אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שוחד כחול עמוק על חשבון ביטחון ישראל

60 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

60.
השאלה הנשאלת היא
מדוע מתמקדים בראש הממשלה ובמספר קטן של אנשים שמקורבים אליו במקום לחקור במשרד הביטחון עצמו קודם ואת ראש הממשלה אח"כ? הרי בענייני ביטחון ראש הממשלה מחליט על בסיס מידע שמביאים אליו ראשי מערכת הביטחון. משהו בחקירה הזו נראה כמו נסיון לחפש את המטבע מתחת לפנס, במיוחד כשאנשים שהיו במערכת הביטחון בתקופה המדוברת כגון יעלון וליברמן לא נחקרו רשמית אלא רק מסרו פה ושם הצהרות לתקשורת.
חילוני אתאיסט | 11.12.19
56.
ל53 אתה אידיוט אם אתה חושב שזה כל הכסף
נראה לך שמפקד חיל הים בתפקידו יסכן את מעמדו בשביל כמה מאות אלפי שקלים זה רק מה שמצאו מקנייה של 4 מיליארד דולר במחיר מנופח אפשר להוציא הרבה כסף לשחיתות כסף קטן?? הגרעון של ישראל עומד על 8-10 מיליארד שקל בערך חצי ממה שעלה לנו הצוללות המייותרות הללו וספינות ההגנה המייותרות לאסדות הגז .. אבל כשיש כסף לשוחד יש גם כסף לטוקבקיזם בתשלום לא כן ?? אתה והמעסיק שלך וכל הליכוד בושה מהלכת שבגדו במדינה ולא מגיע להם רגע של נחת מקווה שישימו את כולם בכלא איפה שמקומם ראוי
עופר | 09.12.19
54.
עוקץ במיליונים
אז מה צהל לא המליץ על כמות הצוללות שחשב ביבי .. רק עתיד יגיד מי צודק אבל זו זכות של ראד ממשלה או צהל לחשוב אחרת. גם צהל בעבר התנגד לגדר שביבי התעקש לבנות בגבול סיני .. מה היה קורה שביבי היה נאתר ללחץ של צהל היינו מוצפים במיליונים מסתננים .. אולי ביבי עשה זאת כשוחד ... ככה אתם בשמאל תמיד חושבים
אלי | 08.12.19
53.
רכישת יותר צוללות ממה שצה"ל המליץ וספינות סער גדולות מכפי הצורך
BB רצה לרכוש 9 צוללות , למרות שצה"ל המליץ על 4 (=בסוף בעקבות ההתנגדות התפשרו למיטב זכרוני על 6). BB באופן תמוהה השתתף בישיבת וועדת הרכש של משרד הביטחון (=דבר נדיר מאין כמותו). בנושא ספינות הסער צה"ל רצה ספינות של 1,200 טון "קלות" ו-BB דאג לספינות של 2,000 טון (=שהן לא שימושיות לצרכים השוטפים של צה"ל ותחזוקתן כמובן יקרה בהרבה). לכאורה
עוקץ המילניום? | 08.12.19
51.
הכי אהבתי את התגובה של גנץ
כאילו הוא לא עמד בראש המערכת המושחתת הזאת כאילו הוא לא יודע כמה לשעברים מתפקדים כמנכלים וסמנכלים בחברות ביטחוניות כאילו הוא לא יודע שאין תותח מטוס או טנק שזוכה במכרז בלי סטפות שעוברות מצד לצד כאילו הוא לא מכיר את חבריו שהצטיידו בשלל תארים פיקטיביים לצורך העלאת השכר כאילו המימד החמישי זכתה במכרז סתם כך..... ממש ממש מופתע ועצוב יותר נכון "עבד על ארשת פנים מופתעת"
בדיל | 08.12.19
49.
פרשת הצוללות היא החמורה ביותר שלנתניהו יש אינטרס מניתי והימין כרגיל סותם את עיניו
ממש מפחיד שראש הממשלה יש אינטרס אישי מניות בחברה שסיפקה חומרים לטיסנקופ ועשית הכל מאחורי גבו של משרד הבטחון וחיל הים. מה אנחנו אידיוטים לא מבינים שלא היה כלום רק הלואה של מאות אלפי דולרים שלא הוחזרו ועוד הלואה שתאושר אחרי שנדחתה.אנחנו אידיוטים והימין ששותק מוכיח שוב שלא מענין אותו דבר חוץמקרקעות ארץ ישראל. דרך אגב ארץ ישראל לא מופיעה בתורה.
שמולי | 08.12.19
48.
דיי להבין שהמספרים לא מסתדרים וסכומי השוחד נמוכים מדיי בשביל הסיכון
1.בכתב הראיות ובכתבת דרוקר, אומר שייקה ברקת שגנור דרש 5% אחוז גובה עמלת שכר טרחה בגין כל עסקה. 2. התרחשו במקביל ולתקופה בת 7-15 שנים לפחות שישה עד שמונה עסקאות נשק יקר בשווי שמונה מיליארד שקלים, 8,000,0000,0000(בלי לחשב את הפרטת המעגן ובלי לחשב את אישורי הצוללות למצרים). 3. עמלת שכר טרחה לגנור בשווי 5% = כ- 400,000,000 מיליון שקלים. 4. סוג עסקאות כאלה בנוי על בסיס הצלחה ולפי קצב התקדמות תכנון הפרויקט,אשרור הפרויקט בפני גורמי ביטחון, אישור תקצוב ממשלתי מדיני, שלבי ביצוע, עד שלב חיתום סופי וקבלת הסחורה. יש כמה נקודות פעימת שכר טרחה בכל שלב ושלב. 5. מה שקיבלו כל הגורמים המושחתים היו לא פחות מאשר מקדמות שכר טרחה שוחד זעומות(בגין "דמי ייעוץ". 6. כל ה-10 מיליון יורו של גנור נועדו לכסות את כספי הפעימה הראשונה בלבד וכולם בוצעו בדרכים יצירתיות ומגוונות כדי לטשטש עקבות. 7. רק ביטול העסקאות לחלוטין יבטל לחלוטין את מתן שכר הטרחה לכל המעורבים.
שימו לב לחישוב פשוט | 08.12.19
46.
מדהים שגם בשחיטות כזו ,ביביסטים מאשימים את החוקרים
הכול פוליטי אצל הביביסטים. המדינה אינה חשובה, ערכי מוסר אינם חשובים, רעות עם כלל ישראל אינה חשובה. זה מחיר הקורבנות שטופחו על ידי הימין הדתי ועל ידי הליכוד בהנהגתו של בנימין נתניהו. בעיני זה הרס המרקם החברתי. עצוב
רוניז | 08.12.19
42.
למה ביבי היה מושקע בחברה שמספקת אלקדרודות לטיסינקרופ ???
אחרי שהבינו שביבי עושה את עסקת הצוללות רק בגלל המניות שלו, הרגישו שקיבלו אור ירוק לבצע גם תרמית, ובגלל שהבני דודים היו בסוד העניינים של ביבי, זה רק דירבן אותם, הם יודעים שמערכת הביטחון התנגדה לשישה צוללות נוספות, הספיק להם 3, בסוף קנו 9, וגם למצריים אישרו לקנות, וכי למה ??? לביבי היתה מניה בחברה שמספק חומרי גלם לטיסינקרופ, ואם תגרום לטיסינקרופ לייצר עוד צוללות, אז הם יצתרכו עוד חומרי גלם, בפועל בזכות זה המניה של ביבי עלתה ב16 מיליון שקל... ביבי חכם או לא ??? חכם ונוכל !!!
דוד | 08.12.19
40.
ורק ביבי לא ידע.
ביבי לא יודע מה קורה במערכת הבריאות, לא יודע מה קורה בתחבורה, לא יודע מה קורה בחינוך, לא יודע מה קורה למחירי הדיור, לא יודע מה קורה בגרעון, לא יודע מה עושה אשתו ובנו בביתו, לא יודע מה עושים עוזריו בהתרדות עדי מדינה. לשיטתו מי שמתייחס לבעיות הוא אשם ולכן הוא לא שם. הכל מתפורר במשמרת שלו וכעת הוא מנסה לפורר את מערכת אכיפת החוק והמשפט. אבל הוא לא מלכלך את ידיו, לשם כך יש לו "חיילים" כי "צדיקים" מלאכתם נעשית בידי אחרים.
מני | 08.12.19
35.
אלוף השחיתות ומילה על ביבי.
מפקד חיל הים לשעבר,פעל לטובתו האישית על חשבון כספי הביטחון, זו בגידה. הוא צריך לשבת שנים רבות בכלא ולרדת בכל דרגותיו, טוראי מרום. לגבי ביבי, אין ספק שהיה בעומק העניין,אחרת איך פתאום הוא מוביל מהלך לאשר מכירה למצריים מבלי לשתף את ראשי מערכת הביטחון,כפי שנהוג ומתבקש. ומזכיר לכם את המייל שכתב צייני,אותו אלוף מושחת, עסקת הצוללות למצריים כלולה בעמלה לגנור......
רובי | 08.12.19
27.
צ'ייני ואבריאל
חושבים אתם שצייני עם אבריאל החליטו לרכוש 3 צוללות וכמה קורבטות שצהל איננו צריך בסך 10 מיליארד שקל מאחורי גבם של הרמטכל ושר הביטחון? ברור שנתניהו מאחורי כל העיסקה, נשאלת השאלה אם 16 מיליון השקל שקיבל בעסקת מניות מיליקוסקי הן כל השוחד הצפוי? נמתין להדלפת החשבונות הבאה מפנמה . נדע כמה מיליונים של משפחת נתניהו נמצאים בחשבונות האלה .
אבי | 08.12.19
25.
עדין רב הנסתר על הגלוי
כל בר דעת מבין שגנור לא היה יכול להזיז אנשים מהדרך בלי שמרון את נתניהו. ובלי להזיז אנשים לא היה יכוללבטל מכרזים, להגיע להזמנות של עוד ועוד כלים, שרותים.. כאילו אין מחר. אני בהארגשה , כצ\מו רבים, שהפרשה עודתפתח כשיפתחו הפיות. הם מפחדים וידברו כשהדון יפול.
עמי | 08.12.19
18.
די ברור איך "יצאו" שמרון
ודרכו נתניהו מהפלונטר, מקווה שבית המשפט יטיל על שמרון את העונש המירבי על הלבנת ההון. לא נשכח כמובן את הסיבוב של ביבי על מניות מפעל הפלדה איתו עבדה טינסקורפ, מה שהניב לו מליונים רבים. צריך להיות לא רק עיוור אלא גם אדיוט גמור כדי להמשיך ולתמוך במי שסיכן את ביטחון המדינה בעבור חופן דולרים (או יורו במקרה זה).
דוד | 08.12.19
10.
ואתם מאמינים שביבי לא ידע?
מישהו מאמין שכאשר האנשים הכי קרובים אליו (שימרון ומולכו) מעורבים בעיסקה, ביבי לא ידע ולא ציפה ל"מתת" אחרי שהכל ירגע? ואתם מאמינים שביבי לא ידע מי מטפל ברכש הכי יקר שמשרד הביטחון מבצע לאחרונה? כאשר הוא גם שר הביטחון. ובכלל, למה צריך נציגים של הספק כאשר כל ההתנהלות היא של חיל הים ישירות מול הספק? פתח לשחיתות אינסופית.
אני | 08.12.19
5.
וזה עוד כלום לעומת הכסף הגדול בו טייקוני הגז קונים את מקבלי ההחלטות
אבריאל בר-יוסף כיהן גם בוועדת צמח, באותה וועדה הוא דחף להקים אסדת זיקוק לגז בקרבת החוף....מעניין.... חברת טיסנקורפ גם רוצה להקים מתקן הנזלת גז....מעניין... הרבה מהחשודים קשורים מאוד לשר שטייניץ שדוחף את הקמת האסדה....מעניין...ובכלל נקנו שלש ספיקנות טילים כדי להגן על אסדות במקחב המים הכלכליים (רחוק מהחוף)...מעניין....ושרי הביטחון בתקופות הרלוונטיות אומרים שההחלטה לקרב את האסדות לחוף נעשתה בלי שמישהו יידע אותם על כך...מעניין...ושטייניץ אומר שיש לו דו"ח ביטחוני שאומר שעדיף מבחינה בטחונית לקרב את האסדות לחוף...מעניין... את המחיר הנורא של השחיתות כולנו משלמים!!!
לוויתן: האסון הלאומי | 08.12.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת