אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הקרב על הטאלנטים בהייטק עולה לשלטי החוצות

55 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
תשובה למגיב 44
1. אתה כנראה לא קראת את הכתבה, הם גיסו 400 מיליון דולר כך שמשקיעים כרגע זה ממש לא טרגט מבחינתם וכסף נזיל זו לא הבעיה שלהם. 2. נשמע שאתה ממש לא מבין כלום בניהול סטארטאפ יצרני. הדבר שהכי מעניין מנכל בשלב הזה הוא ההון האנושי. הפיתוח, המוצר והמכירות תלויים בידיים של אותם 200 אנשים שהם מנסים לגייס. זה מה שמפריד כרגע בין הצלחה לכישלון של המנכל. מי שלא מבין מוטב לו להיות פחות יהיר
רונן  | 16.02.21
36.
תשובה לחבר מ-11
כעובד עם נסיון של כמה שנים בשוק ההיי טק, טרם נתקלתי ברמת ההשקעה שראפיד משקיעה בעובדים שלה, לא רק שכר תחרותי אלא תנאים מעולים הכוללים חדר כושר פרטי כולל מאמן, שולחנות ביליארד, פינג פונג, ציוד מהמעלה הראשונה, מיקום במגדל הכי טוב בתל אביב, משרדים מושקעים עד לרמת הפרט האחרון, מטבחון מפנק כולל ארוחות בוקר יום יום, מנהלות משרד וכח אדם שרק תצייץ את ההזיה הכי מופרכת שלך והן תעשנה הכל כדי שזה יקרה, מנכל שרק חושב כל הזמן איך הוא יכול להחזיר חזרה לעובדים שלו וסקונדרי של 100 מיליון דולר - אכן חברה מגניבה!
בר מזל שעובד בראפיד | 15.02.21
31.
לכל מי שהגיב למגיב 1
מסכים עם רובכם שמגיב 1 קצת קיצוני ופרובוקטיבי, מצד שני אי אפשר להתעלם מהעובדה שיש המון טעם בתוכן דבריו (גם אם לא דייק בבחירת הדוגמאות). כמתכנת בכיר ומנהל בשנים האחרונות אני עד לירידה הדראסטית ברמה של בוגרים טריים. השוק מוצף בבוגרי מכללות בינוניות, קורסי הכשרה, מסבי מקצוע ובוגרי בוטקאמפים שנקלטים בשוק העבודה בגלל המחסור בעובדים ולא בגלל רמת הידע והיכולות שלהם. הקושי בלמצוא עובדים איכותיים היום הוא גדול יותר לא רק בגלל מספרם המועט אלא גם כי יש הרבה זבל לברור ממנו. אין לחברות הגדולות ברירה אלא לצאת בקמפיינים אגרסיביים כדי לדוג כמה שיותר טאלנטים תפוסים מחברות אחרות. כשהשכר עולה בקצב שלא תואם את הרמה - קוראים לזה בועה.
רונן מתכנת  | 15.02.21
27.
הרושם הראשוני שלי מתהליך הגיוס לחברה
אז המזכירות נשמעו ממש חמודות וקבענו שיחה עם ראש צוות או "מתכנת בכיר" כלשהו בחברה. בשיחה מולי עלו 2 מתכנת ו "ראש צוות" ששאלו שאלות ברמה של לשאול עם מה מכינים חביתה בריאיון לתפקיד שף. אני לא יודע מה אחוז בוגרי המכללות והבוטקעמפים למיניהם בקרב חברי הצוות אבל זה ממש נשמע הזוי בתור שאלות לתפקיד סניור. גם העובדה שהם מתעקשים לעבוד 100% מהמשרד בזמן הסגר גם לא תרמה לתדמית. בכל מקרה מאחל הצלחה רבה לחברה ושימשיכו לתת בראש, קמפיינים יפים אבל עדיף להשקיע באנשים ברמה (מקצועית ואישית) לעניות דעתי !
קימי | 15.02.21
19.
חחח אתם באמת מעוניינים במהדנס ששיקול דעתו משתבש משלט חוצות?
תפסיקו לשרוף כסף על קמפיינים יועצים מש"א וצ"ופרים מטופשים, תקדמו את האנשים הכי חכמים מקצוענים ואמפטיים ולא פוליטיקאים, והטלנטים יבואו לבד. קסם שכזה. או שתביאו את ביבי, הוא ייתן לכם עצות זהב איך מוכרים ביוקר מוצר גרוע.
דוגי | 15.02.21
15.
ל-7, אני מאוד מצטער, עם כל הכבוד לסטודנטים, אין ביניכם שום טאלנטים
אולי מישהו מכם יהפוך לטאלנט בעתיד, אבל לפני שאתם משתפשפים לפחות שנה בפיתוח קוד ברמת פרודקשן, אין ממכם שום תועלת, רק השקעה כספית של מעסיק בכך שעובדים מנוסים לא עובדים על מוצר, אלה מנחים את הסטודנטים. כל זה נכון למשרת אינטרן, חלילה שמעסיק ישלם גם שכר לעובד כזה.
מתכנת שנה י"ג | 15.02.21
14.
תשובות לכל המגיבים
1. אנחנו כן מקבלים סטודנטים. יש לנו משרות סטודנט ואתם מוזמנים להגיש קורות חיים 2. לגבי השקעה במועמדים ולא בשלטים...אז אנחנו משקיעים המון כסף במועמדים. פתחנו את ה rapyd academy שזו תוכנית הכשרת סטודנטים בוגרי מדעי המחשב. אנחנו משלמים משכורת מלאה לסטודנטים במהלך שלושה חודשים של קורס, ולאחר מכן הם משתלבים בחברה במסלול של שנתיים עם שכר סטנדרטי בהייטק. אז כן, אנחנו משקיעים הרבה יותר כסף באנשים שלנו מבקפיין הזה 3. לגבי מתכנתים שחורים/לבנים/אסייתים/היספנים, יש לנו הכל מהכל. 4. הקמפיין לא כולל את הכתבה...פנו אליינו היום וביקשו תגובה. 5. בזבוז כספי משקיעים - לא נכון. החברה מייצרת הרבה מאוד כסף כהכנסה, והיא צומחת במאות אחוזים בשנה. להשקיע כ 10,000 שח בגיוס של עובד זה לא הרבה כסף. אנחנו צריכים לגייס 200 אנשים...אז 2 מיליון שח זה ממש לא הרבה. זו השקעה סבירה 6. גיוס עובדים בפריפריה - ניסינו את זה. לצערי זה לא עבד. הטכנולוגייה שבה המוצר שלנו כתוב היא משהו שלצערי הרב יש בעיקר במרכז. אולי בטכנולוגיות אחרות זה היה נכון, אבל בחרנו לפני שלוש שנים במשהו וכרגע רוב האנשים נמצאים במרכז
אריק שטילמן המנכל של ראפיד | 15.02.21
10.
ראיתי מלא שלטים כאלה ו...
[א.] לא היה לי מושג שהם חברת הייטק. [ב.] מה אכפת לי שהם הייטק? יש עוד מאות חברות הייטק בארץ. מה מייחד אותם? שלטים עם תמונות של בחורות? [ג.] לא הייתי רוצה לעבוד עם אנשים שענו "כן" בסעיף [ב]. [ד.] לא הייתי רוצה לעבוד אצל מנכל שמאיים שיעביר הכל להודו. [ה.] רוצים לחשוב מחוץ לקופסא בגיוס? את המיליונים ששפכתם על הקמפיין תשקיעו בלהעלות משכורות לעובדים. למה נראה לכם שאנשים רוצים לעבוד בפייסבוק? ראיתם פעם פירסומות של פייסבוק? עובדים מספרים לחברים שכדאי לעבוד שם כי המשכורות שם גבוהות מהשוק. עבודה זה בסוף אמצעי להשגת כסף ואתם בסופו של דבר סתם עוד חברה חסרת ייחוד. [ו.] מעדיפים להתקמצן? יש גם דרכים אחרות לייצר ייחוד. למשל מיקום מחוץ למרכזי ההייטק הקיימים הפקוקים, מתן סיכוי לאוכלוסיות שסובלות מאפליה (מבוגרים\עולים), תנאים טובים במיוחד במשרדים (חדרים ולא אופן-ספייס), הזדמנות למי שרוצים להחליף תחום, ימי עבודה קצרים כמדיניות. כל אחד מאלה יכול למשוך אליכם עובדים מעולים ונאמנים כי אתם מיוחדים. שלטים זה עצלנות - לא נשנה שום דבר במהות אבל נשפוך כסף חד פעמי על שיווק ונקווה שזה מה שיעלים את הבעיה העמוקה.
אני בכל מקרה לא אעבוד אצל כאלה | 15.02.21
9.
ל-1
תאמין לי פח יוצא גם מהטכניון וגם מהעברית, לא חסר לי אנשים ומועמדים שהגיעו מהמוסדות האלו לעבוד אצלנו בחברה "המעסיק הגדול ביותר בארץ" ופשוט בזיון. זה פחות קשור במוסד לימוד אלה בטאלנט/רצון/כשרון של העובד/ת, אם מחשבים (תוכנה) זה התחביב שלהם וזה משהו שהם עושים כי זה מעניין אותם ולא כי המשכורת גבוהה אז הם יהיו טובים.
קוקו | 15.02.21
2.
תכסף שהשקעת בשלטים הייתי משקיע במעומדים
הייתי אצלכם בראיון ולומר את האמת ההצעה שהוגשה לי אחרי סדרה של ראיונות מתישים הייתה הכי עלובה שקיבלתי בשנתיים האחרונות - הטיול לדובאי וכל הטררם זה רק פרסום שידע שאתם קיימים - מאוד מאכזב להגיע למקום שמדבר על עצמו כאימפריה הבאה ומציע שכר נמוך מרוב חברות הייטק בסדר הגודל שלו -
מעומד מאוכזב  | 15.02.21
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת