אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"כשבשוק הפרטי משקיעים 12 מיליארד דולר, אי אפשר להתחרות בזה"

76 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

76.
הצבאות תמיד השתמשו בטכנולוגיות אזרחיות קיימות
המחקרים הצבאיים היו עבור הצבאות, אבל המון דברים נרכשו מהאזרחים. מטוסי קרב מפותח עבור הצבא - אף אזרח לא ישקיע מליארדים בבניית מטוס כזה. אבל יש בו טכנולוגיות אזרחיות. אוכל - הצבאות תמיד קנו מהאזרחים. טכנולוגיות מים- כנ"ל. אין איזה פיתוח מיוחד עבור הצבא, אלא אם הוא צריך את זה עבורו. הצבא הוא רק כלי שדוחף את הטכנולוגיות קילומטרים קדימה - כי נפח שמייצר פרסה לסוסי הכפר, צריך לפתח פרסה שיכולה לעמוד בתנאים קשים הרבה יותר עבור הפרשים.
רלי | 07.12.19
75.
ברור שאפשר - בוא ואסביר לך בדיוק איך
היחידות הטכנולוגיות בצה"ל מאוד נחשקות, מלא בחורים שהיו יכולים לשרת בגולני ובשריון מתגלגלים לשם, מלא הורים :עאלק" איכותיים דוחפים את הילדים שלהם לשם. כמו שללכת ולסיים קורס טייס זאת זכות גדולה שלצידה רווח כלכלי בל יתואר, כך צריך להתייחס לאלו שיש להם יכולת ורצון להגיע ליחדות טכנולוגיות. לפי דרישות המערכת כל מי שמוכשר ומתקבל ליחידות האלו, אוטומטית חותם קבע 5 שנים, כשלצה"ל יש את הפריבילגיה להתיר את החוזה, גם לחייל אבל בעלות כספית גבוהה, במקביל שצה"ל יקנה לחיילים האלו כלים + תואר ראשון. מה שיקרה שרבים וטובים לא יגיעו ליחדות האלו ויחידות השדה ירויחו, מצד שני צה"ל לאורך זמן ירויח את חותמי הקבע והעסק יתאזן. ומי שלא רוצה שילך לשריון.
גילון | 06.12.19
74.
ברור שאפשר להתחרות בזה
אבל אתה איש צבא, רגיל לתת ולקבל פקודות, תנסה לחשוב קצת שונה, למשל להתייחס לחיילים כמו אל בני אדם, חממות טכנולוגיות בתוך בסיסים, לתת גם לטוראי שלפני רגע סיים בית ספר להתעסק עם רובוטיקה, לתת לאנשים צ'אנס לעשות דברים בשביל הכיף בלי מטרה צבאית, לצ'פר את החבר'ה הטובים עם קצת יותר מיום חופש וממתק. מומלץ להפסיק פעם בשבוע לחשוב על אסטרטגיה ויכולות ותחשוב אנשים, אם המטרה היא לוונים, תן להם יום בשבוע לשחק, בטכנולוגיות, ברכיבים, פרוייקט קוד פתוח אחד או שניים, פרוייקט למען הקהילה. אולי תאבד יום פרודוקטיביות בשבוע אבל תרויח 4 משמעותיים יותר. כסף זה לא מה שמניע אנשים, אבל בהיעדר הנאה וסיפוק גדולים יותר, זה משהו שהם פתאום חייבים.
חיילצ'יק | 03.12.19
67.
4 - טעות חמורה. אם אתה אומר בראיון "אנחנו", אתה נכשל מיידית
אף אחד לא מעוניין לגייס צוות אמורפי שלא ברור מה אתה עשית בפועל. אז כן, אלא אם אתה מדגים לממונים שלך את ביצועי הצוות, אתה חייב לציין מה בפועל "אתה" עשית, מה הייתה התרומה שאישית שלך להצלחה ואיפה אתה, ולא "הצוות", חייב להשתפר
אלי | 02.12.19
50.
נסיון העבר מראה תנועה חד כיוונית של ידע וטכנוגלוגי
מאמ"ן החומה ולא הפוך. לא יודע כמה משקיעים בכסף, אבל כל מי שהיה שם יודע שאין גבול כשמדובר בפרויקט חשוב. הידע הזה מועבר מהר מאוד לסטארטאפים אזרחיים, שדואגים לשמר ולפתח בשירות מילואים וטיפוח קשרים. בלי לחשוף סודות ושמות כל אחד מכיר כמה דוגמאות שיצרו סיפורי הצלחה בקנה מידה עולמי, עוד לפני שהמציאות את המונח סטארט-אפ. אין חדש תחת השמש.
מתפלא | 01.12.19
32.
ל29 וכל שאר החבר'ה
אל"מ י' הוא מפקד מקצועי ורציני שהתמודד ומתמודד עם ביקורת קשה. אותו י' שירת ביחידות מיוחדות כלוחם וסיכן עצמו בפעילויות מסווגות כדי שאזרחי המדינה יוכלו לישון בשקט. וכן, גם אתה, מגיב 29 ישן בשקט בזכותו... לעניות דעתי, י' הוא אחד מהאנשים שהשקיעו את כל חייהם הבוגרים, ושמו את עצמם ואת משפחתם קצת אחרי הצבא והבטחון שלנו ומגיע לו קצת הרבה יותר מהפנסיה הזאת והזלזול שלך...
4040 | 01.12.19
29.
הבעיה שגם האוייבים שלנו מפתחים יכולות דומות
אנחנו חייבים להיות לפחות 10 צעדים לפניהם. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון, בעת מלחמה כוללת יש מדינות (כמו רוסיה למשל, או סין) שיכולות להוציא את הלווינים שלנו מכלל שימוש, אז לא כדאי לשים את כל הביצים בסל אחד ורצוי מאוד לגוון באמצעים.
אורי | 01.12.19
25.
גאונים כל המגיבים. עלה בדעתכם שהפרסום מגמתי? מה נראה לכם, שהצנזור לא אישר?
קצת שכל, לא כל פרסום הוא "אני ואני", מה הבחור אומר בסה"כ - משקיעים בחדשנות ובטכנולוגיות מתקדמות, ותדהמה - עושים להן יישום צבאי. אני בטוח שכל האיראונים עכשיו נופלים אחורה בהפתעה מהטוקבק שלי, באמת בשורות מדהימות. צאו מהפולניות שלכם, גם לפרסומים כאלה יש כנראה יד מובילה מאחוריהם, ויפה שתיקה לחכמים.
תחת גפני ותאנתי | 01.12.19
20.
תצניעו את התגובות ויהיה יותר טוב ומכבד... אין שום דבר רגיש במה שאמר.
להגיד "פיתוח יכולות AI.." זה כמו לומר פיתוח תוכנה. אין מאחורי זה כלום. לספר על תקיפה שבוצעה וכל העולם ידע ממנה ואף ישראל הודתה ולומר "פענחנו את השטח מדיוק יורת" זה כמו לומר נסעתי בכביש... חברים לא כל משפט מקצין בכיר הופך לעניין צנזורי.
ניר | 01.12.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת