אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אופס, ברח לי טיל: כשטייסים מפילים מטוסים בטעות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
הסבר אפשרי, לא מוחלט. מתוחכם.
בעידן האנלוגי/מכני טעויות טייס היו מתבקשות וצפויות. לחכמים: זה כמו לנסות לטוס עם בד שחור ברקע הקוקפיט ולנחש מה אתה רואה. יענו, "טיסה בחוש".... רק טייס אומן, ואמן, דירדס את זה נכון וגם זה במזל ותושייה רבה. לכל טעויות הטייס בעידן הדיגיטלי- ניתן לייחס זאת לחוסר מקצועיות, חוסר בגרות או חוסר בשעות שינה, בנוסף לגורם רביעי, נעלם, עליו ארחיב בהמשך.......
איש הצפרדע | 06.10.20
32.
בס"ד: ל"סרט" שמתואר כאן קוראים טעויות אנוש
טעויות אנוש הן דבר שקרה בעבר,קורה בהווה ויש סיכוי שיקרו בעתיד 1.האימונים בחיל האוויר תמיד היו מסוכנים יותר מהקרב,משום שנדרשו דרישות שרמת הסיכון שלהן קצת מעבר לרמה בטיחותית מינימלית שילמנו על כך באובדן מטוסים וטייסים 2.התרגול עם תחמושת חייה היה מכשול הן לחייל האוויר,הן לחייל הרגלים והן לחייל השריון.שילמנו על כך בפצועים והרוגים 3.ירי דו צידי היה באימונים ובקרב,הן בגלל חוסר שמירת "אגרוף בטחון" והן בגלל חוסר "סימון טקטי" וגם תיאום וקשר בין הכוחות 4.משנת 2000 פועלות הייטב יחידות בטיחות באימונים.
M | 06.10.20
21.
הדוגמא הראשונה נשמעת ממש הזוייה...
גם לטייס וגם לנווט לא היה שום Common Sense ? באמת נראה להם הגיוני שהמפקדים שלהם רוצים בזמן אימון שהם ישגרו טיל אמיתי ויפילו איתו מטוס קרב עם טייסים אמריקאים כולל האפשרות שהם יהרגו אותם? זה פשוט שיא הטיפשות, טייסים כאלו צריך להעיף מהחיל.
ערן | 03.10.20
20.
גם אמיר אשל
ירה בטעות טיל ממסוק אפאצ'י במהלך טיסה מנהלתית. הטיל פגע בשטח פתוח במרחק 500 מטר מקבוצת מילואימניקים שהתאמנו בשטח. (יאמר לזכותו שהטעות האישית שלו היתה קטנה כי פעל לפי הנהלים והסיבה שהיה טיל חי על המסוק במקום טיל אימונים לא היתה באשמתו). הסרט משעשע.
נפוליאון | 03.10.20
13.
בעת אימון של פלוגת השריון שלי עברו מעלינו שתי קוברות
המ"פ ניצל הזדמנות ופקד תרגולת מסוקים ביבש. כלומר רק שלחנו אליהם לייזר כהקדמה לפגז. אצלם בקוקפיט כנראה נדלקו נורות אזהרה. הם נחתו בשטח יצאו, והחלו לצעוק. זה כמעט התדרדר למכות אבל אז הם הבינו שעל הקרקע זה 4 מול 4 שלא לדבר על הבדלי מנטליות בין שריון לח"א. נפרדנו כידידים ולא לזרנו יותר על אף אחד.
יובל | 03.10.20
7.
אכן מוזר שהוא לא ציין זאת..
ובייחוד שמדובר באישיות ידועה. עמוס ידלין שלימים היה ראש אמ"ן וכעת הוא ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי. אם אני לא טועה האירוע קרה בין שני מטוסי f15 שחזרו מגיחה מבצעית ובחזור החליטו לתרגל אימון קרב אוויר והטייס שכח להעביר את המפסקים למצב אימונים.. אומרים שהתקרית הזו מנעה ממנו להיות מפקד חיל האוויר.
תגובה ל-2 | 02.10.20
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת