אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בנק ישראל עוצר את חגיגת ה"הלוואות בקליק"

83 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

71.
לכל המגיבים הממורמרים
ההחלטה של הבנק לשים הגבלים בנוגע לאופן שבו הבנקים מסוגלים לשווק את הלוואותיהם והדרך שבה הם מותרים להלוות, פוגעת בבנקים. אנשים רואים בנק וישר מתלוננים, מבלי לקרוא את הכתבה או אפילו לצאת מבועת העוני התוודעתי שלהם, חלאס להתלונן בגלל בורות כלכלית. בנקים זה לא רע. הבנקאות בישראל היא מהטובות בעולם. 99.9% מהאנשים שטוענים ש"זיין" אותם הבנק הביאו את זה על עצמם, אם לא הבנק הם היו לווים כסף אפור.
אזרח | 08.11.19
62.
הלוואות ללווים והמפקחת חדווה בר
צודקת המפקחת בקשר להלוואות . כך יהיו פחות מכוניות על הכביש שלא שייכות לנהג לא צודקת המפקחת שלא כופה על בינו צדיק ומנכ"לית הבין לאומי סמדר ברבר צדיק להשקיע במחשב און ליין לבנק כפי שבנק קטן מהם כמו יהב כבר עשה זו טעות גדולה של הגברת חדווה בר . לדעתי אנו הולכים ב 2020 לסוג של מיתון והאיו"ש עולה מליארדי שקלים שבגללם הממשלה מרוויחה 200% על רכב ו300% על דלק עם הבלו חייבים להחליף את השלטון הקיים ש,,,"קובר" את המדינה
זאב פורשפן  | 07.11.19
58.
בנק ישראל עוצר את חגיגת ה"הלוואות בקליק"
נהיינו עכברים בתוך מבחנות ואינקובטורים.בהכל הם רוצים לשלוט עלינו.אם אני רוצה הלואה אקח ואם לא אז לא.מסיק להחליט על אנשים בכל צעד.אולי תפסיקו לתת כסף ביטוח לאומי לזקנים כי הם ממלאים בזה לוטו...חאלס מספיק הגזמתם.לכו לנוח
חיים | 07.11.19
55.
תגובה ל - 45
באמת לפעמים, אם אין משהו חכם לכתוב, אז אולי כדאי להמנע. חבל שלא נהגת על פי העצה המצויינת הזו שלך. הרי מגיב 39 כתב במפורש שאינו מתכוון למשכנתאות או להלוואות עסקיות. הוא כתב במפורש שהוא מתכוון להלוואות שמיועדות "סתם, כדי להנות", או לניקור עיני השכנים, [למשל החלפת רכב כאשר הישן עדיין משרת אותך בנאמנות]. זכור: לפעמים, אם אין משהו חכם לכתוב, אז אולי כדאי להמנע.
אלוהימא | 07.11.19
45.
תגובה ל-39.
אז הנה דוגמה למה כן לקחת הלוואה. אם אתה ייודע שרכישת רכב מסחרי, יביא לך עבודה או חוזה שהרווח ממנו יהיה גבוה פי 3 מעלות הרכב אבל, אין לך כעת כסף לרכוש את הרכב. האם אתה תישאר לוזר, כמו שהינך, או שתפעיל מעט, לא הרבה, את השכל ותעשה חישוב של רווח לעומת הפסד (החזר ההלוואה והריבית) ורק אז תעשה מעשה. לפעמים, אם אין משהו חכם לכתוב, אז אולי כדאי להימנע.
יוסי | 07.11.19
42.
קטסטרופה לאזרח חגיגה לעבריינים
אם אדם חייב לבצע תשלום שלאו דווקא סכומו גדול אך זה באופן מיידי, כגון תשלום חשמל לעסק או שכל הסחורה במקפיאים יתקלקלו.. מה הם מצפים שהוא לא ישלם???? ואם הוא לא ייקח הלוואה בקליק מהבנק אז הוא ייפנה למלווים בריבית וכך יתפתח פה שוק אפור שהיקפיו ידרדרו את ישראל למצב כמו שכנינו המצרים.. פשוט ביזיון.. כל קפיטליזם וכלכלה בריאה זקוקה לאשראי זמין והם פשוט סוגרים את הברז שעבור מרבית הצרכנים זהו אוויר לנשימה
דני | 07.11.19
41.
צעד נכון ואחראי של בנק ישראל
הלוואות לחסרי יכולת החזר, מהוות סיכון משמעותי גם ללווים וגם לכלכלת המדינה. לכן טוב שבנק ישראל מגביל הלוואות כאלו. מצד שני - עכשיו זה כבר מאוחר במידה רבה, כי הר החובות של משקי הבית כבר זינק בשנים האחרונות וגדל במאות מיליארדי ש"ח. עכשיו צריך להגביל גם את מתן המשכנתאות והליסינג. וגם הלוואות חוץ בנקאיות וחוץ חברות אשראי.
יוסי | 07.11.19
40.
רק לתועלת השוק האפור
הלוואות שכאלה מצילים חיים בעבור פלח ענק באוכלוסייה. ומשיגיע היום והם ייצטרכו אשראי ולא תאושר להם אז ייאלצו לפנות לשוק השחור עם הריביות החונקות שלהם וזה רק יעצים את מעגל העוני. דה-רגולציה זה בעייתי אבל בישראל של 2020 ישנה אובר-רגולציה ועתה נחתם גזר דין מוות לקפיטליזם
אזרח דל אמצעים | 07.11.19
37.
אין בעולם דבר יותר מטומטם מלקחת הלוואה
אם אין לי כסף אז אין לי כסף, גמרנו, למה שאקח משהו שאינו שלי ועוד אצטרך להחזיר יותר? איזו מין עסקה מטופשת זו? כמו לאכול ארוחה טובה שאתה יודע שהיא מקולקלת ואז תקיא אותה ותהיה עוד יותר רעב מאשר קודם. משכנתא ואשראי עסקי אלה דברים שאיכשהו מתקבלים על הדעת, אבל יש אנשים שלוקחים הלוואות סתם כדי ליהנות, לקנות אוטו 2019, אני מרוצה מהפיאט פונטו שלי, רק אם יהיה לי יותר כסף אקנה פיאט פנדה, ואם לא אז כנראה שאשאר לוזר, אבל לוזר בלי חובות. זאת רק המציאות.
קונפוציוס | 07.11.19
28.
אוי... דווקא עכשיו ? בדיוק רציתי לקחת הלוואה 200 אלף ולקנות ג'ופוני
אתם מה זה מבאסים. איך עכשיו עם משכורת של 8500 אני אקנה ג'יפ ? אני רוצה ג'יפ.... בוכה דמעות בצל, רוצה ג'יפ.... רגע נפל האייפון 90000X שניה.... וואי איזה נעל יפה !!! כמה עולה ? 1500 ? סבבה, תעשי לי 10 תשלומים. גם התיק.... יווו.... כמה ? 850 ? סבבה גם תעשי לי 10 תשלומים. ילללה מה בא לך לאכול ? בואי נשב פה נראה מה זה סבבה והמחירים גם סבבה, 5000 כולל יין.
זותי | 07.11.19
23.
ברור שבנק ישראל ימנע תחרות לבנקים
הוא הלוביסט שלהם. למעשה הבנקים לא צריכים לעשות כלום. יש רגולטור אב עוצמה ששומר עליהם מכל תחרות ומכל ביקורת. הם יכולים להמשיך לשדוד את הציבור. למה הקימו את מאגר נתוני האשראי וחוקקו את חוקי עידוד התחרות, אם היה ברור שבנק ישראל יטרפד הכל?
יוד | 07.11.19
21.
זה כבר מזמן קיים בחו"ל. פשוט פה עשו כסף על אזרחים
ואחרי שחברות האשראי מלאו את הכיסים אז "נזכרים" לעשות רפורמות כמו בשוק הסלולר וכד'. טוב שכך והגיע הזמן שאנשים יחיו על פי יכולתם ולא על פי הפנטזיות שלהם. מה גם שרוב בעלי החובות הם אוכלוסיה חלשה שאין להם השכלה כלכלית בסיסית.
שלומי | 07.11.19
14.
המפקחת מפקירה את שוק ההלוואות לשוק האפור.
כל חברות המימון למיניהם שצצו כמו פטריות אחר הגשם יחגגו. אם כבר אז תחייבו את נותני האשראי לעשות בדיקת יכולת החזר. לקשר בין כל נותני האשראי למאגר אחד גדול כך שבכל מצב נתון יהיה אפשר לדעת מה סך האשראי של כל לווה טרם קבלת ההלוואה.
ע | 07.11.19
12.
אם השוק החופשי מאשר
את היחס סיכון סיכוי הזה, של לתת הלוואות לשכבות חלשות זה עניין שלהם, אמנם לאורך זמן יהיה להם רווחה כלכלית יותר גדולה, אבל יש גם לסמוך על שיקול דעת שח אדם בגיר, אם אישה מחליטה ששווה לה להוריד את רמת החיים כדי לקנות שיניים והם מאשרים אז למה להתערב בזה
דור | 07.11.19
8.
למה מאשרת לבנק לאומי לגבות ריבית 12-15%.ולהם נותנת ב 0.25% ריבית.
מתי תדאג לעם. ולא רק לחברים בבנקים. בנק לאומי סגר 80% מהסניפים. יש רק 3 קופות טלר לבנק לאומי בכל אחת מהערים הגדולות. חיפה, תל אביב , ירושלים. ביזיון כוחנויות חמדנות ומונופול. עכשיו תבין למה דאגו להעביר את החוק נגד השימוש במזומן לאזרח. ככה חונקים אותך למוות ועושק.
סוכנת הבנקים | 07.11.19
7.
איפה היה בנק ישראל כשפישמן קיבל מליארדים כשהוא פושט רגל למעלה מעשור?
בנק ישראל רגולטור מושחת ומיותר, ההולוואות הצרכניות כה קטנות ולא משמעותיות בישראל ועם זה הוא מתעסק? כל מערכת הבנקאות בישראל מוטת הלוואות חברים , ראו ערף גב זעפרן עם החבר של נוחי שיושב בכלא ועם זה מה שבנק ישראל מתעסק? אין בישראל כרטיסי אשראי אמיתיים , האשראי הצרכני ממש בחיתוליו וקשה מאוד לבנות אשראי טוב ונכון לצרכנים כי זה לא קיים אז זה מה שהרגולטור עשוה? חונק את מה שהתחילו? עלובי נפש, תשאירו את ישראל במקום 50 של עשיית עסקים וכמדינה שקשה מאוד לחיות בה
אלונה | 07.11.19
3.
יש לכם טעות בהגדרה של הלוואת גרייס
הלוואת גרייס היא לא הלוואה שהסכום שלה משולם בסוף תקופת ההלוואה. גרייס היא הלוואה בה משלמים במשך תקופה מוגדרת רק את הריבית של ההלוואה ללא הקרן (תקופת הגרייס) ולאחר תקופה זו מתחילים לפרוע בנוסף לריבית גם את הקרן מדי חודש בדומה להלוואה רגילה ועד לפירעון מלא.
ברק | 07.11.19
2.
הלווים לא מעניינים את בנק ישראל
מי שמעניין אותו אלו הבנקים עצמם. אם יגיע משבר כלכלי, ומספר רב של לווים לא יעמדו בהחזרים, בנק ישראל חיצטרךצטרך לחלץ את הבנקים מהצרה הזו. ככה זה בכל המשברים הגדולים שהיו עד היום, העדיפות הראשונה היא ליציבות הבנקים. הדרך לרסן אותם היא בעזרת העמסת דרישות על יכולת ההחזר של הלווים. הלווים עצמם בקושי מעניינים את בנק ישראל, מה כבר יקרה להם? אז יחיו חיים אומללים כמה שנים, עד שיעבור המשבר, אף אחד לא מת מזה במשברים האחרונים. סבל הציבור הוא אחרון הקריטריונים של בנק ישראל.
לווה חסר תקנה | 07.11.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת