אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

העצמאות החדשה: להפוך מעם של לקחנים לעם של נותנים

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
תגובה ללא נראה לי שהמספרים נכונים #3
הנה המקורות למספרים: הצבר העושר העולמי - בנק קרדיט סוויס. אגב, נכון לאמצע 2019 העושר העולמי גדל והוא 360 טריליון דולר: https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3772143,00.html הצבר העושר בישראל - המכון לרפורמות מבניות: http://reformsinstitute.org/אי-שוויון-בישראל-כיצד-מתחלק-העושר/
אהרון מור | 02.05.20
9.
תגובה לנתינה #8
העושר הנצבר שייך למגזר הפרטי. מכאן שהיכולת לתת של המגזר הפרטי היא גדולה מאד. אפשר לתת בשלוש צורות: 1) לתת ישירות למי שאין לו (דומה לבחירה אישית של מניה הנסחרת בבורסה) 2) לתת לארגון של המגזר השלישי העוסק בתחום בו מעוניין התורם לתת והארגון יעשה את העבודה שהתורם מעוניין שתעשה. 3) לתת לקרן פילנתרופית שעוסקת בתחום שמעניין את התורם , שבתורה נותנת לארגוני המגזר השלישי הפועלים בתחומה , שעושים את העבודה שהתורם מעוניין שתעשה. הקרן הפילנתרופית בוחרת את הארגונים היעילים ובודקת שהם אכן עושים את העבודה שהתורם מעוניין בה (דומה להשקעה בקרן פיננסית הבוחרת וקונה את המניות עבור המשקיע). היופי שבנתינה בכל אחת מהדרכים הללו היא היכולת של התורם לשאול ולדעת לאן בדיוק הלכה תרומתו ואיזו תועלת הביאה.
אהרון מור | 29.04.20
5.
כן, אבל -
אותם "גופי מגזר שלישי" שאתה כל כך מהלל, ורוצה שנתרום להם ממיטב כספינו, שחסכנו בעמל רב - מחזיקים מנכ"ל בעלות של עשרות אלפי שקלים בחודש. למנכ"ל יש גם נהג - בעלות של כמה אלפי שקלים בחודש. יש לאותו מנכ"ל גם מכונית על חשבון העמותה. מזכירה גם מינו לו, ועוזרת. סמנכ"ל גם יש לאותו גוף מגזר שלישי. הסמנכ"ל גם הוא מושך משכורת לא זניחה. כך שאותם גופי מגזר שלישי, מממנים בעיקר את האנשים שיזמו את הקמתם, ומכל שקל שנתרם, מגיעות אגורות בודדות לאנשים שבשמם נאסף הכסף. רוצה לתרום לאותם עסקים שנפגעו ? אז במקום לשנות ברשתות הגדולות, קנה במכולת השכונתית, גם אם זה יקר ב 10-15 אחוז (ראה את ההפרש כתרומה). רוצה לתרום ? קנה כרטיסים להופעה שבאופן רגיל אולי היית מחשיב כמותרות או כעדיפות נמוכה.
המגיב | 27.04.20
2.
מס ירושה
מס ירושה קיים במדינות הנאורות. מס צודק ונכון שיחזור לכל הציבור דרך קופת המדינה. העושר נוצר בעיקר בזכות כשרון אישי, קשר אישי ורובו עובר בירושה בזכות "האטמוספירה" שהציבור הרחב תורם לה בביטחון, בעמל ובחברה. השאלה איך נדע שהוא הולך לכלל? ולא לקבוצות המחוברות לעתיני הממשלה?
איליה | 25.04.20
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת