אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האוזניות של גודזילה: כך גילו מטוסים לפני המצאת המכ"מ

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
הקשר בין האניגמה למכ"ם הוא בגילוי צוללות מהאוויר ולא מטוסים
בבלצ'לי פארק הבריטים פיצחו את הקוד בו הורתה המפקדה בברלין איפה לתקוף לצוללות והשאלה היתה האם פיצוח הקוד הוביל לגילוי ולהשמדת צוללות או מכ"ם בריטי מוטס. למעשה קיימת גרסה שלישית שהבריטים איכנו אותות רדיו מצוללת שעקבה אחרי השיירה וקראה לצוללות אחרות להצטרף (תקיפת "להקת זאבים") - ואז הטביעו את הצוללת שינו נתיב כדי לחמוק ושיגרו מטוסים ומשחתות כדי להשמיד את הצוללות האחרות שבאו להצטרף לתקיפה.להצטרף. סביר להניח שכולם עזרו במשימה.
עוד תגובה ל 3 | 22.03.21
9.
בדיחה שקשורה בסיפור
ראשית -תודה על מאמר מעניין נוסף. הסיפור שהגזר עוזר לראיה קשור במאמר. הגרמנים, במלחמת העולם השנייה היו מופתעים עד כמה ידעו האנגלים "לראות" מראש את הגעת מטוסים להפצצת לונדון. זה היה בזכות המכ"ם שהאנגלים השתמשו בו בהיקף רחב. הגרמנים שאלו את עצמם האם האנגלים מזהים אותנו בגלל ראייה מצוינת שלהם בזכות הגזר שהם נוהגים לאכול?
אור יהודה | 20.03.21
4.
בלצ'לי פארק, הבריטים והאניגמה
יש טענה שכל הסיפור על המכם המדוייק של הבריטים היה רק סיפור כיסוי לעובדה שהבריטים (המחלקה שישבה בבלצ'לי פארק שהובלה על ידי אלן טיורינג) פיצחו את הקוד של האניגמה ובזכותו ידעו על כל המראה של טיסת הפצצה. כדי שהנאצים לא ישנו את הצופן, המציאו את ענין המכם וטענו שהוא כל כך מדויק שהוא יכול לזהות מטוס שממריא מגרמניה (מה שכמובן לא היה נכון). עד סוף המלחמה, מכיון שהגרמנים כל כך נלחצו מטכנולוגיות המכם, היה להם פיתרון מכם איכותי הרבה יותר משל הבריטים.
לארי סלו | 19.03.21
1.
תוספת לגבי הזיהוי בפרל הארבור
באתם למובא ב- Wiki באנגלית, (כולל מקורות), מפקד תחנת הזיהוי, מסיבה של סודיות, לא יכל לגלות לשני המפעילים כי צפוי להגיע מטס של ששה מפציצים, ומאחר והם לא העבירו בדיווח אליו את כמות הנקודות שהתגלו - הוא יצא מתוך נקודת הנחה שאלו המפציצים החוזרים.
חאג' | 19.03.21
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת