אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למרות המשבר: שכר המתכנתים חצה לראשונה את רף ה-30,000 שקל בחודש

88 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

87.
זווית הראייה תלויה בסוג ה״הייטק״ שאתה מכיר
מי שכל חייו עבד בספקות עבדים כמו נייס ומטריקס, בחברות עייפות כמו אמדוקס וחלקים נרחבים מאינטל או בכל מיני חברות קטנות חושב שהמספרים פה מופרכים. מי שמספיק שיודע מה זה FAANG, מסתכל על המספרים ואומר לעצמו, מי זה המסכנים האלו שעובדים בשביל שכר רעב. הטבלה הזו משקפת את הדיון והנתונים - רדודה, חסרת נקודות יחוס (סניוריטי,שנות ותק, מנהל/ic, כמות נתונים פר משרה, גודל חברה, תחום, איזור, בין לאומי/מקומי ועוד ועוד). ההבדל תהומי, הרמה שנות דור קדימה, וההון האנושי טוב יותר לא כי הם אנשים טובים יותר (כי זה לאוו דווקא נכון) זה כי אכפת להם מהתוצר שלהם, מאיכות הקוד שהם כותבים ומשיפור התהליך. היום הגעתי לסוג של נחלה בחברה הכי מבוקשת בעולם, וכן המשכורות באמת מטורפות גם מבלי לשכלל את הבונוס השנתי (נגזרת מהדרגה), חבילת המניות הסופר מפנקת ששווה לשכר השנתי והריפרשים. אז לא מגיעים למשרד ולא נהנים מהפינוקים, סו וואט? אני מבלה הרבה יותר זמן עם המשפחה ולא מבזבז 3 שעות בכבישים. גם ככה כולנו סובלים מ-Imposter syndrom אז לפחות שנרוויח כמו שצריך.
הלוואי היה Blind Israel | 19.11.20
85.
לא הרבה
אשתי מרוויחה מעל הממוצע בכתבה זה זמן - אך ירדה באחוזי משרה כי עם ילדים זה בלתי אפשרי. אני מרוויח לא הרבה פחות מהממוצע במשרה ממשלתית די דשנה עם שעות נוחות אחרי כמה שנות הייטק. חיים חיים די צנועים. שוכרים דירה זולה יחסית. יש לנו נכסים בשווי 4 מיליון - אבל זה לא מספיק כדי לחיות חיים "מבוססים" ולקנות בית ברמה שאנחנו מעוניינים. זה פשוט לא הרבה.
זוג מצוי | 18.11.20
79.
לכל הלא מאמינים:
טיפ קטן - כשאתם שומעים אנשי הייטק מדברים על "מי מכיר רוא"ח להצהרת הון" אז תדעו שאותו בנאדם מרוויח יותר מ 650K בשנה (ז"א משהו כמו 55K לחודש) וזו עדות לשכר שלו. מי שלא מרוויח סכומים כאלה לא מכיר את המושג של "הצהרת הון לשכיר" ואם תסתובבו קצת בהרצליה פיתוח ותל אביב (טוב נו, כשאין קורונה) תשמעו הרבה דיבורים על הצהרת הון. יש שתי אוכלוסיות במדינת ישראל: הייטק וכל היתר. כן, עובדי הייטק לא סופרים כבר עובדי נמלים, שופטים, רופאים ושאר מקצועות עם יוקרה. כשיש לך דירה בלי משכנתא, חסכונות שיספיקו לכל החיים ו/או דירות שמשלמות שכירות....אתה כבר מתחיל לגחך כשאתה שומע על מישהו ש"עשה מכה" ויצא לו רווח של 200K, זה פינאטס....
אסף | 16.11.20
77.
ל-74 המיליונר
אני 20 שנה בתחום שוק ההון וראיתי די הרבה. גם חבר'ה כמוך. תקשיב לי טוב: את כל מה שלכאורה לקחת מהשוק, בהנחה שזה לא בדמיונך כמו הדירה בהרצליה שרכשת עד גיל 30 מהשכר כמתכנת, את כל מה שלקחת אתה תחזיר בריבית דריבית. יודע איך אני יודע? כי אתה באמת מאמין שהימרת נגד כולם ושאתה נורא ייחודי. ובעיקר כי אתה כל כך צנוע ועניו, עד שהיה חשוב לך לנפנף ב"גאונותך" בטוקבק ברשת ולדאוג לרענן את הדף כדי לראות איך הגיב לך "העדר". אם היית הבן שלי או חבר שלי הייתי מנסה ליישר אותך אבל אני לא, אז אין סיכוי שמשהו שאני אומר יגרום לך לא לאבד את כל מה שלכאורה הרווחת. אנשים כמוך נמחקים. זה חוק ישן נושן בשוק ההון, לא אני חוקקתי אותו.
דמיקולו בלאט | 16.11.20
74.
ל - 57, אין לך מושג כמה
אתה טועה. כן, אני רווק. כן, ההוצאות שלי הם בסביבות 3000 ש"ח לחודש כי אין משכנתא, אין ילדים ואין לי צורך להרשים אנשים אחרים ברכב יוקרה, בגדי מותגים וסיפורים על טיולים מגניבים בחו"ל. במשך עשור התביישתי לדבר כשכולם דיברו על השקעות נדל"ן, מניות וכל זה כי אני לא טוב בזה. ככה הצטברה לה ערימה יפה בעו"ש, כסף "שלא עובד". ואז הגיע משבר הקורונה, ונחש איפה מצאה את עצמה אותה ערימה? נכון - במניות שקרסו 40% ויותר (פלוס אופציות, כי אמרתי יאללה נתפרע, מקסימום הפסדתי 200K) הימרתי נגד כולם, אני עדיין טוען שהקורונה זה חרטה, ובנתיים השוק מסכים איתי. אני לא חכם או עילוי מיוחד. אני פשוט לא אוהב להיות פ ר א י י ר כמו יתר העם היושב בציון.
אמיר | 16.11.20
70.
תגובות של ממורמרים. הנתונים די מדוייקים
יש כאלה שמרוויחים יותר ויש כאלה שמרוויחים פחות. תלוי בחברה שבה אתם עובדים וביכולות שלכם. אני מכיר הרבה אנשים שנמצאים מעל 40 בחודש, ואנשים שנמצאים מתחת ל-30. יש ויש. העבודה היא עבודה כמו כל עבודה. עדיך להיות רופא ולעבוד במשמרות של 26 שעות? להיות עו״ד ולעבוד מצאת החמה עד צאת הנשמה? להיות עובד מדינה? שורה תחתונה - עובדים כמו שכולם עובדים, רק מרוויחים יותר, והתנאים טובים יותר. מי שרוצה להיות ממורמר - שייהנה. מי שרוצה להצטרף - שילמד ויבוא. לטובים תמיד יש מקום
הייטקיסט | 16.11.20
69.
המעסיקים בונים על הפחד של העובדים שלהם בלחפש עבודה
ולכן נושא שימור העובדים מוזנח. מה גם שרוב חברות ההייטק לא באמת ספגו פגיעה כלכלית כתוצאה מהקורונה ולכן אין סיבה שלא לתגמל עובדים טובים בהעלאת שכר או תנאים אחרים כפי שהיה קודם לקורונה. אולם החברות משדרות לעובדים שהשוק בחוץ מת ולא כדאי להם לחפש מקומות אחרים שבהם יקבלו שכר ותנאים משופרים. מה שלא נכון כמובן, כי השוק עדיין צמא לכוח אדם איכותי ומנוסה, והמשכורות ממשיכות לטפס מעלה.
אל תהיו פראיירים | 16.11.20
67.
אז זה נמוך יותר ממה שמקבלים או גבוה מידי ממה שקורה באמת?
שאבין אם לדרוש יותר מהבוס שלי או להגיד תודה?... בקיצור, נשמע כמו רוב המשכורות שרואה מסביב. מי שנשמע לו מוזר וגבוה - כנראה עובד במחלקת הפיתוח של דלתות פנדור. מי שנשמע לו מעט - מנפיץ. לא מאמין שמי שמכיר משכורות של 50K יטרח להשאיר תגובה במדור של כלכליסט
כל המגיבים פה קופאים בסופר...:) | 16.11.20
66.
ל-33 המיליונר
עד גיל 30 יש 70% מהדירה הא? בוא נראה: נניח הספקת לעבוד 6 שנים בתחום עד גיל 30 ברמת השכר שציינת. נניח 25 ברוטו לחודש ממוצע לכל התקופה. מזה נשאר 15 בנטו. זה 180 בשנה. זה מיליון ב-6 שנים. גם אם חיית בבית על חשבון ההורים ולא הוצאת שקל, מיליון שקל לא מביא אותך אפילו ל-40% דירה בהרצליה. כנראה ההורים שלך שילמו קצת יותר מ"קצת" על הדירה שלכאורה קנית. וכנראה שגם לא ממש חיית כל התקופה או שההורים שילמו גם דמי כיס (ואת הלימודים). ולגבי תיק המניות שטס לירח... נו, זה רק אם נכנסת עם כל הקופה באמצע מרץ ושמת הכול על הנאסדק 100. אלה שהיו מושקעים בכניסה למשבר, הצליחו להגיע לברייק איבן פחות או יותר. אגב גם למלצרית שהתחילה לעבוד עם השחרור מהצבא בלי ללמוד והכניסה את כל הטיפים לתיק מניות יש "70% דירה" עד גיל 30. איזה כיף שיש חיים וירטואליים ברשת, נכון?
דמיקולו בלאט | 16.11.20
63.
הכתבה הזו היא מריחה כמעט ברמה של ביבי
מזה מתכנת? אז בסדר יש שפה, מה עם נסיון, התמחות, תפקיד. אולי יש כאלה שמקבלים כאלה סכומים, אבל הרב לא. זה לא ממוצע, זה פשוט לקחת סכום מקסימלי ממה שקיים. מכיר לא מעט כאלה שנמצאים שנים בתחום ולא מגיעים לשם. אבל הכי טוב למרוח ולהציג את החברה שלך כחברה שמסדרת לכולם ג'ובים כמעט ברמה של מירי רגב.
אבי | 16.11.20
62.
האמת היא פשוט שיש שונות גדולה מאוד במשכורות
למשל טווח המשכורת למפתח עם 10 שנות ניסיון ב Java נע לדעתי בין 25 בחודש (בחברת פרויקטים שלא משלמת הרבה) ל 65 (בחברה כמו גוגל, כולל בונוס ומניות, אם אתה עובד מוערך). אז זה מאוד מאוד תלוי איפה אתה עובד, כמה מעריכים אותך, ובאיזה תחום אתה מתעסק (מפתח סתם בקאנד ששומר ומביא נתונים, או מערכת ביג דאטה מורכבת - שני אלה הם באותה שפה אבל לגמרי לא אותה רמת קושי). וככה זה בכל התחומי תכנות.
סיניור | 16.11.20
52.
לא רק ג'וניורים פוטרו
עבדתי תקופה ארוכה בחברה יציבה וגדולה. פיטרו אותי כי אהבו יותר את הג'וניורים. כבר אין כבוד לנסיון שלי, להסברים שנתתי לכל המתחילים, ליכולת לפתח טוב באיטרציה אחת, ללא באגים. סבבה לכם, תמשיכו לפרוח בלעדי. אני עם ההייטק גמרתי. המשכנתא כבר מאחוריי. מעכשיו אחפש עבודה במשכורת צנועה יותר, רצוי בתחום אחר, שתורם ישירות לציבור. שיהיה לכולנו בהצלחה. באהבה :)
הרבה ותק | 16.11.20
45.
לא משקף
השכר הזה לא הגיוני. גם המקצועות לא הגיוניים בשנים האחרונות כשנכנס ה full stack developer מפתחים עושים 3-4 מקצועות מתוך הרשימה הזו בעבודה אחת מה עם מפתחי js או go אין ייצוג כאן הטבלה משקפת פיתוח בחברות סטארטאפ שם שופכים כסף בלי אבחנה בחברות הגדולות והיציבות השכר נמוך יותר חוץ מזה שיש חלוקה לפי skills ג'וניורים מפתחים, מומחים, ארכיטקטים, מנהלים מובילי צוות וכו' כך שהטבלה כאן לא משקפת כלום.
עידן | 16.11.20
41.
חי מ3000 שח בחודש?
לא משלם חשמל/מיים/ארנונה? לא קונה אוכל או בגדים? לא נוסע לחו"ל? קמצן מכדי להקים משפחה? עם 30,000 ברוטו בקושי אפשר להחזיק משפחה ממוצעת שלא לדבר על לחסוך. אתה יודע כמה עולה גן פרטי או מטפלת? ממשכורת הייטק אפשר מקסימום לחיות סביר. קנית דירה מהשכר? אבא ואמא בטח תרמו את חלקם הגדול או לדירה או כדי להאכיל אותך.
ל34 הקמצן ההזוי | 16.11.20
38.
אנשים פה ציניים בתגובות, לא מאמינים לעובדות
השכר המתואר משקף את המציאות. בחברות גאמפא מדובר אפילו על שכר משוקלל של 60K לחודש. זו האמת. הסיבה שאנשים לא מאמינים היא כנראה שאנשי ההיטק לא מנפנפים בכסף שלהם כמו אחרים מתחומי נדלן ופיננסים. אני לא מכיר מתכנת אחד שנוסע ברכב חוץ מטויוטה או מזדה גנרית. גרים בתל ברוך צפון, נוסעים לחו"ל בקטנה פעמיים בשנה, מסעדה פעם ב... ביומיום מתלבשים גינס וחולצה, לא שעון, לא נעלי עור ולא משקפיים של גוצי. איש ההיטק הממוצע הוא חנון חסר כל חוש אופנה. יש לי חבר אחד בן 27, החברה שלו הנפיקה והוא שילשל 2M$ לעו"ש לפני חצי שנה. הכסף עדיין שוכב שם, לבנאדם כלום לא השתנה בחיים, עדיין לא הולך לו בדייטים הוא ממורמר כרגיל. תפסיקו לחשוב שכל מי שיש לו כסף חייב להחצין את זה. זו חשיבה מטומטמת
דוד | 16.11.20
34.
לא מבין על מה מתווכחים, אני מהנדס ממוצע עם 6 שנות
נסיון מרוויח 33K לחודש....אף פעם לא חשבתי שזה כזה גבוה. יש לי עוד מלא חברים שמרוויחים יותר ממני וכולנו באותה רמת נסיון\השכלה. תבינו, הדרך הכי קלה להתפרנס היא לקרוע את התחת 3 שנים בטכניון או אוניברסיטה מובילה, להתחיל בשכר של 20K ותוך 5 שנים מגיעים ל 30K. זה ממש לא קשה. כל הדיבורים על נדל"ן ודירות יקרות במרכז, כל זה לא מעניין אותי ואת החברים שלי. עד גיל 30 כבר יש לנו 70% מהדירה במזומן, עוד טיפהלה עזרה מההורים וקניתי דירה בלי משכנתא. גר בהרצליה, עובד בהרצליה, נוסע רבע שעה בשיא העומס לעבודה. לא משלם שכ"ד לאף אחד, יש חניה פרטית כפולה, מוציא 3000 ש"ח בחודש והיתר לתיק מניות (שאגב, טס לירח בקורונה, ז"א עוד דירה במזומן אם אני מחליט לממש) קיצקוצ - לא כלוב זהב ולא נעליים. החיים בהייטק ח ל ו מ י י ם ! ! ! !
אמיר | 15.11.20
26.
רק אני מפתח אוטומציה ב14
צריך דחוף להקפיץ את השכר, העיקר המנהלים אומרים "זה השכר במרכז" ו"הטבלאות לא אמיתיות". עדיף לעבוד במרכז (מעוד בחינות) ולהרוויח 25-26 מאשר 14 בצפון (חיפה) ושהמנהלים יחפשו פרייארים אחרים. הכי מצחיק שמחפשים מפתח אוטומציה עם ניסיון ולא מוצאים...בכלל, או שלא מסכימים על המחיר, קיצר קמצנים עדיף שישארו בלי עובדים בכלל עד שילמדו לא להתקמצן.
שדג | 15.11.20
21.
סקר בדיחה מגופים שלא מבינים בתחום
יצא לי לעבוד עם כמה וכמה חברות השמה להייטק, אפילו לא במקום אחד היה מישהו שידע על מה הוא מדבר והבין אפילו טיפה בתחום או מכיר את המשכורות המתאימות. ההשוואה של התחומים השונים והשפות השונות לא ממש רלוונטית. יותר מזה, 350 משתתפים בסקר זה ממש לא מספיק כשהאוכלוסיה הנדגמת כ"כ גדולה. והשטות הכי גדולה היא לתשאל אחוז גבוה משמעותית של נשים מאשר האחוז שלהן בתעשייה - רק זה כבר מסיט את התוצאות בצורה משמעותית. מסקנות מופרחות ממי שמנותק מהתחום. רוב העובדים לא מתקבלים דרך חברות השמה אלא דרך אנשים שעובדים בחברה, החברות כל הזמן מתלוננות על חוסר המקצועיות של חברות ההשמה וחוסר ההתאמה של האנשים למשרות שאליהן מגישים אותן. בקיצור, לקחת הכל עם דלי של מלח.
מהנדס תוכנה שיצא לו לעבוד עם הרבה חברות השמה | 15.11.20
18.
עוד פעם נתוני השכר המופרכים האלו ??? אין קשר למציאות !!
אני 20 שנה בתעשיה הזאת והנתונים כאן כממוצע גבוהים בכמעט 25% מהמציאות. אפילו אני עם 20 שנות נסיון עדין לא ברמות השכר שמפורסמו כאן. ד.א, יועילו בטובם הגאונים שפרסמו את הטבלה ויסבירו לכולם מה זה מהנדס devOps .. פרס בגובה השכר הממוצע למתכנת בתפקיד זה, למי שיצליח להסביר מה זה אומר. רמז, אין דבר כזה... גם מתכנת JAVA עובד ב devOps...
רמי | 15.11.20
9.
הללויה! מזל שיש את תעשיית ההייטק המנופחת בישראל!
זו הדרך היחידה לעשות כסף קל במדינה הזו, כל עובדי הבנקים, חברות ביטוח, שירותים למיניהים תאכלו ת'לב!! מחירי הדירות לעולם לא ירדו כי תמיד יהיהו עובדי הייטק עם ים כסף (מי צריך בכלל משכנתא, קונה במזומן) וככה נשתלט על המדינה! רוצה רק שכנים מההייטק לידי!
איבעד | 15.11.20
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת