אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"איזו ילדה היית בגן?" - השאלות של מנכ"לית DayTwo בראיון עבודה

226 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

210.
אני דוקטור מחוננת שהיתה ילדה עניה מאוד ללא חוגים
אני חושבת שהריאיון שלך בוטה משפיל מכוער ומכוון לשכבה סוציואקונומית מסויימת. מה עצם החוגים שהורי לא יכלו לתת לי אומרת עליי שום דבר הרי לא יכלתי לשלוט על זה נולדתי למציאות הזו - האם על כך את בוחנת אותי בראיון ? בחני אותי על הישגים תחומי עניין כשלונות והצלחות לא על דברים שאינם בשליטתי כמו צבע עורי צבע עיניי החוגים שנתנו לי או לא הורי.
בתיה | 03.11.19
209.
איזו אישה איומה יש פה שאלות שאסור לשאול
אני משרתת בשירות המדינה יש פה שאלות שפשוט אסור לשאול. על צבא כן לא איפה אסור לשאול- אולי לא שירת בשל בעיה בריאותית. ומה קשור לעזאזל מה עבדו ההורים שלו ? ובאיזה חוגים היה? זו שאלה שמנסה לאבחן מעמד סוציואקונומי והיא מחרידה בעיניי צמחתי לתפארת מדינת ישראל מבית עני שלא יכל לתת לי חוגים למה זה הופך אותי ? והאם חשבת שזה יכול אולי להשפיל מישהו בראיון עבודה? את פשוט אישה דוחה הייתי קמה ויוצאת בשאט נפש
אלה | 03.11.19
208.
מרגיש לי מאוד פולשני
בצבא לא שואלים שאלות כאלה. ילדים בני 18 הולכים לקרבי והם עשויים ליהיות שונים מאןד ממה דהם היו בגן ולהיפך. ילד מופנם יגוייס וישרת עם חסרי בינה ותוקפניים וגזענים אז מה זה משנה איך הוא היה בגן? את הצבא זה לא מעניין. לא בטוחה שהייתי רוצה לעבוד אצל מישהי כל כך חטטנית שלא רוצה לתת צאנס לאנשים.
א | 03.11.19
207.
והתשובות הנכונות הן:
התשובה הנכונה היא: לא רוצה לעבוד במקום כזה. חבל על הזמן שלי ושלך. יש מספיק מקומות עבודה טובים בשוק כרגע. אז אם תהיה נפילה אולי איאלץ גם לשקול מקומות כאלה אבל כל עוד המצב טוב אני יכול לבחור. שתישאר עם אלה שהם לא מספיק טובים ולכן אין להם אפשרות בחירה ולכן נאלצים לעשות את עצמם כאילו הם היו יזמים פרפקציוניסטים מלאי פאשן ואוהבים לעבוד 11 שעות ביום כבר מהגן. או כאילו הם זוכרים משהו מהגן. מעבר לשש-שבע שעות של נטו עבודה ועוד שעתיים-שלוש של ישיבות והפסקות ועניינים מנהליים ולימוד, כל שעה נוספת גורמת יותר נזק מתועלת, ובעיקר מרחיקה כל עובד שהוא מספיק חכם כדי לנהל את החיים שלו בהיגיון. ולכן מנהלת כזו היא הצלחה אדירה בטווח הקצר מאד אבל נזק עצום לארגון בטווח הארוך.
8 שעות זה הרבה מאד | 03.11.19
203.
היא נשמעת לי מאד צנועה.
השאלות מצביעות לדעתי דווקא על גישה צנועה שלא מחפשת פרזנטציה, אלא מנסה להכיר את הילד שבך. וכן זכותה לחפש עובדים חרוצים, היא משלמת כסף על עבודה ולא על חימום הכיסא, אם כבר מדברים על מונחי גן. כמו שנכתב כאן, אם גבר היה כותב את זה, זה היה מתקבל אחרת. מעניין למה תופסים תמיד אישה חזקה כמאיימת. הרגל שוביניסטי מזיק ביותר.
מנכלית גם.  | 03.11.19
202.
תשובות (מצוצות מן האצבע כמובן) לענות.
1. בגן הייתי יוזמת כל הזמן פעילויות רצה בין המתקנים ועוזרת לגננות לסדר את הגן לפני שהייתי הולכת הביתה. 2. מהגן ועד התיכון למדתי בבית ספר x שם התנדבתי לעזור למורים ויצרתי פעילויות שהובלתי כדי לעזור לילדים מעוטי יכולת אחר הצהרים. 3. עקב בטחון שדה אסור לי לענות על השאלה הלא חוקית הזו. 4. אני מסוגלת לעבוד עם כל מנהל, אני לא מתייאשת בקלות ואפילו אם המנהל לדעתי לא טוב אני אדחוף אותו לעבודה קשה וכמובן אני אשמח מאוד כאשר הוא יקבל את כל הקרדיט כי כמובן שמה שחשוב זה הצלחת החברה ולא הצלחתי האישית. 5. מכיוון שמה שאתם עושים הוא מאוד משמעותי. יש לי המון הצעות מחברות אחרות אבל לעבוד אצלך זוהי זכות גדולה. אני אשמח ללמוד ממך כל מה שאוכל. אלוהים ישמור עם שאלות כאלה.
אני | 02.11.19
201.
עוד מנכלית שמחפשת תאילנדים
אין מספיק שורות פה כדי להבהיר עד כמה לא הגיוני לשפוט גבר/אישה לפי סוג הילד שהם היו בגן... זה פשוט הזוי ולא אומר עליהם כמעט כלום. מעבר לכך נשמעת כמו לא מעט מנכלים/יות אומרת שלא מחפשת עובדים של 8 שעות ( גבירותי ורבותי יש לנו משפחה ותמיד היא תהייה חשובה יותר מהעבודה ולא משנה כמה העבודה שאנו עושים חשובה או עם היא מצילה חיים ) חברה שמתאימה לעובדים בלי ילדים שלא מעניין אותם להיות בבית .
ברכה | 02.11.19
188.
בכמה שליליות אנשים מגיבים לנשים
צריך יום אחד לעשות a/b test ולהעלות ראיון עם תשובות זהות, אחד עם אישה ואחד עם גבר, ולנתח את הנימה הכללית של הטוקבקים. אין לי ספק שיהיו פערים מטורפים ברמה החיוביות וההערכה. לענייננו, שאלות מעניינות מאוד לראיון עבודה, ואין ספק שעצמאות ודרייב פנימי הם בין הדברים החשובים ביותר בעובדים כשמדובר בחברות מצליחות ודינאמיות.
תמיד מדהים אותי | 01.11.19
186.
מנהלת מינימום
חלק מהשאלות האלה פסיכולוגיה בגרוש. מכיוון שהמנהלת הזו מעידה על עצמה שהיא עושה רק המינימום כדי להיות בסדר (התנהלותה בחוגי הספורט שלה) אז היא מפספסת הרבה, פועלת בשטחיות ומנסה לעשות קיצורי דרך בלהבין אנשים.יתכן שהיא משיגה מוצלחים אבל רק מסוג מסוים, כאלו שאולי דומים לה,פריווילגים שבאמת מספר החוגים יכול להעיד על מי הם למשל. אם אמשיך את הקו שלה, אז הדמיון הרב של האנשים שסביר להניח היא מעסיקה מבטיח שיצירתיות רבה מתוך מגוון ועושר תרבותי והתפתחותי לא יהיה שם. מי יתן ומנהלים עמוקים יותר יצליחו ממנה.
חבל | 01.11.19
185.
מסכנים העובדים שלה, שופטת אותם לפי איך שהיו בילדות, איזה התנשאות
אם הייתי צריך לתאר את עצמי בגן היא בוודאות לא היתה מקבלת אותי לעבודה, וקצת קשה להעביר את זה דרך טוקבק, ובכל זאת, ההפסד היה כולו שלה ושל החברה שלה, מה גם שברור שאם שאלות כאלה היא הפסידה המון אנשים מוכשרים. אם אני משקיע בחברה הזאת היו נדלקות לי כמה נורות אדומות, החברה כנראה יכולה להצליח הרבה יותר.
ניר | 01.11.19
180.
המוצר שלהם מהפכני ומציל חיים
חבר השתמש במוצר וממש ירד במשקל והוריד את רמות הסוכר. בנוגע לדרך שהיא מראיינת, מדוע חלקכם רואים זאת באור כה שלילי? סוף סוף מנכלית שרוצה להכיר את הפן האישי של העובדים ולא מתמקדת רק בניסיון מעשי. אני רואה זאת באור חיובי ובטוח שבפועל היא לא תדחה מועמד אם הגיע ממשפחה מפורקת.
ירון | 01.11.19
177.
זוועה, פשוט זוועה
פסיכולוגיה בשקל... לא השתנית מאז הגן? אם הצלחת לעבור את שנות העשרים/ שלושים/ ארבעים של חייך מבלי לעבור חוויות שמשנות אותך אז אני יכול רק לרחם עלייך. מה עם בגרות? הפקת לקחים? ניסיון מהתמודדות עם משברים? מוטיבציה שמשתנה עקב נסיבות חיים שמשתנות? את שטחית וחסרת עומק. את משתמשת בשטנצים וטריקים זולים, במקום לנסות להתמודד עם מורכבויות. הנה אחד הדברים הכי חשובים שלמדתי בחיים (כן, למדתי את זה אחרי הגן): החיים הם מורכבים, אנשים הם מורכבים, החלטות הן מורכבות ותמיד יהיה בהן אלמנט של אי ודאות. עדיף ללמוד לחיות עם העובדה הזאת בשלום מאשר לנסות לקבל החלטות על בסיס קריטריונים שטחיים ומפגרים שלא עומדים בשום מבחן של מציאות.
אליק | 01.11.19
175.
חברה שמוכרת מוצר חסר ערך
גם אני התפתיתי לשלם 2,000 ש"ח אחרי שקראתי את הפרסומים שלהם, כאילו יש להם יכולת לזהות רגישויות למזון. בדיעבד, זה היה פשוט לזרוק כסף לפח. חוץ מהטרחה ובזבוז זמן, המוצר שלהם לא תרם דבר. פשוט, עבודה בעיניים. המנכ" לית הזאת הייתה צריכה להחביא את עצמה מהבושה ובמקום זה היא מדברת כאילו היא מלכת העולם. מזכירה את המטורפת מבלפור.
יוסי, עו"ד | 01.11.19
156.
בשוק מה טוקבקים הנוראיים
בתור אחד שעבר עם ליהיא את הראיון ועובד שם תקופה לא קצרה, אני חייב להגיד שאנשים רואים את הדברים לא כפי שהם במציאות. הראיון עם ליהיא היו אחת הפגישות היותר נעימות שהיו לי. חשוב לה להכיר את הבן אדם עצמו, לדעת מי הוא, לא לעבור שורה שורה בקורות החיים. למה אתם חושבים שהיא פוסלת אנשים שהיו מופרעים בגן או שנולדו למשפחה הרוסה? היא רוצה להכיר את האדם שמולה, ממש לא שופטת כמו הביקורות שיש כאן. היד קלה על המקלדת, אנשים רושמים דברים נוראיים מבלי להכיר את הבן אדם. חברה עם מוצר מדהים ואנשים טובים.
אחד שיודע | 01.11.19
155.
גברת מנכלית הזויה יש לי משהו להגיד לך
מי את שתחלקי את העולם לאנשי מינימום ומקסימום?? שטחית שכמותך ולגבי המדד של מי היית כילד בגן ??שאלה מפגרת ולא משקפת.לכי תעשי שיעורי בית במשאבי אנוש איך מראיינים מועמד+ לכי תחפשי את עצמך בהודו חווית הגן שלך משקפת את מי שהיית?? שיחקת הרבה בחול? אז את בטח מלוכלכת. מנכלית את לא ראויה להיות
איש מינימליסטי | 01.11.19
150.
ראיון שמוביל להטייה ולא מנבא סיכויי הצלחה בתפקיד
הנסיון לחשוב מחוץ לקופסה מובן אבל הבעיה בסוג ראיון כזה הוא המרחק הגדול בין השאלות לסיכויי ההצלחה בתפקיד. בנוסף, המנכ"לית מפרשת את התשובות בהתאם לרקע האישי שלה וזה מוביל להטייה. תתייעצו עם מומחים, תתאימו את השאלות לתפקיד ותצליבו את המסקנות עם עמיתים כדי למנוע הטייה.
מנהל בגוגל | 01.11.19
148.
כאחד שרכש ערכה ועשה את הכל..הכל בלוף
כמה חברים רכשנו את הערכה. עשינו את כל הבדיקות. לכל אחד מאיתנו תוצאות שונות בבדיקות. קבלנו אפליקציה "מותאמת" אישית. (מותאמת עאלק) והפלא ופלא.... על כל ארוחה זהה כולנו מקבלים את אותם ציונים בדיוק. אותם מאכלים שמספרים. תוסיפו שקדים. תוריד פחממות. בסהכ העקרון הבסיסי של התוכנה הוא לאכול מעט וכל זמן קצר. ובשביל זה לא צריך ערכה ואפליקציה. בשביל זה לא צריך בדיקות ד נ א. (ד נ א. עאלק. שבוע אחרי הבדיקה יש תוצאות. הלוואי שזה באמת היה קורה במציאות)
איתיק | 01.11.19
142.
השתן עלה לה לראש? אולי זה בעצם החרא של כל הפתיים..
שעשו את הבדיקה ההזויה הזו. אחת מהתרמיות הכי מצחיקות בשוק הישראלי. חברה מהתחת, במימון מליונרים משועממים, עם יחסי ציבור מוגזמים, למוצר נחות. ומנכלית אחת שככל שבתקשורת ירימו אותה יותר למעלה, כך יחישו את הצלילה שלה למטה עד להתרסקות הקולנית לעיני כל.
ליהי לא | 31.10.19
141.
אני גם חושב שבסך הכל הילד הופך למבוגר
אבל הכל אותו הדבר. מי שהיית זה מי שתהיה, אפשר ללמוד לשחק דמות אחרת אבל הילד נשאר אותו האחד. זאת ההרגשה שלי, יכול להיות שאני טועה. אני חושב שבלי קשר לעבודה חשוב שננסה לזכור איזה ילד היינו כי לפעמים מרוב משחק שכחנו שאנחנו משחקים. אישית אני מתגעגע לילד שהייתי. אני מסכים שיש משהו לא הוגן בשאלות מאד אישיות בראיון עבודה. איפה הגבול? התנוחה האהובה עליך? גם יכול להראות מי אתה, לא?
אני | 31.10.19
135.
בראיון עבודה כזה אני קם הולך
כבר היו לי ראיונות בחברות לתפקיד מפתח תוכנה שבמקום זה שאלו אותי על גמדים, נרות וכל מיני שאלות חוסר היגיון מטומטמות ומראיינות בכוח אדם שעפות על עצמן וחושבות שעם התואר שלהם במדעי ההתנהגות/פסיכולוגיה הן מבינות משהו. עד היום נשארתי עד סוף הראיון לשם הנימוס לפני שנפנפתי את החברות האלה אבל עם מראיינת כזאת חיה בסרט הייתי קם והולך במקום
 | 31.10.19
134.
היא דווקא חכמה מכם ..הכניסה לכם פרסומת בדלת האחורי
בלי שתשימו לב . כל המהות כאן היא פרסומת שתתפוס אתכם . את זה היא עשתה. אתם תזכרו אותה. מה שהיא פספסה : אנחנו יודעים היטב שסוכר משפיע תוך דקות לא ימים, כך גם האינסולין . כשאת מדברת על חיידקים במעיים בהקשר של רמות סוכר את חשודה מיידית בהונאה. (הונאה לכאורה, בעיניי בלבד..)
אני | 31.10.19
128.
כנראה מתאימים לה רק עובדים מסוימים
אבל אהבתי את רוב השאלות. מעט מאוד מנהלים בודקים באמת מי הבנאדם ולא את הרזומה שלו. אנחנו כל כך רגילים לשטאנץ הראיונות הרגיל שלא מצליחים "לבלוע" מנהלת שמראיינת אחרת. התרשמתי שמדובר באשה שרוצה בחברה שלה אנשים דינמיים שהם איכותיים ובוגרים. כמו בפסיכולוגיה- אין שם תשובה נכונה או לא נכונה..
אסתר | 31.10.19
127.
נשמע שכדאי להתרחק מהחברה הזו
תפיסת עולם כזו מקרינה רוע וחוסר איכפתיות מלקוחות . מציע לכולם לחשוב טוב לפני שמפקירים את הבריאות בידיים שנראה שהן לא מספיק טובות. ראו מקרי דחיפת האופיאטים בחברות התרופות....והתוכנה הבעייתית בבואינג. הכל מתחיל לכאורה במנכ"לים שמקדמים "תרבות שקר". סוג של פסיכופתים בחליפות ....גם רעיון טוב ועובדים טובים לא יעזרו מול מנכ"ל והנהלה רקובים.
גם כלקוח . שמור מרחק | 31.10.19
121.
די בלוף, כל המיקרוביום הזה והדיאטה כביכול. בתכלס, תאכל פחות סוכר, יהיה לך פחות סוכר
עשיתי את הבדיקה, שילמתי 800 ש"ח, התקנתי את האפליקציה, והשורה התחתונה - חארטה בארטה. הם מפרסמים כאילו אחרי הבדיקה יתגלו לאדם ממצאים מרעישים על עצמו, שפתאום מותר לו לאכול שוקולד כל היום, והסוכר שלו לא יעלה... אז לא. אחרי כל הבדיקות והאפליקציה מתברר שמה שהיה הוא מה שיהיה. מה שמעלה לאדם נורמלי את הסוכר - יעלה גם לך. מה שמשמין אנשים אחרים - ישמין גם אותך. לא צריך בשביל זה מיקרוביום ובדיקות צואה וחרטבונה. כל דיאטנית תעשה לכם דיאטה כזאת, בלי שום מיקרוביום.
יוסי | 31.10.19
120.
בקיצור,היא מנסה לגייס עובדים כמוה
ולוודא שאין להם שאיפות,כדי שמקומה בראש הפירמידה יהיה מובטח ....ואלה ממש לא האינטרסים של החברה. היא מוצגת כמודל להצלחה,אבל למכור חברות למישהו אחר זה כישלון. הצלחה זה להקים חברה שמוכרת מוצרים ומרוויחה כסף ולא למצוא איזה פראייר שיקנה.
אאא | 31.10.19
114.
טוב תעשי אם לא תגייסי ותגבשי אסטרטגיה וחזון לחברה
במקום לעוף על עצמך, עדיף שתתחילו לקחץ את עצמכם בידיים בינתיים כל מה שהאפליקציה שלכם עושה, זה להמליץ על מאכלים דלי קלוריות... ואני צריך עוד לעבוד בשבילה. במקום שהיא תייעץ לי מינונים והרכב של מנה, אני צריך להתחיל להוסיף מרכיבים, להגדיל מינון שלהם, להוריד... לא מספיק שקשה גם ככה לשנות תזונה, אתם גם מז***נים לי את הזמן הפנוי בניסיון להרכיב מנה עד שאני מתייאש יש לכם את כל המידע, קשה לכם להכניס קצת בינה לתוך האפליקציה המחורבנת (תרתי משמע) שלכם?
ירושלמי שכבר תא משתמש באפליקציה המטופשת שלה | 31.10.19
103.
אנשי מינימום ומקסימום...
איזה ביטוי אומלל שמעיד יותר מכל על אומרו. מה זה המקסימום הזה , לעבוד 12 שעות ביום, כל יום, להיות מחובר למחשב הנייד גם בבית אחרי שהילדים הולכים לישון. ומה יותר נחשב, לעשות את המקסימום במינימום או את המינימום במקסימום? נראה לי שאצל הגברת הזאת פחות מהמקסימום מהמקסימום זה לא נחשב...
אודי  | 31.10.19
98.
יצירתיות, 95? אין פה שום יצירתיות
השאלות ה"מקוריות" שלה הן או שאלות לא רלוונטיות (איך היית בגן, מה ההורים עשו), או שאלות שאסור לה לשאול (מה עשית בצבא/שירות לאומי). השאר לא מקורי ולא יצירתי (למה אתה רוצה לעבוד אצלנו, איזה סוג מנהל עובד עבורך). אפרופו "יצירתיות", מישהו יכול להחליט שגם לטעון כי 2+3=6 זה "יצירתי" מכיוון שהרוב לא עושים את זה, אבל לא, זו פשוט טעות. עם קשר, אני מחכה ליום שבו יביאו למדור הזה מנהל נורמלי שלא יצא נאד נפוח שסבור שהשמש זורחת לו מהעכוז. בינתיים אני מתאכזב כל פעם מחדש. כנראה שלמנהלים הנורמלים אין בעיות לגייס עובדים נורמלים אז אין להם סיבה להגיע לפה כדי לפרסם את עצמם והחברה שלהם.
הראיון מלא בקלישאות ובחשיבות עצמית אופיינית למנהלים | 31.10.19
87.
מה קרה בוקים? מישהי יצאה מהמסגרת אז קפצתם?
קראתי והיה מעניין. מישהי שחושבת אחרת, מרשה לעצמה יצירתיות ולנהל את הדברים ברוח שלה. רגע היא מנכלית נכון..? אשכרה זכותה! מפריע לכם קצת כנראה.. אז או שיש כאן מרירות- שאתם לא מנכלים, או הלם מיצירתיות- כי אתם בוקים מרובעים, או פשוט מיזוגניה? שזה הכי קל. (הכותב הוא גבר יצירתי ועליז)
בהלם מהתגובות | 31.10.19
83.
המנהל מחפש עבד במחיר נמוך והמועמד שכר גבוה עם מעט
בסוף נפגשים באמצע. המנהל משלם יותר ממה שרצה והעובד גולש עוד שעתיים באינטרנט כאילו עבד יותר שעות. קוראים לזה חרטאטק זה הקטר של שריפת הכסף של קרנות הון סיכון ציבור העובדים האמיתיים שבעזרת קרנות הפנסיה שהם מפקידים ולא יהנו ממנה מפרנסים משק שלם של כלום ושום דבר
קישקוש מקושקש | 31.10.19
70.
נראה שהיא לא יודעת לראיין
וכלל לא מודעת לחוסר היכולת של עצמה. לבוא עם דיכוטומיה לגבי אנשים של "אנשי מקסימום ומינימום", זאת ראיה מאוד צרה. לחשוב שאנשים לא משתנים מהגן,.. גם זה סוג של קבעון מחשבתי. לא הייתי רוצה להתראיין אצלה. לא נראה לי שיש לה יכולת ל"פענח" אישיות, מעבר לגבולות הקבעון של הדיאגרמות לפיהן היא מפרשת מועמדים. אולי כדאי להתרכז יותר בכישורים של אדם ומה הוא השיג ועשה בחייו כולל המלצות, במקום לשאול עם מי הוא שיחק בגן... כישורים לא צריך לנחש, אפשר להוכיח. כל השאר זה סתם פסיכולוגיה בגרוש. ומן הסתם כישורים,השכלה והשגים מעידים בפני עצמם על מסוגלות ויכולות שונות.
דעה אישית | 31.10.19
63.
ה"מנכלים" האלה מחפשים בכח שאלות מטומטמות?
כל אחד חושב שהוא חכם גדול אחרי שהוא מקים איזו חברה. כמה התנשאות יש בגישה הזאת, אלוהים כל אחד חושב שהוא מבין אנשים אם כתוב לו ceo בכרטיס ביקור אז קבלו חדשות - רובכם לא מבינים יותר או פחות מכל אחד מהעובדים שלכן. בעצם, בדרך כלל פחות
אני | 31.10.19
61.
למה לאף אחד לא כדאי לעבוד שם
מי שלא מאמין שאנשים משתנים מהגן עד בגרות כנראה לא ראה מספיק אנשים ולא עשה שום שינוי בעצמו. מי שמסתכל על בן אדם ולא מסוגל לבחון את האופי שלו כאן ועכשיו, והולך 20-30 שנה אחורה, כנראה בעל אינטילגנציה רגשית נמוכה במיוחד. ראיתי אותי, את ילדיי, את חבריי. יכולה לומר שב 100% מהמקרים אנשים עברו שינוי משמעותי ובלתי צפוי במהלך החיים. בכל אדם, הילד שהיה הוא חלק בלתי נפרד ממנו - הוא חלק מתהליך הבניה, חלק מהזכרונות. האם הוא מעיד על אופי? לא ולא ולא! ילדה שקטה וביישנית בגן אולי תתפתח להיות סופר מוחצנת כאקט מחאה, ואולי תלמד להיות שקטה אבל פחות ביישנית בזכות התערבות הורים בשלב מוקדם, ואולי... ואולי... מה את יודעת??? איזו התנשאות מגעילה.
דאפי | 31.10.19
60.
כיוון זריחת השמש
השלב הכי מסוכן בעסקים ובניהול, הוא השלב שאתה מתחיל להאמין בעצמך, קרי שאתה ממש חכם, מקורי, מוכשר, ייצירתי וכ"ו. המלצתי למנהלים שכאלו, תלמדו מהכשלונות שלכם ולא מההצלחות. ועוד דבר קטן, אפילו אם את מאמינה ששיטת הסינון שפיתחת גאונית, ותביא לך עובדים בהתאמה מלאה לחברה, תמיד תשאלי את עצמך, אם היית רוצה שעתידך יקבע כך (ולא במצבך הנתון כמנכ"לית עם מצנח זהב, אלה בעוד עשר שנים ואחרי שנתיים שאת מחפשת עבודה). לא מכיר את הרקע הניהולי שלך, אבל מאמין שיש לי קצת יותר נסיון בניהול ובהקמת סטארטפים ממך, ואם יש משהו שלמדתי מהנסיון, זה שאין כללים ואין חוקים, זה תמיד התאמה של העובד לשלושת האנשים שהוא עובד איתם באופן ישיר, אחד מעליו ושנים מתחתיו. ולשאלתך איך הייתי בגן, לפי התשובה כנראה שהייתי אמור לשבת בכלא היום...
פרננדו השלישי | 31.10.19
54.
ישראבלוף -אלפי מטופלים מעט ממליצים .
כל מי שהיה באלומות לשבוע או שבועיים יודע שאין שום בעיה להחזיר את הסוכרת לאחור .מי יכול לחיות כך ? אף אחד . החברה הזאת מפוצצת בכסף ומפרסמת את עצמה כאילו אין מחר .עם אלפי מטופלים "מאושרים" היא לא הייתה צריכה להוציא פרוטה על שיווק עצמי .כנראה שהלקוחות לא ממש מרוצים מהאפליקציה .לדעתי בעוד שנתיים החברה תיסגר.
ישראלה | 31.10.19
48.
התחכמויות ותו לא
ואני מחפש אנשים שרוצים איזון בין עבודה לבית , אנשים שיתנו מעצמם באופן מידתי , לא את המכסימום!! גם מטוס לא מעיפים "במכסימום" , כל מנכ"ל הפך להיות גאון במשאבי אנוש , ומנסה להמציא את שאלת המיליון , אני משתמש בתחושת בטן , בהרגשה אם זה האדם שאני רוצה לתקשר איתו / זה האדם שארצה שייצג את החברה.
ואני | 31.10.19
36.
יששש התקבלתי. בגן הייתי כוכבת. הקשבתי ציירתי שיחקתי הרכבתי פזלים
אחר כך כשהיה צריך קצת יותר שכל, לכתוב בלי שגיאות, לפתוח סוגריים, שורש ריבועי, משוואות מהמעלה השניה, אינטגרלים, גרדיאנטים, החוק השלישי של ניוטון, למה התכוון המשורר כשכתב "הכניסיני תחת כנפך" , C++, C#, DSP ואיך הופכים רשימה מקושרת (איך? אלוהים יודע...) וכל שאר הדברים הקטנים והחשובים שממלאים את המח אז אין מה לעשות אני לא העפרון הכי מבריק בקלמר אבל לא חשוב העיקר ששרתי לבובה ימימה בפינת הבובות, שירי ערש :-D והגננת אמרה שאני מדהימה.
אוליביה | 31.10.19
17.
מ- dayOne לא הייתי עובד ב- dayTwo
שאלה למנכלית: אנשי מינימום: איך את מגדירה אותם? האם יש קשר למצב סוציו אקונומי לדעתך? איזה סוג מזון לדוגמא משפיע עלייך לשאול איזה שאלות? האם מזון "קר" יותר שאכלת גורם לך לשאול שאלות אחרות ממזון חם? איזה סוג יין את אוהבת ומה זה אומר עלייך לדעתך
לא לפרסום | 31.10.19
16.
אין לתאר. HR הכניסו למנכ"לים לראש שהטיות היא דרך המיון הנכונה
תמיינו אנשים באופן מקצועי על בסיס כישורים. איזה אדם היית בילדות, הבית שבו גדלת ומה ההורים עושים, זה אחלה לעולם הישן, מלא בהטיות ולא רלוונטי בכלום ליכולות של המועמד להיות נהדר בתפקיד, לכישורים וליכולות שלו. סתם לשם הדגמה, כשהבכור שלי הגיע לבית הספר, הוא היה חסר מנוחה, קם המון פעמים במהלך השיעור, התקשה להסתגל למטלות ולעבודה בחוברות. העירו לנו שיש בעיות קשב וריכוז, שנשקול ריטלין, שניקח לטיפול רגשי ומה לא. עברנו דירה במקרה. הילד פורח. לא קם אפילו פעם אחת מהכיסא. עושה שיעורים (!), מצטיין, מוקף חברים. אף מורה לא אומר לנו מילה על טיפול רגשי/ ריטלין ורק מספרים לנו איזה יופי של תלמיד נהדר. ומה זה משנה אחים ואחיות ומה ההורים עושים? אם ההורים הם סוכן ביטוח ומורה, מה זה אומר? אם ההורים הם פרופסור לספרות אנגלית וטכנאי, מה זה אומר? אם ההורים הם איש קבע ועקרת בית, אז איזו הטיה תכניסו למיון? זה לא עניינכם מה הדברים האישיים שעברו על המועמד. לא הבית לא מה ההורים עשו, ולא אם היו לו 4 אחים או עוד אח אחד או ילד יחיד.
מספיק עם זה | 31.10.19
15.
אין לי מילים כדי לתאר עד כמה השאלות שלה מכלילות. זה לא
שונה מלשאול מישהו מאיזה עדה הוא לצורך העניין. אפשר לבוא ולהגיד אני מאמין שעדה X היא Y. יכול אפילו להיות שיש בזה גרעין של אמת. אבל בסופו של של דבר זו הכללה. אותו דבר השאלה על הגן - מאוד יכול להיות שיש בתפיסה שלה גרעין של אמת וזה נכון עבור חלק מהאנשים אבל זה כוללני כי עבור הרבה אחרים זה לא ככה. שלא לדבר על כל השאלות על הילדות - ומה אם למישהו היה קשה בבית? קשה לי להאמין שעם החשיבה הסטיגמטית שלה היא באמת תיתן הזדמנות.
ליאת | 31.10.19
7.
באלו חוגים היית?
שאלה הקשורה מאוד למצב כלכלי של הורים ולכן לא משקפת דבר על האישיות שלי או על שאיפותי. לא כולם גדלים כילדי שמנת... לא הייתי בשום חוג ולא יצאתי פחות מוכשרת מחברי והדבר לא פגם במאום בהתפתחתי. כן מסכימה עם חלק נכבד מהשאלות שניתן ללמוד מהם על הבן אדם.
מעיין | 31.10.19
4.
מסכימה שאנשים לא משתנים מינקות רק לומדים להסוות וזו דרך ראיון מעולה לעמוד על טיבם
לעומת זאת דברים הקשורים בסביבה כמו משפחה ולעיתים גם תפקיד בצבא שמוכתב לאנשים לא בהכרח מעידים על האדם כי יכול להיות שלא נפל בחלקו מזל גדול בתחומים אלה אבל הוא ידע לנווט את עצמו ולהתקדם.
גלית | 31.10.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת