אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנקים שולחן: מדריך המחיקה השלם למחשב ולסמארטפון

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
מחיקה נגד המשטרה
היתרון של דיסק IDE (חלקים נעים) על SSD (שבבי פלאש) הוא שלאחר פירמוט ניתן להתקין 2 תוכנות חינמיות שידאגו ששום מידע יוכל לשוחזר ממנו: File Shredder גורסת בשיטת גוטמן 35 את כל המקום הפנוי בדיסק הקשיח Recuva מנסה לשחזר קבצים ואם קיימים היא גורסת אותם בשיטת גוטמן 35
טכנאי מחשבים | 16.11.19
9.
כתבה טועה ומטעה.
מחיקה לא מחוקת את המידע, היא "מוחקת" את הגישה אליו. מה שאומר שכל אחד שיש לו כלים מספיקים יכול לשחזר את כל הדיסק ש"מחקתם" בצורה שמתוארת בכתבה הזו. בדרך הכי טובה למחוק את הזיכרון שלכם היא מאוד פשוטה, במחשב זה אומר להוציא את דיסק שלהם ולשים שם דיסק חדש. בטלפון זה לא לשמור שום דבר על הזיכרון הפנימי רק על הכרטיס הנשלף ואותו להוציא. ואם רוצים למחוק דיסק, פשוט צריך לקחת מברג ולפרק ואתו פיזית.
אבנר | 16.11.19
7.
עדיף להוציא ולשמור את הכונן- או להשמידו מחוץ למחשב עצמו
מדהים אותי שאנשים משחררים מחשבים לזריקה בלי להיות מודעים לכמות המידע האישי שיש עליהם... עדיף לפרק את הכונן (גם בצורה חובבנית בלי רחמים על המארז והכונן) ולהיפטר ממנו בנפרד, או עדיף לעשות עליו "סיבוב" השמדה פיזי.
ענת | 16.11.19
5.
ל-1 כונני מחשב רגילים לא רק שלא נעלמים הם האמצעי הבטוח יותר לשמירת מידע
SSD על כל צורותיו וכונני פלאש לא שומרים על מידע. הם אמצעי לא אמין ולא בטוח. הדרך היחידה לשמור מידע הם כוננים מגנטים. אחרון יש תוכנות DOS שממלאים את הכוננים באיזה מספר שתרצו. הבעיה היחידה היא שככל שהכונן גדול יותר זה יקח יותר זמן לסיים. ניתן למצוא אותה ב-HIREN'S.
מחשב PC | 16.11.19
4.
כתבה טפשית
איפוס פירמוט ומחיקת קבצים לא מעלימה אותם לחלוטין. כשאני מוסר או מוכר מחשב ישן אני לעולם משאיר אצלי את הכונן ולא מעביר אותו. מי שבכל זאת רוצה, שידאג למחוק את כל הקבצים הרלוונטיים, ושיריץ CCLEANER עם 3-5 סבבי מחיקה. מה שהתוכנה הזו עושה זה שהיא פשוט כותבת ביטים עלל שטחים לא משומשים במערכת, וכך דורסת אותם ומעלימה את המידע הישן. יש לי "ספורט" כשאני מקבל מחשב במקום עבודה חדש, אני מריץ תוכנה לשחזור קבצים מחוקים.... תתפלאו איזה אוצרות אני מוצא מפעם לפעם (כולל תמונות אינטימיות של מישהי שעדיין עבדה שם וקילתי את המחשב ממנה בירושה.... )
יחמת | 16.11.19
1.
מחיקה נוספת
בנוסף לנאמר- כדאי למחוק באופן ידני (ספריה ספריה) את כל הספריות לאחר מכן לנקות את פח המיחזור ולבצע שיחזור הגדרות יצרן, פירמוט ולפעמים אף התקנה חדשה. לאחר שזה התבצע יש למחא את הדיסק במידע לא מעניין כמו סרטים (חוקיים בלבד) עד שהדיסק מתמלא לגמרי ואז למחוק הכל שוב (המחמירים אף יחזרו על הפעותה מספר פעמיים). פעולה אחרונה זו דיי מבטיחה שהדיסק התמלא בשטויות ודרס חומר רגיש אחר. בהצלחה
לולי | 16.11.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת