אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הנסיכה לילי: הגיבורה היהודיה שצדה נאצים בשחקים

83 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

80.
ל74, לא ניתן להשוות הפלות גרמניות
נעזוב לרגע שהיה לא חסר טייסים גרמנים שהגיעו מנקודת התחלה טובה, לאחר שחגגו על חיל האוויר פולני וצרפתי. אבל לא זאת הסיבה באמת. הסיבה היא בהבדל ספירת הפלות. הבעיה היא בשיטות ספירה שונות שהיו נהגות בצבא נאצי וצבא סובייטי. בצבא סובייטי טייסים היו חייבים להוכיח הפלה, כוחות קרקע היו צריכים למצוא עדות להפלה, ואם הפלה היתה בשטח אוייב אז נצחון לא היה נרשם רשמית לזכותו של הטייס. בנוסף אם הפלה היתה משותפת לכמה מטוסים אזי גם אז היא לא היתה נרשמת לזכותו של טייס. בצבא נאצי המצב היה הפוך. נצחונות נרשמו על סמך עדות הטייס עצמו. כך גם אם הוא פגע במטוס שלא נפל אבל הצליח להמלט ולנחות בשלום, נרשם לו ניצחון. וכמובן טייסים בשיטה זאת יכלו לנפח/לזייף לעצמם את הנצחונות בקרבות אוויר. יותר מזה, הפלה משותפת של מטוס אחד על ידי כמה מטוסים גרמנים נרשמה כניצחון עבור כל אחד הטייסים שהשתתפו בהפלה.
כפיר | 25.05.20
77.
ל3
תגיד אתה בסדר? להראות לך את המסמכים שאתה יכול למצוא באינטרנט לגבי הניסוי הכושל בשיריון? בוא תלמד: לא אהבתי את הסוף האובר פמיניסטי הזה של הכתבה. טיסה היא לכולם. לא מדובר פה בקרב פנים אל פנים ומסע של עשרות קילומטרים עם משקל ענק עליך (שגם את זה נשים יכולות לעשות, אבל במספרים מועטים הרבה יותר), ביולוגיה וכו. קראו לי שוביניסט, אבל לכו לתלמדו על העובדות. בדיוק כמו שיש דברים שגברים עושים יותר טוב לרוב, יש דברים שנשים עושות טוב יותר לרוב. טיסה למשל- היא תיקו.
ההוא | 14.03.20
76.
סוף מוזר
לא אהבתי את הסוף האובר פמיניסטי הזה. טיסה היא לכולם. לא מדובר פה בקרב פנים אל פנים ומסע של עשרות קילומטרים עם משקל ענק עליך (שגם את זה נשים יכולות לעשות, אבל במספרים מועטים הרבה יותר), ביולוגיה וכו. קראו לי שוביניסט, אבל לכו לתלמדו על העובדות. בדיוק כמו שיש דברים שגברים עושים יותר טוב לרוב, יש דברים שנשים עושות טוב יותר לרוב. טיסה למשל- היא תיקו.
סער | 14.03.20
70.
הייתי יכול לוותר על הטון הקנאי, הנקמני והקטנוני של המאמר
הנסיכות העדינות שלנו תמיד היו יקרות לכולנו, גם במלחמת השנייה וגם בראשונה אלו הם הגברים שנשלחו ברובם לזחול במכרות הפחם, לקרוע את התחת בעבודה קשה ולמות במלחמה בזמן שהנשים זכו לשחק עם הילדים בבית מכספו של הגבר. מלבד זה, ההבדל העיקרי בין הגברים הללו לפמיניסטיות כמוך הוא שלהם לא הייתה את הפריבילגיה או החוצפה להתבכיין על אפליה או קיפוח
צל | 09.03.20
44.
כתבה מעולה, רק שאם היית אומר לטייסת "יהודיה" כנראה לא הייתה לוקחת את זה טוב
הם היו אנשים סובייטיים, ללא הבדל בלאום/גזע ומין - הם היו אנשים מעל לעדתיות. לפחות היה ניסיון ליצור אדם חדש - שיהיה לא Homo homini lupus, אלא יהיה אדם לאדם - אדם. מה שבימינו עושים את ההפך - מקדשים כל מאמץ ליצור חיה שדואגת רק לעצמה ולמקורבים.
ת|א | 07.03.20
39.
לחמו גם למען מדינת ישראל
142 אלף יהודים, שהיו לוחמים בצבא האדום, נהרגו במלה"ע ה-2. כ-4.7% מכלל האוכלוסיה היהודית בבריה"מ ערב המלחמה. יותר מאשר כל חללי המלחמות בישראל. נלחמו ביחד עם שאר עמי בריה"מ נגד הנאציזם, נגד ההשמדה והעבדות. בעד החיים והחירות. ללא נצחונם וגבורתם, לא הייתה כמה מדינת ישראל, רובינו לא היינו חיים היום. לעולם אין עלינו לשכוח
דני | 07.03.20
32.
קראתי שהיא נהגה לצייר שושן צחור על המטוס לאחר כל
הפלה במקום הצלב היו נוהגים לצייר שאר המפילים. ניסיתי לחשוב מדוע. לשושן הצחור white lily צורה שמזכירה מגן דוד. יכול להיות שבגלל שהייתה יהודייה לא רצתה לצייר צלב וכתחליף ציירה את הפרח שמזכיר את יהדותה, רק למי שמבין.
דוד כהן | 07.03.20
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת