אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כרטיס הסיבוס הוא לא מותרות

84 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

82.
בולשיט
רוב עובדי אלביט - במיוחד אלה שעבודתם מתאפשרת מהבית, כלומר הם לא צווארון כחול ואפילו לא אפור - מסוגלים להבין את המצב החדש, מסוגלים להבין ששפר מזלם ויש להם עבודה ומשכורת מלאה גם היא לא כוללת ארוחת צהריים להגיד יפה תודה ולא לזלזל לא בעבודתם ולא במעסיקם. (לא לעולם חוסן...גם בהייטק יש מפוטרים ויהיו עוד)
ag | 12.07.20
79.
כתבה מנותקת
כמי שעובדת שנים כעו"ד, בשום משרד עו"ד אין סידורי אוכל. כיום עובדת בחברה ויש תן ביס אבל בעלות מינימלית שמשקפת ארוחה-שניים בשבוע ואנשים מסתדרים. עובדי הי טק מרויחים מספיק כדי להסתדר (גם עם אוכל מבחוץ) והעבודה מהבית חוסכת שעות של נסיעות ביום. אופציה שאין לרבים. בשעה שיש מליון מובטלים והמצב מתדרדר אין מקום לכתבות כאלה. גם ההייטק ילך לפיטורים בגלל אי ודאות לטווח ארוך ואם זה מאפשר לאנשים להמנע מפיטורים זה מבורך. אישית הופתעתי שהתן ביס שלי לא בוטל. אבל יצאו אצלנו לפיטורים מסיבים...
לא עובדת הייטק | 11.07.20
73.
אלביט כנראה לא מבינים איך עובד מנגנון רציונליזציה
כשאנשים עושים משהו שהם יודעים שהוא לא בסדר, כמו לדוגמא לקרוא כתבות בכלכליסט כשהם אמורים לעבוד, הם מחפשים תירוצים ללמה זה בסדר. אם אין כאלה, רוב האנשים לא ירצו להרגיש שהם לא בסדר וישתדלו להתעלם מהפיתויים שיש בבית ולתת תפוקה. מצד שני, עובד שמרגיש שמקום העבודה דופק אותו לא ירגיש מחוייב לתת תפוקה. אני לא מכיר את החישובים של כל חברה וחברה אבל זה נראה לי כמו טעות. אם צריך לקצץ, אפילו שזה כואב ולא נעים, יותר משתלם לפטר מעט עובדים מאשר לפגוע בתנאים של כולם (כשאני אומר לא נעים אני מתכוון להרגשה איומה). אחרי שמורידים את הסיבוס על מה אנשים ידברו בסלאק, על הפרוייקט החדש של החברה או על זה שהורידו להם את הסיבוס? זה חוק מאוד מאוד ידוע שברגע שהטבה כלשהי ניתנה לעובד אסור בשום אופן להוריד לו אותה ולכן צריך להזהר עם הטבות קבועות.
מנהל | 09.07.20
66.
ל46
זה לא ״עדיף לכם שיורידו לכם עוד 500-1000 ש״ח במשכורת?״ זה בדיוק להוריד לעובדים במשכורת. רק בנוסף לירידה בשכר הם גם צריכים להכין לעצמם אוכל. נכון זה לא אסון נורא שעובד יסתדר עם זה לבד, לעומת שאר המשק שנמצא בבלאגן מטורף.. וכל אחד שיקצץ איפה שהוא מחליט לקצץ.. אבל זה לא פשרה במקום.. להפך.. עדיף שיורידו בשכר וישאירו לך את התנביס או סיבוס מאשר הפוך
תיקון טעון | 09.07.20
61.
יש לי כרטיס עם סכום יומי מכובד ביותר
ואם החברה שלי הייתה צריכה לפטר מישהו בגלל זה, הייתי מוותר בכיף. אגב, זה ממש עוזר, גם חוסך זמן, וגם משמח את הילדים. זה קשה לשמור על שפיות בתקופה זו, כל דבר קטן עושה הבדל, כמו משלוח של פיצה למשל... ובכל זאת , אני אומר כל יום תודה שאני עובד, ומסוגל להביא כסף לאוכל ,שכירות וחשבונות. יש כאלה שלא יכולים, תפנימו, הימים אינם ימים רגילים. וזה ממש שולי יחסית למה שקורה, אבל ממש.
צומי | 09.07.20
59.
לא מבין, עובד לא אוכלבצהריים אם הוא עובד מהביית?
התקטטנות של החברה, אז אולי העובד יחייב עבור הוצאות חשמל,מים ונקיונות עבור המקום שהוא עובד בו? כשהורידו את הוצאות הנסיעה זה הגיוני, להוריד את הוצאות המזון זו טיפשות. לגבי זמן הנסיעה,המעביד לא משלם עבור זמן זה, אז העובד לא "חסך".
צפצפ | 09.07.20
58.
אני עובד בחברת רדוור ויש לנו סיבוס. החברה מאפשרת לנו לנצל את הכרטיס כרגיל
ואף להזמין אוכל הביתה. זה לא מובן מאליו בתקופה כזו ואנחנו מאוד מעריכים את זה. בכלל השינוי בשנים האחרונות בכל נושא הרווחה בחברה השתפר פלאים. מחלקת ה HR עושה מעל ומעבר, במיוחד בתקופת הקורונה.
אחד שמפרגן | 09.07.20
57.
אש"ל
לכל מי שרואה בהיי טקיסטים מפונקים. קודם כל לרובם קיצצו בשכר. לי קיצצו 25%. דבר שני שמעתם על אש"ל? למעסיק יש מחוייבות כלפי עובדיו. דבר אחרון, בהיי טק עובדים הרבה, הרבה מאוד. אז בבקשה תפסיקו לפתוח עיניים ותזכרו שאם יש מקום שבאמת כדאי לעבוד בו זה המגזר הציבורי ולא בהיי טק שאפשר להעיף אותך בכל רגע נתון.
אש"ל | 09.07.20
56.
לכל מי ששכח - הסיבוס מפרנס אלפי עסקים קטנים
לכל המגיבים בסגנון "ההיטקיסטים המפונקים משלמים להם על האוכל בזמן שכל המשק בקרשים" שימו לב שהסיבוס הוא אינטרס של כל המשק. לפני הקורונה אלפי עסקים קטנים התפרנסו יפה מקיטרינג להי-טק. הרבה מסעדות בנו על ההכנסה הזו כגורם מייצב לעסק, הרבה אחרים חיו רק מזה. ההי-טק יצא עכשיו ללפחות שנה עבודה מהבית. אם ההי-טק ימשיך לשלם לסיבוס,תן ביס והאחרים - המסעדנים יתאימו את עצמם וישרדו. אם הוא יפסיק - כל העסקים הללו ייעלמו.
א | 09.07.20
53.
מה לגבי שאר החשבונות?
1. אם כבר מתחשבנים, אז מה לגבי שכירות (חדר עבודה, כי כמה אפשר לעבוד במטבח/על הספה), חשמל (מזגן בקיץ), אינטרנט וציוד (כיסא טוב, שולחן ועמדת עבודה)? 2. חברות שמנצלות את המצב בשביל לקצץ, ישלמו על זה אחר בעובדים שיעזבו אותם כשהמצב ישתפר. 3. יש הרבה כסף שנחסך כתוצאה מהקורונה - טיסות לחו"ל ירדו לאפס, אין כנסים, אין אירועי חברה, יום משפחה וכו', אין אוכל/שתיה/ Happy Hour, פחות הוצאות חשמל, מים, חניות לעובדים (במיוחד בתל אביב). סך החסכון הזה מספיק כדי לאפשר לעובד תנאי עבודה טובים וארוחות זה חלק מזה.
חן | 09.07.20
51.
קופצים על אלביט... אבל
,סתם נופלים על אלביט, אני מכיר עשרות חברות מבוססות ועוד מלא סטרטאפים שלא נותנות מזמן סיבוס או תן ביס לעבודה מהבית. בינינו, עלות עבודה מהבית נמוכה משמעותית ובכל מקרה הייתי מכין משהו כי הילדים כאן. תרדו מהשטויות, זאת לא הבעיה האמיתית של אף אחד מאיתנו. אותי מטריד מתי נתחיל לראות קיצוצים בצוותים שלנו ומה יקרה אם הלקוחות (ואנחנו עוד בתחום רפואי), יצמצמו רכישות.
ירון הייטקיסט מנוסה | 09.07.20
47.
חסכון ובזבוז
נכון שהזמן להכין אוכל לבד ארוך יותר מהזמן הדרוש לאכול בחדר אוכל. אבל..... מי שממילא מכין אוכל לבן/בת הזוג או הילדים הרי שלא "בזבז" זמן. ומי עשה את החישוב של הזמן הממוצע לנסיעה לעבודה ובחזרה ?? נדמה לי שאצל המון אנשים זה סדר גודל של שעה וחצי ויותר. חיסכון משמעותי !!!
סתם אחד | 09.07.20
46.
מפונקים
לרב הסטארטאפים אין ״מיליונים״, ל 70% יש כסף לפחות משנה. ההכנסות נפגעות וצריך לקצץ. עדיף שיורידו לכם עוד 500 -1000 שח במשכורת? בוא נניח שהעלות שווה ל 3% מהמשכורת הממוצעת. עדיף שאני אפטר 3% עובדים בשביל להחזיק את הסיבוס? צאו מהמנטליות הזאת ש״דופקים אתכם״, תתעוררו. זה שאתם לא באים למשרד מוריד מעט מאוד הוצאות. השכירות עוד שם, ואם באים חלק מהעובדים יש מנקים וכו. תכינו אוכל ערב קודם, ואל תבזבזו זמן ביום עבודה. ממש גנון.
מנכל סטארטאפ | 09.07.20
43.
הצעה צנועה של ענווה
למען הענווה ולו רק למראית העין,אתם ברי מזל.עוד רגע משפחות מהמעמד הבינוני כמוך נשפכות לרחוב.תתפסו יוזמה ואת מחיר הארוחות תתרמו לאלו שנתניהו וההסתדרות לא דואגים.מבטיחה לכם שגם אתם תרגישו בטוב מכך.לא כמו אוכלי החינם שחיים בארמון הזהב ולא רגישים לכלום ורק דואגים לעצמם והלעלות לעצמם את המשכורת:חברי כנסת שרים וראש ממשלה.
מרים | 09.07.20
39.
עובדים: אתם צריכים לשנות את המנטליות
נכון, ביטלו את הסיבוס, אבל גם ביטלו את הנסיעה הלוך ושוב לעבודה. כמה זמן חסכתם ביום? בשבוע? בחיים? תשנו תפיסה, תכינו אוכל, או תרדו לאכול פלאפל בשכונה - תהיו יותר בריאים וגם תעזרו לעסקים מקומיים. קחו לכם חזרה את זמן הנסיעה שנחסך ותשקיעו אותו בעצמכם, בילדים שלכם ובעסקים מקומיים.
משה | 09.07.20
37.
תיכף נתלונן שהורידו לנו הוצאות נסיעה על ימים שאנחנו לא מגיעים לעבודה
תיכף נתלונן שהורידו לנו הוצאות נסיעה על ימים שאנחנו לא מגיעים לעבודה, ונדרוש הוצאות על מזגן בבית. בתקופה כזו, זה כמעט כמו חזירות המס של ביבי בתזמון שאחרים בקשיים קיומים אגב, לצערנו, גם אם מעבידים יורידו שכר, בעיקר אם העסק באמת ספג (ולא ניצול הזדמנות, למרות שזה לגיטימי, ובגדר פיטורין, בשוק של היצע וביקוש), זה גם לגיטימי וסביר. זה שהשכר בהייטק רק עולה, לא אומר שבימים קשים לא נלך צעד אחורה.
לא להיות חזירים, ולבוא עם עו"ד צמוד... | 09.07.20
36.
בתור עובד הייטק
בתור עובד הייטק שכבר למעלה מ3 חודשים נמצא בבית עם ילדים, ההזמנות חסכו לי במצטבר כמה שעות טובות. בבית אף יותר קשה להתרכז ולהכין אוכל + קניות+ כלים זה משהו שלא חווים יום יום במשרד ולכן מדובר באקסטרה זמן. כשאני מזמין אוכל מגיע שליח מהר,אוכל, מסיים וחוזר לעבוד. איך מעסיקים לא קולטים את זה? זה חוסף הרבה זמן לעובד בכ
עומר לוי | 09.07.20
35.
זה לא הרעת תנאים אם זה זמני מתוקף צו חירום ומציל את העובד מפיטורין
זה כן נורא אם זה הולך להימשך ככה, כי כמו שאמר מגיב 1 - זה יהפוך את הבית למשרד עם הוצאות נלוות, ועל כן יהפוך את מרחב הבית למרחב עבודה, תוך כדי שדרישות התעסוקה יהיו של ״עובד מן המניין, שדינו בבית כדינו במשרד״. אם זה ימשך ככה המון זמן, על העסק לחשוב על שימור עובדים. תפקיד כרטיס האוכל הוא לא רק כלי סוציאלי לתזונת העובד, אלא בפועל, ותבדקו אותי, מהווה סוג של קישוט בבנק של קישוטים (כמו חדר שעשועים, קופונים, מתנות, רכב נחמד בהשתתפות עצמית סבירה, משרדים מפוארים ובונוסים שמנמנים) שמטרתם להוות ערכת גיוס ושימור עובדים. ערכת הגיוס והשימור הזו נבחנה ע״י מומחי מרקטינג ופסיכולוגים שחקרו את מבנה האישיות של עובד ואיך ניתן ליצור תרבות ארגונית פוריה. אני יודע שיש כאן ביצועיסטים, שלא אכפת להם מכל התפאורה המלקקת ורק חושבים על הצ׳ק, אבל מה לעשות - לרוב זה ״עושה את זה״ שיש להם את כל הקישוטים היקרים מסביב - אחד מהם - לאכול במסעדות כל יום ארוחות איכותיות. מכאן, שאם החברה רואה שהתפקוד מרחוק יהיה ארוך טווח - היא תצטרך לחשוב איך מעבירים את התרבות הארגונית הטובה אל מתחם הבית.
ינון | 09.07.20
34.
מי שפיתח את החלק של תגובות כנראה עבד בלי כרטיס סיבוס. מרוב שהיה רעב לא עשה בדיקות
וגרם לתגובות להיות ממוספרות עם מספר מינוס לפני (רואה -8 למשל). תזלזלו בעובדים - הם יזלזלו בחזרה וגם לא ירצו לעבוד אצלכם. זה שיש וירוס לא אומר שהעולם עצר מלכת - יש מקומות עבודה אחרים שמגייסים גם בימים אלה.
/ | 09.07.20
33.
סליחה - אבל זו שטות ועדיף להמיר את הסיבוס לעוד קצת כסף בברוטו
דבר ראשון יש הבדל מהותי בין עלות ארוחה בבית לעלות ארוחה במשרד, המעסיק בוחר את מיקום המשרד דבר שמשפיע המון על עלות ארוחת הצהריים, ה"הטבה" הזו היא בדיוק כמו תוספת שכר העובד משלם עליה מס, כאשר יש חדר אוכל בעבודה, אז זה משמעותי כי עלות הארוחות נמוכה בהרבה ואז זו באמת הטבה לעובד (המעסיק בעצם נושא בכול עלויות המקום, חשמל, וכדומה ואז עלות הארוחה היא חלקיק מעלות ארוחה במסעדה) על אותו הגיון של הכותב אני בתור עובד שעכשיו לא מקבל חניה במקום העבודה, אבוא ואדרוש שהמעסיק ישלם לי על חניה בבית על הקפה. מעסיק צריך לדאוג לעובדים שלו, ומעסיקים רבים נתנו לעובדים תקציב מסויים כדי לארגן עמדת עבודה בבית. אבל עובדים, אסור שיהיו חזירים. המצב הוא מצב חרום לכולם כולל למעסיקים, עובד צריך להעריך את האפשרות שיש לו לעבוד מהבית עסקים רבים לא יכולים לתת את הפריווילגיה הזו לעובדים ורבים איבדו את עבודתם.
רמי | 09.07.20
26.
בכל מקרה זה לא משתלם לעובד
הטבת ה"סיבוס"/"10ביס" היא הטבה לא משתלמת לעובד, הרי מדובר בתוספת שכר של 600 עד 1000ש"ח בחודש שהעובד חייב להוציא על ארוחת צהריים במסעדה, אחרת הוא "מבזבז" אותה. בנוסף ברוב המקרים העובד נדרש להוסיף מכיסו כדי לשלם את מחיר הארוחה ונדרש לשלם מס על החלק שהמעסיק שילם. הרבה יותר משתלם לעובדים לקבל את ההטבה הזאת ישירות למשכורת ולהחליט בעצמם האם הם רוצים להשתמש בה או לא. אני לדוגמא דרשתי מהמעסיק להעביר את הכסף כ"תוספת אוכל" ללא תנאים סוציאליים לשכר, ואני מביא כל יום אוכל מהבית. ארוחה מלאה עולה 5 עד 10 שקלים וגם אני חוסך הרבה מאוד זמן על זה שאני לא הולך למסעדה מה שלוקח מעל שעה כל יום.
ציניקן | 09.07.20
24.
ברצינות? זה מה שחשוב?
מדויק, אוסיף שפתיחת חדרי אוכל במקום עבודה נחוסכת למעסיק את הזמן ה"מבוזבז" שעובד יוצא לאכול בחוץ. כעת אלביט (ממש לא חברת הייטק) גם חוסכת על כרטיס הסיבוס לעובדים שנידרשים כעת גם לקנות את הארוחה מכספם. במקום לעודד בעת הזו הם מצליחים להוביל בעדים המעידים על אטימות. איפה משאבי אנוש באירגון?
ע | 09.07.20
23.
אני מצפה ליותר. העבודה מהבית עולה לי המון כסף
מזון, חשמל, מים, מרחב מחיה (בדירה הבאה אצטרך חדר עבודה אם זה ימשיך ככה), תקשורת (שיחות טלפון), ניקיונות, בלאי של מוצרים בבית, שולחן, כיסא, אינטרנט בפס רחב גדול יותר ואולי אפילו גיבוי כי אם קורס האינטרנט אז אין לי עבודה, תשתיות של אינטרנט ועוד הרבה דברים שבאים על חשבון העובד עכשיו. זה לא ימשך ככה לנצח ועוד לא דיברתי על השפיות והקושי בלהיות בבית 20 שעות בממוצע (7 שעות, 9+ שעות עבודה ועוד).
שי | 09.07.20
21.
בכיינות
אוי לא, אני צריך להכין לעצמי אוכל! אני לא יכול לעבוד בתנאים האלה!!! אני דורש משרת במקום הכרטיס סיבוס, הפרודוקטיביות שלי תיפגע!!! בו בו בו חבורת תינוקות מפונקים. כי השכר הגבוה גם ככה בהייטק לא מספיק. תכינו אוכל יום או יומיים מראש, לא יקרה לכם שום דבר. בכיינים.
יגאל | 09.07.20
12.
אנחנו בתקופת אי ודאות
עובדי אלביט צריכים לומר תודה שיש להם יציבות בעבודה ומשכורת חודשית שוטפת. בעוד העולם משקיע את הכסף כיום בבריאות ובכלכלה ופחות בביטחון, אלביט נמצאת בתקופה שיתכן ויבטלו או ידחו לה חוזים. היא לא יכולה לטוס להדגמות ופיטרה בלית ברירה הרבה מעובדי השיווק שלה. מפתיע שבכלכליסט במקום להבין שצימצומים קלים שחברה עושה תשמור על יציבות העובדים לטווח ארוך בוחרים להביא קול שנשמע מפונק ולא רלונטי בתקופה זו. נו באמת, יקח להם זמן להכין לעצמם ארוחת צהרים? שיחשבו על הזמן והאנרגיה שהם חסכו בנסיעה לעבודה.
בץ | 09.07.20
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת