום הם משפטנים/עו"ד יחידי סגולה ש( 1) מבינים בתכנות ובמערכות למידה עמוקה ומקבלים גישה למערכות כאלה בשלבי פיתוח ובדיקה ע"י סטארטאפים שמכוונים למערכות משפט דוברות אנגלית. חלקם פורשים מהאקדמיה או הפרקטיקה ונכנסים כשותפים בסטרטאפים האלה. משפטנים מישראל לא ממש בראש רשימת הביקוש של הסטרטאפים האלה. .( 2) עבדו בפרקטיקה תקופה ועשו ליטיגציה אמיתית. חשוב שמשפטנים-אקדמאים מישראל יסעו לכנסים בחו"ל וישמעו מכליראשון או שני מה עושים בחו"ל כדי לתת לסטודנטיםאתגרי חשיבה אבל בואו לא נעוף על עצמנו.
עו"ד עוד | 24.10.19
23.
זה מה שניסיתי להסביר לאיזה עו״ד אחד לפני שנה...
הוא התחיל לשאול אותי ואיך נקבע מידת רחמים וכל מיני דברים אחרים... כשניסיתי להסביר לו מה זה AI ושרוב הסיכויים שמכונה בעזרת אלגוריתם לומד תרוץ כל מיליארדי פסקי דין מכול העולם ומכל ההיסטוריה של המשפט היא תוכל להיות הרבה יותר טובה. הוא לא הבין...ונשאר בדעה שלו.
מהנדס  | 24.10.19
16.
יש הבדל גדול בין תוכנות גישור לבין תוכנות שיפוט.
כאשר שני צדדים משתמשים בתוכנת גישור הם לא חייבים לחתום על הסכם שלא נראה לאחד מהם. לעומת זאת לנשפט על ידי תוכנה אין אפשרות לערער על עצם האובייקטיביות שלה, בפרט אם היא לא מנמקת בכתב ובאופן מקצועי-משפטי את החלטותיה. לכן לתוכנות גישור צפוייה הצלחה מסחרית גדולה, מפני שלשני הצדדים באמת לא איכפת מי השופט ולמה הוא מציע מה שהוא מציע, כל עוד הם יהיו מרוצים מהתוצאה. הדרישה מהמגשר היא רק זמינות גבוהה (כל צד מגיב מביתו בזמנו החופשי בזמן סביר שהוקצה לו) עלות נמוכה ומוניטין של שיעור הצלחה גבוה.
ומילה אחת בעד | 24.10.19
15.
מגיב 2 טועה ומטעה: באלגוריתם מוכמנות כל הדעות הקדומות של מפתחיו
וזה - במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב שבו האלגוריתם פותח על ידי בינה מלאכותית או משולבת בו בינה מלאכותית, מוכמנות בו דעות קדומות נפוצות שאיש אינו יכול אפילו להצביע על מקורן. הבעייה הזו מוכרת כבר בתוכנות עזר לשופטים בארה"ב, כגון תוכנות המעריכות את הסיכוי שאסיר יחזור לסורו לאחר שישוחרר. הוכח כי תוכנות אלו מוטות נגד שחורים בפרט ומיעוטים בכלל מפני שהן מבוססות על תקדימים שאותם יצרו שופטים בעלי דעות קדומות כאלו.
שימו לב ! | 24.10.19
14.
אין עדיין אפילו מכוניות שיודעות להסתדר בלי נהג על הכביש, יש עוד מספיק שנים לשופטים
בינה מלאכותית זה דבר מצוין בדברים מאוד ספציפיים. רוב ההליכים בבית משפט מורכבים מאוד ודורשים התרשמות אישית מהעדים, הראיות ואלף דברים אחרים. אולי דברים טכניים עם כמות פעולות אפשריות מוגבלת יוכלו להיפתר בבית המשפט המקוון, אך לא מעבר לכך.
בריקהך | 24.10.19
10.
עורך דין זה מקצוע בזוי באופן בלתי רגיל
מעבר לזה שמי שהולך לזה היום זה האנשים בכי פחות מוכשרים שבאף מסלול אחר לא היו מצליחים הם לא עושים כלום מלבד לסכסך בין בני משפחה, לעזור לפושעים ולנאצים(עיין ערך שפטל "הימני") להימלט מדין בשם כל מיני פרצות מגוכחות בחוק ולא מייצרים שום דבר, אולי פעם בעשור עוזרים למישהו שהחוק פגע בו, אבל זה בטל בשישים אם לא ברבבה. כל מה שיעזור להעביר את המקצוע הזה מן העולם מבורך.
גד | 24.10.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת