אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מורים יקרים, מה שההורים באמת צריכים זה שתתגמשו

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
אילת
המורים עובדים פחות?? המורים אצלי בצוות מתחילים כבר בשמונה וחצי להיערך ליום למידה, בקשר עם התלמידים שלהם בכל הכיתות, חלקם עושים שיעורי זום, חלקם מחוברים לתלמידים ועוזרים להם עם העבודות, חלקם בודקים עבודות, מחזירים בצורה מפורטת כדי שיוכלו ללמוד מהם, המורים אצלי עובדים משמונה וחצי בבוקר ולא נחים שניה עד תשע עשר בלילה (ככל שמלמדים כיתות יותר בוגרות, כך יותר מאוחר..) ובקשר עם כולם. כל זאת, ועם הילדים הפרטיים שלהם בלילה. אז תפסיקי להגיד שעובדים פחות. זה זלזול בוטה בכל ההשקעה.
יעל | 01.04.20
32.
ללמוד גם להקשיב ולקבל ביקורת
אני עובדת בגן עיכוב התפתחותי ונהנית להיות בין אלו ששכרן ישולם במלואו בתקופה זו.גם אני עסוקה בצילום ושליחת סרטונים ותרגילים לבית.ניסיתי לקרוא את הדברים שנכתבו באופן אובייקטיבי ולצאת מאזור הנוחות שלי. והצלחתי יש כאן מצוקה אמיתית ומשבר גדול למדינה,אנשים בבית ללא עבודה. בעלי נמצא בחל"ת והוא מקבל טלפונים לגבי עבודה ונותן מענה לפחות שעתיים ביום מבלי לקבל על כך שכר ואינו מתרעם על כך כלל. צריך להבין את מצוקת ההורים שבימים אלו לא עובדים ובקיץ שוב הילדים בבית.בזמן כזה כולנו צריכים לתת מעצמנו,כמו כל המשק
יערה | 31.03.20
31.
לא מדוייק בעליל. תבררי קודם.
ראשית, כבר נחתם הסכם שנשלים ימים בקיץ - ביחד עם המשך הלמידה מרחוק אז בואי, אל תבלבלי את המוח. שנית, אנחנו עובדים מהבית, בייחוד מחנכים וכמו בכל מקצוע, תמיד יש מי שנותן את הנשמה ומי שפחות. שלישית, אנחנו עובדים בשביל ילדייך, בזמן שילדינו מופקרים בבית. אני מול המחשב בזום עם תלמידים, והם משוועים לעזרה במטלות הלימודיות שלהם ואין. ואחרון, ניכר שאת לא מעריכה ואולי אף מקנאה. לכי להיות מורה.
מורה | 31.03.20
30.
אלימות במעטה צלופן
גברת כותבת, את לא באמת מעריכה מורים ואת לא באמת מתכוונת למילה אחת טובה כשאת כאילו מחמיאה ובאוצה נשימה סוטרת לנו בפנים. "תחסכו מאיתנו את ההשתדלות שלכם", אולי את תחסכי לכולנו את הזמן ופשוט תכתבי את הדברים שיש לך להגיד דוגרי, בלי כל החרטה בארטה הזו שלך. את מתכסה באיצטלה של מי שכאילו מעריכה מעריכה ומוקירה את פועלם של אנשי החינוך בישראל כשלמעשה הבוז נוטף לך מהפה. תחסכי, תחסכי מאיתנו את הצביעות.
אורנה | 31.03.20
29.
בתרגום ישיר: תנו לי לעשות כיף עם הילדים שלי. לחנך אותם? את זה תעשו אתם כשתפגשו אותם.
העבודות הם לתלמידים לא להורים. הורים שעושים אותן לא עוזרים לילדים בכלום. רק ללמוד להתפנק. אצלי בבית הילדים עובדים לבד. מצליחים לבד. נכשלים לבד. הם האחראיים על הלימודים שלהם ובהם ביסודי וחטיבה ותלמידים מעולים. סדר היום שלנו הוא כככה שקמים (קמת יותר מאוחר ועם ארוחת בוקר) ואז כל אחד פונה לענייניו. אני לעבודה והם ללימודים. אנחנו מספיקים לבשל. הם מספיקים לריב גם על המחשב האחד שמוקצה להם. הם לומדים להתפשר והם בעיקר מתחנכים. זה לא או בית ספר או קייטנה. זו מציאות. כשאחד על המחשב השני עושה את מגוון הפעולות שמותר לו בשעות "העבודה" קריאה, מטלות בית, כתיבה חס וחלילה על נייר וכדומה. אחר הצהרים נגמר "בית ספר ואנחנו מתחילים את החלק המשפחתי של היום. למורים יש לי רק מחמאות.... ולא אף אחד לא עושה כל כך הרבה עבודה רק כי הוא רוצה לשמור על משכורת של 4000 שח. קצת בושה
אמא | 31.03.20
28.
הלמידה מאוד אפקטיבית
אביטל יקרה, אינני יודע מהיכן מגיע כל הידע שלך בנושא, עם מי דיברת? וכו.. אני יכול להגיד לך שאצלי בכיתה ואני בקשר עם עוד מורות שכולם ללא יוצא מן הכלל מדווחים על המון פירגונים וחיזוקים מצד ההורים. דווקא עכשיו כשהילדים בבית ומצויים בחוסר ודאות זה מה שעוזר להם להתמודד, הלמידה והסוג של שגרה שאנחנו המורים מנסים לייצר. חבל מאוד ששוב מגדל השן האקדמי רחוק מן השטח ולא מודע בכלל למה שקורה.
מחנך כיתה ו  | 31.03.20
26.
לא מאמינה בלמידה מרחוק לילדים קדם יסודי ויסודי
האמת אני במערכת החינוך וגם לא מאמינה בלמידה מרחוק לילדי הקדם יסודי והיסודי בעוד בחטיבה ובתיכון כן אפשר איכשהו ללמוד מרחוק ולצפות מהילדים לקחת אחריות. מאמינה ששמירה על קשר עם הילדים הצעירים חשובה . אפשר להגיע להבנות לגביי כמות הימים שיש להחזיר. כולנו לא מרוצים מהמצב ומה שהביאה איתה הקרונה.
דניאלה | 31.03.20
24.
כל כך נכון
כתבת כל כך נכון באמת חושבים שההורה יכול לקחת אחריות ולשבת עם כל ילד על מיליון הדפים והמטלות שנותנים לו תעפיל את זה ב4-5-6 ילדים ואתה עובד במשרה מחומשת אז לא יקרה כלום אם גם עובדיי מערכת החינוך ירתמו ויתרמו למגפת הקורנה כמו כל השכירים ובטח ובטח העצמאיים שהם הנפגעים העיקריים נפעם ובכל פעם
ענת | 31.03.20
19.
פרטים לא מדויקים
רוב המורים שאני מכירה עובדים עכשיו בטירוף כדי להכין חומרים ולתפעל מערכות ממוחשבות שלא הכירו לפני. חוץ מזה שאנחנו עושים את זה בשביל התלמידים שלנו, שכרגע צריכים את הסחת הדעת והתעסקות במשהו אחר, אף אחד לא מבטיח שאחרי פסח כל העניין הזה יהיה מאחורינו. את לא יכולה לדעת מתי באמת נוכל לחזור לשגרה ולבתי הספר, תלמידים לא יכולים לפספס עכשיו חודשים של לימוד כשיש תלמידים לפני בגרויות, גיוס ומעברים. אז בבקשה ממך תפסיקי לחשוב שהכול זה כסף או שהקיץ זו הבעיה הגדולה של המורים או של ההורים.
מורה | 31.03.20
18.
עולש
כמו שאתם נקלעתם למצב לא מוכר כך גם אנחנו. אין לנו דיוק במינונים ובדרישות. אנחנו רק רוצים לתת עוגן לילדים.כן ואנחנו מתגמשים מאוד. אם נצטרך נהיה בבתי הספר בקיץ . זה לא פשע לדאוג לשכרנו. להגיד מעריכה ולהצליף ביקורת . הערכה לא אמינה. הייתי רוצה להיות הפתרון לכל המצב החדש הזה. אבל אני לא...מצטערת.
רונית אליה | 31.03.20
17.
הובכתי
התגובה שלך מדהימה... עושים הכל בשביל שלתלמידים תהיה קצת שיגרה, יש ילדים רבים (אולי לא הילדים הפרטיים שלך) שזמן הלמידה היה עוגן עבורם ומשהו קצת שגרתי. הרי אם המורים לא היו מלמדים גם היו טענות נכון? שהם לא מתגייסים ולא ולא... בקיצור, את ההורים אף פעם אי אפשר לרצות. אה, ואגב, עד לפני שנה וחצי לא הייתי מורה ועדיין מעולם לא דיברתי כמוך.
עדי | 31.03.20
16.
רוכבת על הגל
הנה עוד טור דעה ברוח ה"בואו נרמוס את המורים", זה נהיה מאוד פופולרי לאחרונה. אני עובדת קשה, וקשה מאוד. מלמדת מרחוק בחינוך המיוחד, מתאימה משימות אישיות לפי רמות,בודקת ונותנת משוב, מקפידה להתקשר כל יום למספר ילדים לשיחות וידאו או טלפון ארוכות, נותנת תמיכה ורעיונות להורים. התלמידים כרגע צריכים אותנו. את העיטוף והמסגרת. את לא רוצה לעזור לילדייך להישאר במסגרת ובקשר עם המורה? אז אל. אבל אל תהרסי לאלפי ילדים אחרים, בהשתתפותך בעליהום הזה...
רונית | 31.03.20
15.
ואפילו עובדת
לא יודעת מי את ולמה את חושבת שאת מקור הידע בתחום. אני מלמדת בטיב, הילדים שמחים מאד להזדמנות ללמוד, לדבר, לצחוק יחד. להוציא לחופשה מוקדמת? באמת זו נקראת לך חופשה? תפנימי שהמורים הם לא הפתרון שלך ליצירה לעבודה... לא עכשיו ולא בקיץ ולא בכלל. את חצופה, יהירה ומאחל לך יחס כזה במקום העבודה שלך. או בעברית לא תקנית ״יאללה...יופי לי מהעיניים״
מורה גאה | 31.03.20
12.
אני לא בייביסיטר
שלום רב, מאחר וקרן מרציאנו כבר לקחה על עצמה לנזוף, להטיף לבקש תרומות והתנדבות, אולי תפרטי את תפקידך ותנאי עבודתך כמו שכר, חופשות וכו' אשמח להחזיר לך באותה מטבע ולהסביר לך כיצד להיות הורה במשך כל ימות השנה או לחילופין מאחר ויש לך בעיית בייביסיטר בחופשות, לעזור לך במציאת מקום הוראה. את אמיתית?
מורה | 31.03.20
11.
תני לי להבין
את רוצה שנפגע בימי החופשה שלנו כדי שימי החופשה שלך לא ייפגעו? כי שלך חשובים יותר משלנו? אם את מרגישה שזה מעמיס עלייך אז שתי הצעות לי אלייך: פני אל המורים הרלוונטיים ועדכני אותם שזה עמוס מדי. אפשרות שנייה- אל תעשי עבור הילדים שלך את המטלות. בהצלחה.
שירלי | 31.03.20
10.
אין שחור ולבן
האמת אף פעם היא לא שחור או לבן. המורים לומדים את הלמידה מרחוק ומתקנים תוך כדי תנועה. אולי צריך להחית עומס, ללמד באופן חוויתי יותר. רואה את זה קורה. אני דווקא חווה את הלמידה הזו כמשהו שמייצר איזו יציבות ורצף. קשר עם החברים והמורה, צורך לקום בבוקר ולעשות משהו במקום לבהות בטלביזיה. גם אצל האחינים בכיתה א וגם אצל תלמידת יב' שלי
ענת | 31.03.20
9.
תכתבי כתבה על חברי כנסת שיקצצו את שכרם המופקע
חוצפה לשמה קייטנות קיץ על חשבון המורה ? על שום מה? מי במשק תרם מכספו? אף אחד רק ממורים דורשים. החופשה שווה כסף משום שהיא מגולמת בשכר השנתי הנמוך לאורך השנה משום החופשה פגיעה בחופשה היא פגיעה בשכר המורה לא יקום ולא יהיה.
מיכאלה | 31.03.20
8.
מורה שנהנית מכלל רגע בהוראה
מכיוון שאין הנחתום מעיד, את מוזמנת לדבר עם הורי ממד הרובע. הם יעידו, ולא רק עלי, כד כמה הלמידה היתה משמעותית. את יודעת למה? כי למדנו במהירות האור לשים דגש על קשר ולא על הישגים. ודאי שיש מה לטעון, אבל שמת את סימני השאלה והקריאה במקומות כל כך לא אמיתיים.
רחל אביגד | 31.03.20
7.
צביעות
מה זה מבחינתך לתת 100%? ללמד בכיתה עם 40 תלמידים עם הפרעות קשב וריכוז? זה בסדר מבחינתך? זאת דווקא תקופה שמלמדים באופן סטרילי. המורה יכול להרגיש שהוא מלמד ולא בייביסיטר כדי להעביר את הזמן. לגבי הכסף: למדינה יש מספיק לדאוג לכולם. רק שהיא דואגת כרגע לחברי הכנסת והשרים ומעלה להם את השכר ב 5500 שזה שכר מורה מתחיל. כדאי שאת ודומייך יתאפסו ויכוונו את האש למי שצריך לפני שיהיה מאוחר ולא יישארו מורים.
מורה שעובד | 31.03.20
6.
ניסוח מדוייק
אני חווה את הלמידה מרחוק עם ילדים בתיכון, שם יש מערכת שעות מסודרת, לימוד כיתתי ב zoom יש מטלות להגשה ואפילו הכנה לבגרות וסה"כ נראה שמתנהל טוב. לעומת זאת, עם הילדים שלומדים בבית ספר היסודי, משגרים מטלות לילדים (ולהורים) בלי הדרכה מסודרת. מטלות לא מידתיות, נותנים רק את שיעורי הבית, בלי השיעור עצמו. סתם מלחיץ, מיותר ולא רציני.
גל | 30.03.20
5.
כשאחרים יתרמו אז אולי גם אני
כשחברי הכנסת העצלנים, נשיא המדינה, העיתונאים ואנשי התקשורת והצוותים הרפואיים יחליטו שהם נכנסים תחת האלונקה ומוותרים על השכר שלהם כדי לתרום לכל המסכנים שאיבדו את פרנסתם, אז גם אני אשקול לעשות זאת. מדהים לראות איך תמיד נטפלים למגזר המורים, מורים הם לא הבייביסיטר הלאומי, הם לא צריכים לעבוד בהתנדבות כי הם ממילא מרוויחים מעט מאוד. באשר לכותבת הכתבה ולהורים בכלל, מי שמביא ילדים לעולם (בוודאי יש לך איזה 200 ילדים) אז שיתמודד עם האתגרים, אף אחד לא אמר לכם להביא ילדים. המורים הם לא שירות בייביסיטר בחינם.
מורה | 30.03.20
2.
המורים עובדים והלמידה מאוד משמעותית
הייתי די המומה לקרוא את הדברים.אנע מחמדת בתיכון והלימודים בכיתות הרגילות מתנהלים מצויין. לגבי השעות? נכון שמול הכיתה חלקינו עובד פחות- אבל אנחנו עובדים במערכות חדשות שאנחנו מוביפים ללמוד תוך כדי פעולה (גם אחהצ וגם בערבים). התקשורת עם התלמידים מדהימה. הם עובדים ומתקדמים ונוצרת אינטימיות גדולה עוד יותר משהייתה. איפה הדברים פחות נוצצים? לפחות אצלי? בכיתות של חינוך מיוחד. שם אכן העתגרים גדולים יותר. חבל לכתוב דברים ככ לא מדוייקים....
שערה | 27.03.20
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת