אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תביעה: כך עקפה הגשמה את המגבלה של רשות ני"ע

87 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

85.
כץ ושמש.
עוד כשניסו לדחוף לי השקעה לפני למעלה מעשור וחצי במרתף המעופש בכפר סבא הבנתי שיש פה שניים בעייתיים כששאלתי וביקשתי תשובות ענייניות שינו והתפתלו, היה שם כוכב שלישי איתם אז. שמש אחרי קריירה ״מפוארת״ של מולטילבל מרקטינג באג׳ל, כץ חלק הלשון סיפר סיפורים מפוארים כבר אז. רוב המשקיעים דתיים ששמו את השחור שלהם שם ולכן לא יתלוננו לאף אחד...חכו ותראו. הטפלונים הללו התעשרו ויצאו בלי כלום מהחקירה, הזוי ודי עצוב.
אחד שיודע | 25.02.20
84.
כל הסיפור במספרים
על פי הדו"ח שלהם, הם גייסו עד עכשיו 2.82 מליארד שקל מ-6000 משקיעים. רק שליש מהפרויקטים שלהם מסתיימים ברווח, נניח, וזה כבר מוגזם כלפי מעלה, 15% רווח מ940 מליון ש"ח (שליש מהסך הכל) = 141 מליון ש"ח. 2 שליש הנותרים מסתיימים בהפסדים מהקרן, מעט מחזירים את הקרן, בחלק הקרן מתאפס, אז נניח ממוצע הפסד של 50% מהקרן, מ1.88 מליארד ש"ח, ההפסד חצי = 940 מליון ש"ח. ננכה מההפסד את הרווח, 940-141=799 מליון ש"ח. כלומר קרן הגשמה גרמה להפסד לאזרחים בישראל בסדר גודל של 800 מליון ש"ח שנקברו בפרויקטים של הגשמה. ממוצע לכל משקיע הפסד של 133 אלף ש"ח. וכמה הרויחו בינתיים בקרן? הקרן לוקחת מיד בהתחלה 7% חלקה בקרן, על זה יש תוספת של איזה 3% דמי ייזום סך הכל 10%, כלומר הקרן הרוויחה מסך ההשקעות 282 מליון שקל! סכום עתק!! המשקיעים הפסידו 800 מליון ש"ח בזמן שהקרן ומנהליו לקחו 282 מליון ש"ח! זה מטורף, אבל זה מה שהתרחש
ישראל שטרסמן | 05.01.20
81.
הכל עניין של נסיון
אני לא חושב שיש להגשמה מתחרה בארץ בנושא השקעות נדלן.אני משקיע המון שנים, בין השאר גם בנדלןן. ניסיתי מספר חברות בארץ ונשארתי עם הגשמה אחרי שרשמתי בזכותם כמה הצלחות יפות, ולכן אני טורח להגיב כאן, בניגוד למנהגי. כמי שמכיר את הענף, ת ויודע להזהר מחאפרים כמו מאש, אני מתקשה להבין את העליהום. אולי בגלל הגודל וההצלחה והנטיה הישראלית הבלתי נסבלת לא לפרגן.
אבי גולן | 05.12.19
77.
יזום פרוייקטים משותפים חחח חברת עוקץ, ראו הוזהרתם
לפני כשלושה חודשים השארתי פרטים לגבי דירה להשקעה בדרום תל אביב במחיר של 1.7. חזרה אליי בחורה נחמדה שקבעה איתי פגישה ואמרה לי שיש לה עוד אפשרויות השקעה מניבות שיכולות להחזיר לי 25% מרווחי פרויקט של החברה במרכז בתל אביב. הגעתי לפגישה, מדובר בחברה אפלולית, יושבים שם בחור והבחורה שדיברה איתי, ניסו לשכנע אותי להשקיע 350 אלף שקל תמורת תשואה של מינימום 5% בשנה ולהרוויח מפנטהאוז יוקרתי שהם בונים 25% מרווחי הפרויקט... לי נשמע מופרך מאוד בחיפוש קצר תגלו שאין חברה כזאת ואנשים משקיעים על קרן הצבי.תיזהרו
ניצלתי בנס  | 04.12.19
70.
רק שליש מההשקעות מסתיימות ברווח
הניסיון והעובדות מראות שרק שליש בערך של השקעות הקרן מסתיימות ברוח כל שהוא. בכל השאר במקרים מעטים מוחזר הקרן, וביתר מפסידים את הקרן או את חלקו, וזאת אחרי שנים בהם הכספים תקועים בהשקעה האומללה, כך שההפסד כפול, מפסידים את האפשרות של שמוש בכספים ובסוף גם מפסידים חלק מהם או את הכל. אין צורך להוסיף, שהקרן עצמה מרוויחה בכל מקרה, במקום להגביל את עצמה לנטילת רווחים רק במידה וגם המשקיעים קבלו רווחים. קרן הגשמה ובעליה המיטו אסון על מאות משפחות.
בר כוכבא | 04.12.19
69.
למי שקורא את הכתבה ,תסתכלו בצד שמאל של המסך .יש שם עוד תוכן ממומן של השקעות נהדרות!
"רק 20,000$ ואתה עשיר " "איך הפסקתי לעבוד בגיל 27 " "איך אשתי מאושרת " " רווחים עצומים באמזון " ועוד כול מיני קאוצ'רים שילמדו אותך איך להתעשר בקלות בלי ידע ובלי שכל ובסוף לוקחים לך את כול הכסף כי אתה אדיוט. ואדיוטים משלמים .
שחר | 04.12.19
68.
תשקיעו בביטקוין
אה, אז מסתבר שנדל"ן זה לא השקעה כ"כ בטוחה וניתן להפסיד 92% מהכסף! במקום להשקיע בנדל"ן (השקעה שאינה נזילה) ולקבל 12% תשואה שנתית במקרה הטוב, עדיף שתשקיעו 60,000 דולר בביטקוין. תחזיקו בהם לפחות 6 שנים (כן, יותר מזמן ממוצע של פרוייקט נדל"ני), ואני חותם לכם שתהיה נקודה בזמן שתעשו לפחות 18% תשואה שנתית. שלא כמו נדל"ן ביטקוין הוא נכס נדיר ויותר חשוב סחיר. המחיר הנוכחי של ביטקוין הוא 7,150 דולר. *בטווח הקרוב מחירו עשוי לרדת, אבל תיזכרו מדובר בהשקעה לטווח של 6 שנים לפחות כדי להיות במצב דומה לזה המתואר בכתבה מחירו של ביטקוין אמור להיות כ-575 דולר ולפי מה שאני אומר מחירו יהיה לפחות 19 אלף דולר תוך 6 שנים ניפגש בסוף 2025!
סטושי | 04.12.19
64.
יש מלא חברות כאלו במרכז אנשים לא לומדים
חברות כאלו מבטיחות תשואות גבוהות ביותר ואנשים תמיד בולעים את הצפרדע הזו... יש לכם כסף? תשקיעו לבד סעו, תבדקו, תעבדו, תלמדו ואז תשקיעו וגם אם חס וחלילה קצת הפסדתם, לא נורא, למדתם והמשכתם ולפחות לא תרגישו מרומים. אני כל יום רואה אנשים תמימים המשקיעים מלא כסף נזיל במשרדי נדל"ן דמיקולו עם שתי פקידות ואיש מכירות אחד בלי לבדוק אפילו פרט אחד על החברה בגוגל... ואז בוכים, שתו לי אכלו לי.. תבינו, אין מתנות חינם ואם נשמע טוב מידי... תברח בחיוך
בזוקה  | 03.12.19
58.
מנהטן 4 תקוע כבר 6 שנים
השקעתי בפרויקט במנהטן 4 שהוצג כפרויקט לשנתיים, הערכות הרווח היו של 25% שנתי. היום אחרי 6 שנים הפרויקט תקוע וברור שאפילו הקרן לא תחזור במלואה. אין שקיפות, לא מקבלים תשובות, לא חוזרים להודעות ולמיילים. יחס מחפיר, מסתירים את המצב, שולחים כל כמה חודשים את אותו עדכון ללא התקדמות.
אחד שהפל | 03.12.19
41.
אבי כץ-גמר את כל הזכיינים של כפר השעשועים-אח"כ את זכייני הכל בדולר-אח"כ פיפו-
אח"כ ששת - כלי בית ..קופיקס- רוב הזכיינים הפסידו את כספם- ועכשיו הגשמה.קו קבוע של הקמת משהו נוצץ שמתגלה מהר מאד כחלול - בעוד הגאון אבי כץ משלשל לכיסו הרבה מאד כסף. בדרך גם מכר בהרבה כסף את כפר השעשועים לקואופ ז"ל... וכהנה וכהנה. מה שיפה שהוא אף פעם לא מסתכן.ואנשים לא לומדים. מעניין למה ? האם בגלל תאוות בצע ?
benny | 03.12.19
40.
מסננת של הודעות חיובים
כלכליסט מסננת את כל ההודעות החיוביות על הגשמה ומשאירה רק את ההודעות השליליות כתבתי הודעה חיובית ואמיתית הבוקר ולא הכניסו לעומת זה כל ההודעות השליליות מכניסים הכל מתוזמן יש סיכוי קלוש מאד שעכשיו יכניסו את הודעה אבל לך תידע אולי בשביל הפרנציפ יכניסו
משה דוד | 03.12.19
36.
כל ההשקעות שלי אצלם מסובכות
קרן גרועה ביותר. עשיתי אצליהם 4 השקעות בפרוייקטים שונים והכל הסתבך. כל פרוייקט עם הסיבוכים שלו, ובכולם כבר ברור שיש הפסד ניכר מהקרן. חברה מאד לא מקצועית. מפרסמת את כמות האקזיטים שעשתה, אבל תנסו לשאול אותם על כמו הפרוייקטים התקועים והמסובכים שנמנשכים כבר פי 3 או 4 מהזמן המקורי
להזהר! | 03.12.19
30.
רוצים להשקיע בנדל"ן אמריקאי? תשקיעו ב REIT. יותר נזיל ומנהול יותר טוב.
הבורסה האמריקאית מלאה באלפי REIT - כל אחד עם ההתמחות שלו וכל אחד מפוזר על פני המון נכסים. גם דמי הניהול שהם גובים נמוכים מאד ביחס להגשמה ואין מצב שתפסידו 92%. נזיל - בכ יום אפשר למכור, אפשר לגוון במספר REIT ולחלק את הסיכון - לדוגמה אחד נדל"ן למגורים, אחד מסחרי, אחד מרכזי עיבוד נתונים, אחד במזרח ארה"ב ואחד במערב, אחד מגוון עם נדל"ן באירופה (יותר טוב מהשקעה אצל עדי קייזמן) ואחד עם נדל"ן באסיה. לא מבין את מי שנותן את כספו לפרוייקט מסוכן ולא נזיל וספקולטיבי כזה.
יריב | 03.12.19
28.
בתחילת דרכה של הקרן נפגשתי עם חנן לשמוע לפני השקעה והחלטתי לא להשקיע.
ברגע שהבנתי שהם מקבלים את הכסף שלהם בכל מקרה, ועוד אחוזים גבוהים, הבנתי שהאינטרסים של המשקיעים ושל הקרן שונים. בחרתי לא להשקיע אבל עקבתי כל השנים האלו בכדי לראות אם צדקתי או פספסתי הזדמנות.
אופיר | 03.12.19
23.
עוד פרויקט שמתעכב ברוקלין 9
לצערי גם אני השקעתי שם, פרויקט שהתחיל ב10/2013 והיה אמור להסתיים בתוך 30 חודשים. הפרוייקט עדיין נמשך. מה שקורה בפועל רחוק מאד מהתחזית הראשונית של הפרויקט. מליון אישורים שהתעכבו, יזם שלוקח מלא הלוואות, שינה את כל הפרויקט לגמרי ללא הסכמה. הזוי בעיני שקרן הגשמה שהשקיעה כל כך הרבה כספים לא יכולה לאכוף את ההסכם שלה איתו. כשאני יודעת את זה, אני חושבת למה בכלל להשקיע איתם. למזלי השקענו רק 30 אלף דולר. בספק אם אראה את הכסף חזרה.
משקיעה | 03.12.19
11.
מי אמר אבי כץ ולא קיבל ?!
האיש גאון, סוחר ממולח ואיש עסקים מוכשר אבל יותר מכל, הוא אלוף העולם בלספר סיפורים ולמכור לוקשים ופנטזיות לאנשים שחולמים לעשות מכה ולהתעשר... תשאלו את הזכיינים של הרשתות שהקים בעבר, האחרונה שבהן הייתה רשת קופיקס שנפתחה בקול תרועה גדול (באדיבות משרד היח"צ וערוצי הטלוויזיה ששיתפו פעולה) ונמכרה (לרמי לוי) בקול ענות חלושה. איך אמרו חז"ל- פראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים !
צ'ומפי | 03.12.19
9.
גם אני קורבן של קרן הגשמה
אני מושקע ב 4 פרויקטים ונמחק לי חצי מהכסף כ 350 אלף שקל.. הכול מתעכב.. אני אמור להיפגש עם היתרה שהם עדיין לא מחקו לי עוד שנה (כבר הייתי צריך לקבל הכול עכשיו לפי תוכנית עיסקית). הם פשוט גומרים לאנשים את החיים. משווקים פרויקט ואחרי 3 חודשים בתוך הפרויקט מוציעים דוח רבעוני הזוי שלא צפו את זה ואת זה ושהשוק נפל והשוק השתנה.. כלום לא השתנה בתק' כזו קצרה. תזהרו מהם..
יניב  | 03.12.19
4.
כול מנגנון רמייה קודם כול לוקח את חלקו לפני שהמשקיע רואה שקל !
כול ההפסדים שיש בהשקעות מהסוג הזה הם באשמת המשקיעים ואשמתם בלבד . מי שמשקיע ממיטב כספו ולא בודק את כול תנאי ההשקעה לפרטי פרטים אל יבוא בטענות אלה לעצמו . אנשים נוסעים קילומטרים כדי לקנות קילו עגבניות ב 5 שקלים במקום ב 7 . אבל מוציאים עשרות ומאות אלפי שקלים בהשקעות שאין להם שמץ מושג במה בדיוק השקיעו ובאילו תנאים . העיקר לספר שיש להם השקעה זה נשמע נהדר בשיחות סלון . אולי במקום תוכן הלימודים המיושן שיש לנו במערכת החינוך יכניסו שעתיים שלוש בשבוע על "חינוך צרכני " איך לוקחים משכנתא " איך חוסכים לפנסיה " איך מנהלים תקציב " וכדומה ורצוי להתחיל מגיל כמה שיותר צעיר
שחר | 03.12.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת