אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גלידה אייסברג מצמצמת פעילות: "רוצים להיות חלק מרשת גדולה"

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל 8
עלות המצרכים לצרכן ביתי עבור גלידה יחסית יקרה (נוטלה היא תוספת יחסית יקרה , לעומת קקאו/וניל ואפילו שוקלד) היא של 17 שקלים לליטר , לגלידריה זה גג 12 שקלים , מליטר אפשר לייצר נגיד רק 8 כדורים (אפשר גם 16) אז זה 1.5 שקלים עלות מצרכים. במסעדה רגילה ה food cost של מנה הוא בערך 20-25% מעלות המנה , למה בגלידירה זה צריך להיות 10% ? יש גלידריות שמוכרות גלידה "לילדים" של גביע שטוח ב 10 שקלים , אם זה חצי כדור אז מכאן מניחים שהמחיר נובע בעיקר בעלות המצרכים , למשוך את החבל בשתי הקצוות ? המחיר הנמוך הוא ההנחה שילד לא קונה לבד אלא בא עם הורה אחד לפחות אם לא עם משפחה. בכל מקרה אנחנו במקרים הנדירים שאוכלים בגלידריה , קונים חצי ליטר גלידה ב 45 שקלים שכולל בדרך כלל 4-5 גביעים ויוצא לנו בערך 9 שקלים לסועד.
חזי | 06.11.19
8.
ל-4 ול-2
ל-4: 17 שקלים עולה לך להכין ליטר, אבל זה רק מצרכים. איפה חשמל, מים, שכירות, עובדים, ניקיון, שיווק ועוד דברים שסניף גלידריה צריך להשקיע בהם כסף? מה גם שבגלידריה כל סוגי הגלידה עולים לך אותו דבר כשברור שלא עולה אותו דבר להכין אותם. אז את זה עולה פחות להכין, ואת זה יותר אבל צריך לקחת מחיר אחיד (לפחות זה מה שמקובל). ל-2: קודם כל הבדלים במחירים. דבר שני, באיטליה אין כזה דבר שכר מינימום, ככה שסביר להניח שעובדים בגלידריה עולים פחות מבארץ. ובנוסף לכל זה, הכלכלה של איטליה לא ממש בשמיים.
ע | 05.11.19
4.
באירופה
איטליה,גרמניה,שוויץ כדור גלידה עולה בין 7 ל 14 שקלים (14 שקלים במקומות סופר תיירותיים הרוב עולה באמת פחות מ 2 יורו לכדור) ליטר חלב בסופר עולה בערך 40% מבארץ , אני מניח שהשמנת אותו פער. אבל העובדים יקרים יותר. בשורה התחתונה ישראלים משלמים , אז אלו המחירים. ליטר גלידה בגלידריה עולה בין 80 ל 100 שקלים. הכנת ליטר גלידה בבית שאני מכין , נניח עם חצי קופסת נוטלה. (אחת תוספות ה"יקרות") 250 מ"ל שמנת = 5.9 שקלים 200 גרם נוטלה = 7 שקלים 3/4 כוס סוכר = 1 שקל בערך 400 מ"ל חלב = 3 שקלים ליטר גלידה בבית במחיר ליחידים = 17 שקלים תעשו חשבון כמה עולה כדור לגלידריה. וגלידה בניגוד למסעדה , שלא יכולה להחזיק לאורך ימים ארוכים את האוכל , אין בעיה לשמור גלידה בקירור נאות חודשים.
חזי | 04.11.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת