אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סמוטריץ' על התחבורה הציבורית בשבת: "העיריות מתחכמות, אבל אינני יכול לעצור זאת"

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
הצעת פשרה
אני גר בקרית ספר (עיר שכולה חרדית). ואני שואל, למה שלא יתאפשר לחילונים תחבורה ציבורית בחינם בשבת או הסעות ציבוריות בחינם בשבת ע"י נהגים גויים, דבר שיפחית המון את חילולי השבת של המוני רכבים במרחב הציבורי. ומאידך, מכיוון שאנחנו מסכימים שבמרחב הציבורי מגיע לכולם לחיות לפי אמונם, כך גם אירועים בהפרדה יוכרו כלגיטימים במרחב הציבורי במדינה ובא לציון גואל וכולם שמחים.
איש פשוט | 05.11.19
18.
חייה ותן לחיות
במאה ה21 אנחנו לא ניתן לטפילים לקבוע לנו מה נאכל, מה נשתה, מתי ניסע, איך נתחתן ואיך נתגרש. למה טפילים כי הם לא עובדים ורק לומדים תורה. אבל האם הם יכולים בלי מדע ורפואה שלומדים הכופרים? בואו נראה חרדים חולים שלא מתאשפזים בבתי חולים שעובדים בשבת ומתוחזקים עיי צוותים חילוניים ועוד ועוד. הם יכולים להתפלל כמה שהם רוצים אבל רק רופאים חילונים יצילו אותם ולא לימוד התורה. הצביעות המטורפת הזאת מגעילה אותי
חילוני | 05.11.19
16.
ממש יש אנשים שבוכים בגלל זה? למה הם בוכים?
הם בוכים כי הפ פיספסו את ההסעה? לא נורא תכף יגיע עוד אחד הם בוכים כי הם לא יכולים לאסור על אדם לנסוע לבקר את המשפחה שלו? הם בוכים כי הם לא קיבלו כסף? אבל הרי הם טפילים שחיים מהכסף שלנו למה אנשים של גפני בוכים? אולי כי הרב אמר להם לבכות? כי הרי הם עושים רק מה שהרב אומר להם יש כאן מיעוט טפילי שמנסה לקבוע לנו מזה יהדות, מיעוט חשוך, בור, חסר יכולת מחשבה שחי בחושך מנסה להגיד לנו מזה יהדות היום לא במאה ה-10 לספירה אלא במאה ה 21. זה שיש ראש ממשלה שמנסה לברוח מהכלא ולכן נותן לטפילים החשוכים האלו כוח על זה המדינה היהודית בוכה, הרבה יותר אנשים בוכים כי ליצמן, וגפני, וסמודריף וכהן מנסים לנהל לנו את החיים, הרבה יותר.
רמי | 04.11.19
14.
עניין הפגיעה בשבת
אדון סמוטריץ הנכבד, אני מבין שאתה חושב שנסיעה בשבת היא מנהג שנוגד את המנהגים שבהם אתה מאמין. ואני מכבד את זכותך שלא לסוע בסופי שבוע, ומכבד גם את זכותך להימנע מעבודה בשבת, או מכל דבר סביר אחר שנוגד את אמונתך. אבל יש הרבה אנשים בעולם שלא חולקים איתך את אותה אמונה, אנשים שחושבים שלנסוע באוטו בשבת זה בסדר, אנשים שחושבים שלעלות במעלית בשבת זה בסדר, אפילו בלחיצה על כפתורף וככה גם להדליק חשמל, ולראות טלויזיה. ההצעה שלי אליך היא פשוטה. אנחנו נאפשר לך לפעול לפי מה שאתה מאמין. ואתה תאפשר לנו לפעול לפי מה שאנחנו מאמינים. אנחנו לא נכפה עליך לעשות או להימנע מדברים שלא מתאימים לך, ואתה באופן דומה, לא תכפה עלינו את אמונותיך.
ארז | 04.11.19
6.
שבת היא לא בן אדם ולא חיה ולא צמח. אי אפשר לפגוע בה.
מיעוט קטן כופה עלינו את אורחות חייו. תעזבו אותנו בשקט. תנו לנו לשלוח את ילדנו לבלות בלי מכונית ככה יהיו פחות תאונות דרכים. והכי חשוב תחבורה ציבורית בשבת היא חלק מרכזי בפתרון בעיית העומס בכבישים. אם תהיה תחבורה ציבורית בשבת רבים יוותרו על הרכב הפרטי במיוחד בגוש דן (כמובן שצריכה להיות תחבורה ציבורית טובה גם בימי השובע הרגילים.
חם או יפת | 04.11.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת