אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מכה נוספת לאינטל: מיקרוסופט מתחילה לפתח מעבדי ARM

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
אינטל תיפגע קשות
עיקר הקושי הוא ייצור השבבים ולאינטל יש מתחרה שמובילה עליה בביצועים זוהי TSMC. אינטל גם מתכננת וגם מייצרת אבל טכנולוגית הייצור שלה מיושנת כך שהמתחרות שלה שמייצרות אל TSMC מובילות באיכות המוצר ואף מוכרות אותו במחיר זול יותר. לא רואה את אינטל מתאוששת מהמכות הללו,לדעתי היא תתפרק תוך מספר שנים.
חביב | 21.12.20
16.
קשקוש מוחלט
מיקרוסופט תשתמש ב מעבדי ARM שנמכרים לכל אחד ולא יהיו שונים מקוואלקום, סמסונג... אפל לעומת זאת מפתחת בעצמה את המעבדים (משתמשת רק בקוד המעבד) ולכן מעבדי ה M1 ומעבדי האייפון/אייפאד מהירים מכל מעבד שולחני/סלולרי קיים של אינטל או קוואלקום (ה A14 דרס את ה 888 החדש של קוואלקום בביצועים).
נחמיה | 21.12.20
15.
לא ברור למה AMD גם לא עיבדה ערך
זה הצהרת כוונות על כל עולם ה-x86. ממה AMD יעשו כסף כשלא תהיה דרישה למעבדים כאלו? בקרוב כש-ARM תהיה בשליטת נווידיאה, אז אינטל ו-AMD יאכלו בדיוק ממה שנתנו (או יותר נכון לא נתנו). כל השנים שבהן הן לא נתנו רישיון ל-ISA שלהם, כך גם הן לא יקבלו רישיון ל-ISA של ARM.
אחד | 20.12.20
11.
חברה בפרפורי גסיסה, עוד 5-10 שנים נדבר עליה כשלד ממה שהיא הייתה
היה ברור שהרכישה של מובילאיי המחיר כזה היא פארסה (והיום זה כבר חד משמעי), אבל עם הפיגור של אינטל בקור ביזנס שלה, יש מצב טוב שזה יגמור את אינטל. מקווה שמישהו שם מספיק חכם למכור את מובילאיי בחצי מחיר לאחת המתחרות המובילות לפני שהם כבר לא יהיו שווים כלום ואינטל סתם תמשיך לשפוך לשם משאבים במקום להתחרות בצורה חכמה בשוק המעבדים
מ | 20.12.20
9.
פעם בעשור אפל ומיקרוסופט מפתחות חמרה משלהם
ואז יש נפילה במכירות והם חוזרים לאינטל. אולי הגיע הזמן שאינטל תתחיל למכור מערכות חישוב אינטגרליות. ז״א היום כשעלות מערכת הפעלה היא אפס, ניתן למכור מחשבים אישיים, שעונים, טלפונים, וטבלטים מבוססי אינטל באיכות שתביס את אפל ועלות שתביס את מיקרוסופט. חשיבה מחוץ לקופסא...
מעניין | 19.12.20
5.
ל-1 זה עלול להיות זמני.
הרבה מעבדי אינטל משרתים בחוות שרתים עם מערכת הפעלה לינוקס. מספיק שחברת חומרה תחבור למפיץ לינוקס כדי ליצור חלופת ARM לשרתים האלה. יש מחשבים כאלה בשוק החובבני (רספרי פאי) שעולים 500 שקל למחשב. ניתן לעשות את פריצת הדרך הזו. לאינטל אין ברירה אלא לעבור למעבדי RISC. אולי להעיר את מעבד האיטניום ולשפר אותו מאד.
אוליבר טוויסט | 19.12.20
4.
חברה ששייכת לדור העבר
יש הרבה סיבות לעבור ממעבדי אינטל לשאר החברות . אחת הסיבות הטובות ביותר לזנוח את מעבדי החברה הנכשלת היא , כי מדובר בחברה בעייתית שתרבות השקר ואי אמרת אמת הפכה להיות השם השני שלה . עוד סיבה : מדובר במעבדים יקרים שלא תמיד מספקים את הסחורה . כמי שעבד עם שרתים התפלאתי לא פעם כי שרתים עם מעבדים שאינם מבוססי אינטל כמעט ולא מתקלקלים וצורכים פחות חום ואנרגיה , לא זאת בלבד יעילות המעבד כמעט אפסית ביחס לפרמטרים אחרים בשרת והכי חשוב יכולת כתיבה של תוכנה בצורה יעילה ללא דרישות מיוחדות מהזיכרון . אין לי ספק כי אינטל שייכת לעבר ז"ל .
אינטל | 19.12.20
2.
למגיב 1.
פעם 95% מהדפדפנים היה אינטרנט אקספלורר... הטענה שלך לא מחזיקה מים. שוק ה IOT של אינטל זניח. ושוק השרתים, ששם זה הכסף הגדול - עובר גם הוא ל ARM. אינטל יודעת כבר את כל זה שנים, ולכן מכינה זה מכבר PIVOT ענק לתחום הרכב האוטונומי וה AI (ראה רכישות אחרונות). ותודה שהרגעת.
אברהם | 19.12.20
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת