אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שיא עולמי בקיטוב כלכלי: העשירון העליון בישראל בורח מהתחתון - ובקצב מדאיג

116 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

116.
אנשים לומדים מהשנייה שקמים מהמיטה והתוצאה "העדר השכלה"
יש לחרדים רצון עז להיות בעלי השכלה ,אבל הקידמה המודרנית והספרים העתיקים מביאים אותם למצב של העדר מוחלט של השכלה שמודגש במחקר הנוכחי. הגיע הזמן שהמדינה תתערב בתכנים של הלימודים ושעות הלימוד של החילונים שבהם באמת לומדים ,כדי שגם הם לא יתקרבו למצב של "העדר מוחלט של השכלה" בהרבה מאוד שעות הילדים אומרים שלא למדו כלום.
יוסי | 15.01.20
115.
מה רע בשכר מינימום (שלא נדבר על חציוני)
5300 שקל בחודש לאדם, 10600 לזוג, 2500 לשכירות (פריפריה), עוד 1500 לזוג להוצאות קבועות (קופת חולים, חשמל, מים וכאלה), עוד 1500 לזוג לאוכל, עוד 500 לזוג לחופשי חודשי באוטובוס ותראו איז קסם, זוג עניים נשארו עם יתרה של 3500 שקל אז שיביאו ילד אחד ויחיו על הקשקש, שלא יביאו בכלל ויחסכו להשכלה, או שיביאו הרבה ויפסיקו להתבכיין אני רווק תל אביבי, שרק השכירות שלי היא 5000, ואני מוציא פחות מהשכר החציוני (לא ממוצע, חציוני)
קמצן | 08.12.19
113.
יוקר המחיה
אשתי עובדת בשכר מינימום,יש לה תואר ראשון כעת היא קופאית 75% משרה אחרי הניכויים 3500 אני עובד מקסימום יש לינכות מגיע ל10,000 מעון 4500 שכר דירה 3800 נסיעות מעל 500 אין לנו רכב הכנסות 13,500 ובקושי מסתדרים הבעיה היא לא חרדים ולא הערבים הבעיה היא המיסוי הגבוה,שווה להיות גנב מי שיכול ,אנשים במדינה הזאת התחמקו ממיליונים למס הכנסה עם עונש מגוחך.
בן בן | 30.11.19
110.
חוסר הבנה כלכלית של הכותב עם נגיעות של סוציאליזם
העליה "בקיטוב הכלכלי" הינה אופיינית למדינות סופר-מצליחות. את הקיטוב הכלכלי הנמוך ביותר תמצאו במדינות בהן כמעט כולם עניים (המדינות הסוציאליסטיות). בשל ההצלחות הדמיוניות של חברות ישראליות יש די הרבה אנשים שבאמת משתכרים סכומים מעוררי קנאה אבל המדד האמיתי אינו הקיטוב אלה המצב של האנשים בתחתית יחסית למדינות האחרות מולן משווים. בלי להתייחס לזה הכתבה חסרת ערך.
דרור הררי | 28.11.19
109.
לכל מי שלא הבין, ועדיין לא מבין, זה גישה כלכלית ימנית
אז כל מי שמצביע ימין בעצם גורם לזה. אם חשבתם שימין זה לשנוא ערבים, אז אין לכם מושג מהחיים שלכם- וכנראה תמשיכו להצביע ימין ולהיות עניים. אגב - סוד, אפשר להיות שמאלני ולשנוא ערבים.... אני אישית מעדיף לא לשנוא אף אחד...
יאיר. נ | 28.11.19
103.
אוי לא המצב הכלכלי פה משתפר
זה לא עניין של ימין או שמאל.. הרבה משרות בשכר גבוה נוספות למשק כאשר אי השוויון עולה איתו גם השכר הממוצע. אין בזה דבר רע שיש יותר אנשים עשירים, הרי העניים לא נהיים עניים יותר! לא ברור למה הכתב מתלהם בלי לעשות שימוש במנת המשכל שניתנה לו.
מהנדס | 28.11.19
102.
חבל שהכתב משקר
ממדד הג'יני בישראל בירידה מאז שנת 1997, פרט לקריאה האחרונה. בשנת 2009 הוא היה 0.389. מצטט - "מדובר ברמת ג'יני מהנמוכות ביותר שנמדדו בישראל" חלק 1, שורה 5 או שהכתב שקרן, או בור, או שניהם. מכוון גם לשאר המטקבקים שמגיבים על סמך הנתונים שהכתב מעביר. עיתונות בישראל בשנת 2019, קווים לדמותה
דני | 28.11.19
101.
ביביתשמידו אחרי שבת את דרום אמריקה מתחת לפנמה. אין אלוקים בארץ הגרמנית הזאת מלאה עבודה זרה
של כדורגל ואכילת בשר אדם ועבודה זרה. תפנו את השגרירים ועובדי משרד הביטחון אני רוצה גז על דרום אמריקה התחתית עד כניסת שבת. קדימה לעבודה. עם ישראל החרדי ליטאי ישלוט בעולם וישמור תורה ומצוות. בעזרת השם, אדיראל, שפתאל, נצחאל, יקומאל. נצח ישראל ישרוד את המלחמה הארורה הזו.
שר לענייני 5 | 28.11.19
98.
חלוקה נכונה של העושר
יש לחלק חצי מתקציב המדינה לחשבונו של כל אזרח, שעובד ושלא עובד, ובמקביל להקטין את המגזר הציבורי. כך יושתקו החZירים המתגאים בחZירותם. חZיר שיתלונן על קצבאות, להפנות אותו לכך שאף הוא מקבל קצבה. יש להגדיל באופן מיידי את הקצבאות שלא מאפשרות קיום מינימלי ומקצרות את חיי הנזקקים המבוגרים והזקנים - המורעבים. רצפת מינימום לכל הקצבאות - כמחצית משכר מינימום. אומרים ללא-עובד "לך לעבוד" ומונעים ממנו עבודה. זאת עובדה וצביעות להתעלם ממנה. אין מקומות עבודה לכולם ובמיוחד ודווקא לבעלי השכלה\בגרות. לא תהיה עבודה לכולם בחברה הנשענת על קדמה טכנולוגית. ככל שאדם נהנה יותר מעבודתו , יש להוריד משכרו. ואת ההי-טק שנהנה מהפעלת הגיונו ושכלו, מהשגים אינטלקטואליים, שעובד בתנאים אופטימליים, ומשכורתו החודשית מספיקה לשנת עבודה של מטאטא רחובות או קופאית בסופר, או שומר, יש לשלוח לעבודות אלו שידע מהי עבודה באמת. העלות הגדולה ביותר היא של המגזר הציבורי שעלותו היא פי 10 משל המגזר החרדי או יותר.
האמת | 27.11.19
97.
כל עוד החרדים בשלטון הבערות רק תתרחב
וככל שהרשימה המשותפת תהיה אנטי ישראלית הפער רק ילך ויגדל. גם המפלגות החרדיות והערביות מטרה משותפת. להשאיר את האוכלוסיה שלהם במחשכים כך שיהיה יותר קל לשלוט בהם. המטרה ארוכת הטווח היא להפוך למדינת הלכה יהודית או למדינת הלכה מוסלמית לפי השריעה ואז להיות ככל העמים הנבערים במזה״ת. כך או כך, בקצב הילודה המטורף של החרדים והערבים, אנחנו בזמן שאול. אולי הגיע הזמן לחשוב על מפלט. אוגנדה? :-)
ק | 27.11.19
94.
"סטטיסטיקה" - ומציאות
הפעלתי פונקציה של חיפוש מילים בכתבה, ולא מצאתי בה פעם אחת אינסטלטור, חשמלאי או מתקן מזגנים. בקיצור, הקשקוש שמציג את ה"מוּזרוּת" בהוצאות שגבוהות מהכנסות, מתעלם לגמרי מהיקף עצום של הכנסות לא מדווחות - כרגיל, גם בנושא זה נטפלים כאן דווקא לחרדים - שמסביר הכל. בעשירון העליון קשה מאוד לחמוק ממס, כי המדובר מהכנסות בחברות שמדווחות למס הכנסה. בעשירונים התחתונים כביכול, נוסעים ברכב פרטי, נוסעים לחו"ל - ועושים המון כסף שחור. אז "סטטיסטיקה" לחוד (גם אם היא מאפשרת עוד פעם לתקוע את אשמת ביבי לכותרת) - ומציאות לחוד.
י. נור | 27.11.19
91.
ביבי נותן לקשישים ולנכים קיצבת עוני בזוייה שלא עלתה מעל עשור!
לא מדובר באברכים בטלנים מרובי צאצאים שלא עובדים, ולא בבדואים עם ארבע נשים ו 60 ילדים, מדובר בגימלאים רבים שנאלצים להתקיים מ 2,000 שח בחודש! אז הם מקמצים בתרופות, במזון, בחימום, ונרקבים בעוני נוראי! בזמנו המעסיקים לא הפרישו פנסיות בשנה הראשונה. החלפתי מעסיקים והפסדתי עשר שנים ללא פנסייה, עוד עשר שנים עם מעסיק ששילם רק על שכר היסוד שהתמסמסו באינפלציה בשנות ה-80, עוד הלוואות ועוד אבטלות ונשארתי בן 70 בלי כלום
גימלאי ב 2,000 | 27.11.19
90.
יש אוכלוסיות נחשלות שגדלות בקצב מדהים. אי אפשר לתקן את זה
כי הן פשוט לא מעוניינות בתיקון, הן מעוניינות להמשיך להביא ילדים ולקבל קצבאות. החלק היהודי והחילוני של המדינה במצב ממש לא רע (והיה במצב עוד הרבה יותר טוב אם לא היה צריך לממן את כל אלה שלא מעוניינים לעבוד)
כלכלן | 27.11.19
85.
אתם מצחיקים על גבול המגוחכים
אתם משכנעים רק את המשוכנעים. כל כתבת נגד שלכם תתקבל באופן אוטומטי ע"י הזומבים שלכם באהבה והכנעה. אתם לא צריכים להתאמץ ממש. הם מאמינים לכם מראש. אבל בואו נראה אתכם משכנעים את אוהדי ביבי. אותנו. זה לא ילך לכם גם אם תביאו את טובי העיתונאים וטובי המרצים וטובי הקואצ'רים גם יחד. איבדתם את האמון של הציבור הזה. אז הכתבות האלה למעשה סתם ממלאות חור בדף. מה זה משנה כבר מה אתם כותבים. העיקר נשאר העיקר. כלומר לפרסם חדשות כדי שתהיה פרנסה מפרסומות. זהו. לכן אני רואה את הכותרות המגוחכות שאומרות נמשיך לנסות בכל זאת, אולי נתפוס עוד איזה ביביסט בדיוק בסדק וזה כזה פתטתי כזאת בדיחה בלי פאנץ'. האמת מכל זה יוצא שאתם עושים לי שמח שאני לא בצד שלכם. נו, לפחות מצאנו משהו טוב בכל זאת...
נואן | 27.11.19
82.
80 יקר, אני מצביע ליכוד
קורא את הכתבות האלה ותתפלא אפילו הבנתי. אז בתור מטומטם אני לא אכתוב את הביקורת שלי על הכתבה. ואתה תסתכל במראה ותחשוב אם מה שכתבת ראוי כי הרבה מאוד מהחברים שלי הם כמוני, מצביעי ליכוד, עושים מילואים, עובדים בהייטק, עצמאים, מנהלים בכירים ורואים את המצב שונה מאשר אתה רואה אותו. ובוא אני אגיד לך עוד משהו, יש לי גם חברים שמאלנים ואף אחד לא קורא לשני מטומטם בגלל השקפת עולם שונה.
רפי | 27.11.19
64.
אי שיויון זו לא בעיה. השכן של ביל גייטס מרוויח אלפית ממנו. הוא עדיין חי מצויין.
כשמדינה נהיית עשירה יותר, אי השוויון גדל. כל עשירון בישראל, כולל העשירון התחתון, מתעשר באופן עקבי מאז שביבי עלה לשלטון. העשירונים העליונים מתעשרים יותר, אבל כולם מתעשרים. ככה זה בכל מקום. אפילו במדינות רווחה, כמו מדינות סקנדינביה. האלטרנטיבה היא סוציאליזם, בו כולם באמת שווים, כי לאף אחד אין כלום.
ינון | 27.11.19
53.
אנשים "קופצים" לחו"ל כאילו קפצו למכולת
כתבה שקרית. מקווה שאתם מרגישים טוב עם עצמכם עם ה"נתונים" האלה עאלק... ישראלים כל הזמן טסים לחו"ל כאילו היו קופצים למכולת. מאיפה הכסף? מהמצב הכלכלים ה"גרוע", נכון? בעבר היו טסים לתאילנד רק צעירים אחרי צבא וגם זה רק אחרי שחסכו חיים שלמים לטיול. היום אתם טסים לתאילנד כאילו זה היה נסיעה לבאר שבע. שלא לדבר על "קפיצה לסופשבוע" לפארג, בוקרשט, בודפשט, פריז, וכו'. קל לזרוק חול לעיניים, הא? שקרנים. תתביישו.
שדה התעופה בן גוריון עמוס כל הזמן! | 27.11.19
52.
מאמר עדין מאוד
בפועל, בעשירון התחתון יש אנשים לכאורה עניים, אבל חיים כמו שהם רוצים ומאמינים שהם יגיעו לגן עדן. בעשירון העליון יש הייטקיסטים שעובדים 12 שעות ביממה ומשכורתם מממנת מעונות לילדים וגם את הקצבאות של ה"עניים" מרובי הילדים. אין בעיה חמורה של אי-שוויון במדינת ישראל, אם כי צריך לעבות את רשתות הבטחון (ולשם כך צריך לשלם פחות לאלו שלא עובדים מרצונם).
יונה | 27.11.19
50.
עכשיו רק נשאר לשכנע את החרדים והערבים להביא פחות ילדים
השורה התחתונה - היתה מפלגה אחת ואחת בלבד בעשרים השנים האחרונות שעשתה את מה שצריך כדי לשנות את המציאות המתוארת בכתבה. יש עתיד. הם היחידים שהחליטו לבטל את קצבאות האברכים ולבטל מימון לבתי ספר שלא ילמדו ליב"ה. תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם מצביעים.
ואת החרדים ללמוד מתמטיקה | 27.11.19
46.
ל-7, זאת בדיוק ה"בעיה". שהעשירונים העליונים ממנים את העשירונים התחתונים.
אין בעיה במדינות רווחה, להפך. אך כאשר ציבור מסוים בוחר להיות עני, אני לא מוכן לממן זאת. כאשר ציבור מסוים בוחר בעולם של בורות לילדיו, אין לי רצון להיות זה שמאפשר זאת. איזו עוד מדינה מעודדת חוסר חינוך בסיסי? (לא, לימוד תורה לא מספיק בעולמנו אנו). אני בעד לשלם הרבה מיסים, אך בתנאי והכסף יועבר למטרות ראויות המטיבות עם כלל האוכלוסייה - בריאות, רווחה, השכלה, חינוך וכ"ו. לא לממן אנשים שלא תורמים דבר בחזרה.
ציוני | 27.11.19
45.
אי השיוויון - בעיה רצינית !
תומר, החבר שלי, הוא אחלה גבר. גבוה. חתיך. מצחיק. מקבל מהוריו הרבה כסף לביזבוזים. כל הבנות בכיתה מתות עליו. הוא מה זה שרמנטי. הוא רק צריך לבחור עם מי לצאת, ובמי הוא בחר ? כמובן באביב, מלכת הכיתה. אוי אביב, אביב ! כמה שאני דלוק עליה. לא ישן בלילות מהמחשבות עליה. גם בימים, במיוחד בשיעורים. אבל מה, כמו שתומר הוא מה שהוא, כך אני נמוך, מחוצ'קן, שמנמן, מקבל דמי כיס סבירים אבל ללא תחרות בתומר, וכשכבר יוצא לי להחליף מלה וחצי עם אביב, מיד אני מתחיל לגמגם. אי השיוויון - וואלה בעיה רצינית.
אלססט | 27.11.19
32.
מה שיותר מעיניין הוא:
כמה אחוזים מהעניים האלה בוחרים בביבי וכמה אחוזים מהעשירים בוחרים בביבי? זה הכי מעניין בנושא! במקומות מסויימים באירופה למשל העשירים מאוד בוחרים דווקא במפלגה הסוציאל-דמוקרטית והעניים בוחרים במפלגת הליכוד. תופעה מעניינת ולא מובנת כשלעצמה.
אני | 27.11.19
29.
ל-1, איזה איש הייטק אתה בדיוק?
בוא תסביר בבקשה, לשיטתך, אם נעביר את ההייטק לחו"ל, בגלל השכר ה-"חזירי", מאיפה המדינה תקבל כסף ממסים? אילו חברות יהיו פה? העיניים שלך בשכר עובדי ההייטק? למה? הם גנבו את הכסף הזה? זה כסף שמגיע מקופת המדינה? במקום לדאוג שיוקר המחייה יופחת, אתה מנסה להפטר מהאנשים שעוד אשכרה עובדים פה ומכניסים כסף למדינה ולמעגלים שמסביבם?
דורון | 27.11.19
22.
היה שר אוצר אחד טוב
ב עשרים השנים האחרונות היה שר אוצר אחד טוב אז ביבי דאג לפטר אותו כדי שלא יעפיל עליו. כל זמן שהמושחת בשלטון המצב רק יחמיר. אפילו את המטומטמים שמצביעים בשבילו הוא לא רואה. הוא רואה רק את עצמו ועוד 20 עשירים שמפנקים אותו ואת החזירונת והחזיר הקטן.
גילי | 27.11.19
17.
אני לא שורד כלכלית וכולם סביב נאחזים בשיניים
האוכל מתייקר, נסיעות וחשמל ומים יקר מאד, בגדים שערוריה פשוט אין חנויות זולות בעיר כל דבר מחייב נסחעה לקניון רחוק וגם שם הכל יקר. ארנונה עולה בלי הפסקה, קנסות ותשלומי הורים בלתי אפשריים כבר. כל מקום שולח יד ולוקח וההסתדרות שומרת על שחיתות ועדים עם משכורות עתק שרק לוקחים עוד ועוד ועוד
מרויח שכר מינימום | 27.11.19
10.
כשהחרדים ילמדו לימודי ליבה ויצטרפו למעגל העבודה, אפשר יהיה לדבר
ציבור ענק במדינה לא מעניק לילדיו את הכלים הבסיסיים ביותר לרכישת השכלה אקדמית ולהשתלבות בשוק העבודה המודרני, וזאת מתוך מטרה לשמר אותם בכוח בעולם ההקצבות שבו יש לממסד החרדי שליטה מוחלטת על "נתיניו" החרדים. בתקופת הממשלה האחרונה, לאחר "ביטול גזרות לפיד", צנח אחוז החרדים המשתתפים בכח העבודה לפחות מ-50% - מעל מחצית הגברים החרשים לא מנסים בכלל למצוא עבודה! עד שהבעיה הזו לא תיפתר, אנא אל תטרידו אותי בדיווחים על עוני.
אזרח | 27.11.19
4.
העשירון התחתון כולם בוחרי נתניהו אז בתיאבון!
כאיש מרכז אשר מודאג ממאפיית השחיתות של הליכוד ונתניהו, אני שמח כל יום על משכורת ההייטק השמנה שלי. זו הנקמה שלי בכל בוחרי נתניהו עלובי הנפש, שהעשירון התחתון הוא רובם. איכלו את הארוחה שבישלתם ושיהיה לכם בתאבון, אווילים קשקשנחם ובכיינים שלא לוקחים אחריות על שום דבר
זורו הנוקם | 27.11.19
1.
אי השוויון גורם לעידוד אנשים להשקיע בעצמם ובחברה
אם אין אי שוויון אנשים לא ישקיעו. למה אחד ילך ללמוד 14 שנה רפואה ולא יסתפק בללמוד 3 שנים מדעי המחשב או בכלל לא ללמוד ולהיות מחסנאי? למה האחד יתאמץ בלימודיו והאחר ילמד "מדעי הדשא"? למה אחד ישקיע את ימי התיכון בלימודים וחברו יבלה בחוף הים? למה הורה ידאג שילדיו יקראו וילמדו ולא יסתפק בלזרוק אותם מול הטלוויזיה או עם פלייסטיישן? למה אחד יעשה משמרות בבית חולים בשעה שהאחר יבלה במועדונים? הבעיה היא אולי "שוויון הזדמנויות", אבל זה כבר משהוא אחר (זוכרים את אלו שצעקו נגד "לתת חמש", הם גם אלו שבוכים על אי שוויון).
עו"ד רו"ח | 27.11.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת