אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הקופה של מצלמות המהירות: כ-600 מיליון שקל בארבע שנים

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
מפסיקים להלחם בנהגים ומתחילים באמת להלחם בתאונות הדרכים
באוגוסט 2017 נהגים רבים (כמה בדיוק, המשטרה מסתירה את המידע הזה, אבל מדובר באלפים) קיבלו דוח ממצלמת מהירות אחת שמוצבת בכביש ראשי במדינת ישראל (כביש 4) באזור שהוגדר כ עירוני.מרבית הדוחות היו קנס של 750 שקלים ו8 נקודות. הסיבה למרבית הדוחות אינה נהיגה לא בטוחה מכוונת, אלא הבנה לא נכונה של אלפי נהגים נורמטיבים,שמדובר בכביש עירוני בשל תמרור מוסתר וחוסר בשילוט ותמרורים. למרות זאת המשטרה התעקשה שהנהגים ישלמו את הדוחות. היו כאלה ששילמו אבל היו גם מאות שלא ויתרו וביקשו להשפט ושם השופטת שהבינה לא מדובר בעברייני תנועה, הציעה פשרה של קנס מופחת ובלי נקודות. אם חשבתם שמאז משהו השתנה בכביש, ממש לא, שנתיים עברו ועשרות אלפי נהגים נוסעים במהירות לא חוקית ללא ידיעה וכאשר המצלמה תחזור לפעול הם יצטרפו לטבלה דוחות. מה שמוכיח הוא שמצלמת המהירות לא באמת נועדה למנוע תאונות דרכים והמלחמה היחידה שלה היא בנהגים. הצטרפו אלי למאבק בפייסבוק שקורה ״מפסיקים להלחם בנהגים ומתחילים להלחם בתאונות הדרכים״
עמוס | 15.11.19
19.
לולא המשטרה מספר ההרוגים היה גדול פי עשר
חקי חיון , חובה לחוקק חוק עולמי שיגביל את מהירות הנסיעה בשכונה לשני קמ''ש ובעיר לעשרים קמ''ש ובכבישים עירוניים לשלשים קמ''ש ובכבישים מהירים רק לארבעים קמ''ש. אין באמת לאן למהר ונסיעה איטית תמנע בכל רחבי העולם ,את כל התאונות והקטל בדרכים.
חקי חיון | 15.11.19
18.
בין השורות
מה שידוע :המשטרה לא מעוניינת להגיע לבית המשפט, המשטרה לא מוכנה להציג את תוצאות האישורים של המצלמות על ידי הטכניון, לרכבים גדולים וכבדים הפסיקו לרשום דוחו"ת, למהירויות של מעל 30 קמ"ש מהמותר הפסיקו לרשום דוחו"ת. מסקנה : המצלמות לא קיבלו אישור אמינות למדידת מהירויות גבוהות ולמדידת כלי רכב גדולים. ככל הנראה זה מופיע בתוצאות הבדיקה ולכן הם לא רוצים לחשוף את זה ולא להגיע לבית המשפט. הסתרת האמת מצד המשטרה לצורך רווח כלכלי ולהסתרת הכישלון שלהם, הרי לפי המחקר זה גם לא מציל חיים.
F22 | 15.11.19
9.
מס כביש מוסף
זה פשוט הונאה. ברור שהמטרה היא לא למנוע תאונות אלא לגבות כסף מהציבור בצורה אןטומטית. פשוט מקומם. לידידה שלי נגנב תיק עם אלפי שקלים וטלפון ששם היו הקודים לכספומט הבחור הוציא כ 50 אלף. הידידה מקושרת הביא תמונות של הבחור ואיפה הוא פעל. לכחודש פשוט סגרו את התיק! למה לעבוד קשה?
רמי | 14.11.19
8.
אולי שהמשטרה תבין את הרמז ותתחיל לטפל בבעיות האמיתיות?
למשל, נהגים מסוכנים שלא סתם נוסעים במהירות מופרזת אלא גם מזגזגים, לא מאותתים, לא עוצרים במעבר חצייה, חוצים באדום, גונבים זכות קדימה בצורה מסוכנת ועוד ועוד? בקיצור, למה שלא יתחילו לחנך את נהגי ישראל כמו שצריך?
מרקו | 14.11.19
5.
עכשיו נותר לכייל את המצלמות לתת קנס על כניסה לצומת באור לא ירוק.
צהוב זה לא ירוק! זה קנס. נשבר כבר מאלו שבשבילם צהוב זה ירוק, לא משנה באיזה מרחק מהצומת הם נמצאים. זה חשבון של כתה ג' לקבוע לפי המהירות המותרת במקום איזה רכב יכול לעבור (כדי להמנע מעצירה באמצע הצומת) ואיזה חייב לעצור או שישלם קנס על כניסה לצומת באור לא ירוק. חוסר מעש מסיבה לא ברורה, שמתחיל בצמרת משרד התחבורה ומחלחלת למטה. המעבר מהתעלמות מאור צהוב לכניסה לצומת באור אדום הוא שבריר של שניה ומכאן הדרך לתאונה קצרה. יש לסמוטריץ' הזדמנות לעשות משהו חיובי.
פינקופץ | 14.11.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת