אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ללמוד מביידן ולשקול העלאת המס על עשירים גם בישראל

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
מיסים ישירים הם מיסים שלא מתאימים לישראל
ישראל עם חברת טפילים עצומה מחסלת כול סיכוי לקיום עם מיסים ישירים, גם ככה יש אי שיוויון עצום בחלוקת נטל המס בישראל בישראל כאשר מעמד הביניים העובד משלם את רוב המס ואילו ציבורים שלמים לא רק שלא משלמים מס הם גם חיים על חשבון האחרים. המס הכי מוסרי והכי נכון לישראל הוא מס גולגולת כול אזרח מגיל לידה (ישולם ע"י ההורים) צריך לשלם מס של כמה מאות ש"ח לחודש. מי שבוחר לשרת את המדינה יקבל זיכוי מס עבור שנות שרות החובה או שרות אזרחי (נגיד זיכוי של 3-4 חודשי מס עבור כול חודש שרות. רק ככה כולם יסעו בנטל, גם אלו שמחליטים לחיות חיי טפיליות , עובדים בשחור, רק כך אוכלוסיות עם ילודה בלתי טבעית יתחילו להכניס את השיקול הכלכלי למשוואה
רמי | 13.03.21
27.
כאשר מאכילים את הלביא הוא עולם לא שבע.
המחשבה שאם ניתן לעשרים יותר הם ישאירו משהו לחלשים היא טעות מרה. לכן יש להעביר את הכסף לשכבות שזקוקות וכך לגרום לכלכה להתחיל לעבוד. כי מי שצורך יותר הם אלו השכבות החלשות. יש להגדיל את שכר המינימום, את קצבאות השונות. שאלה הם השחקנים הראשיים במשק. זה לא חוכמה לתדלק את הקטר ושהקרונות מאחור מנותקים.
יצחק בהלול | 13.03.21
26.
רעיון פשוט נפלא, פרופ', טוב שהגעת
* עכשיו נחשוב כמה מההון הזה יישר בישראל ומה תהיה הגביה שלו בפועל. * לשפוך עוד כסף על משרד החינוך שחלק גדול מתלמידיו לא לומד ליבה, לא ניתן לפטר מורים ולא ניתן לתגמל כיאות מורים מצטיינים - נשמע כמו רעיון מצוין. באמת. ההיסטוריה במדינה מראה שהגדלת תקציבים במגזר הציבורי מובילה להקצאה יעילה ולשירותים משופרים.
ירון | 13.03.21
24.
צריך להוריד מיסים, לא להעלות אותם!
כבוד הפרופסור, באיזו מדינה העלאו מיסים לעשירים ואשכרה ראו מזה כסף? הם ייקחו אותו מאד מהר למדינה אחרת ברגע שתטיל עליהם מס טיפשי כזה. גם ככה המיסים פה גבוהים מדי והמחשבה צריכה להיות הפוכה, להוריד מיסים. ולא להעלות אותם ובטח שלא להטיל מס על עשירים שהוא מס שלא יביא שקל אחד למדינה.
שטות במיץ | 13.03.21
18.
העם יודע שמס "לעשירים" מהר מאוד הופך למס לכולם
בכל "אוטופיה" סוציאליסטית התחילו בלשנוא את העשירים ומהר מאוד כל מי שהצליח טיפה בחיים כבר הופנו החיצים אליו. מחר זה מס ירושה רק על ירושה מעל 16 מיליון, שנה אחרי זה זה ישתנה ל 10, ואחרי הבחירות הבאות זה כבר ירד למיליון אחד וכל מי שקיבל דירה מסבתא יצטרך למשכן אותה בשביל לשלם חבות מס
פרולטריאט | 13.03.21
17.
מטורלל!!!
למה להעלות מיסים?? מה שיש לא מספיק? לא די שאדם ממוצע במדינה המטורללת הזו משלים 70 אגורות מיסים מכל שקל שהוא מרוויח??? קודם תשתלטו על כל הבזבוזים המטורפים שיש במדינה!!! 750 מיליון שקל למטוס?? המטוס עשוי מזהב??? מליארדים זורמים לחרדים כדי שיוכלו להנציח את תרבות העוני והפרזיטיות ובעוד כמה שנים להגיע לרוב שישעבד את החילוניים לתמיד, ארבע מערכות בחירות במשך שנתיים בעלות מטורפת של מיליארדי שקלים ועוד ועוד ועוד, בלי סוף!!! רק לסחוט עוד ועוד כספים מהמגזר היצרני, זה שמחזיק את המדינה על כתפיו, שהרי אף אחד לא מאמין שהעשירים באמת, עם הלובי החזק שיש להם, ישלמו שקל אחד יותר מיסים ממה ששילמו בעבר, אם בכלל שילמו. זה נראה יותר כמו הפרחת ידיעת בלון שמיועדת להכשיר את דעת הקהל להעלאות המיסים הצפויות לנו אחרי הבחירות. הרי מישהו צריך בסופו של יום לממן את חגיגת פיזור הכספים שהממשלה עשתה בשנה האחרונה.
עמית | 13.03.21
11.
תמיד יש את ההבדל הזה בין הכלכלנים באקדמיה לכלכלנים במציאות
נראה שכמעט כל הפרופסרים לכלכלה באקדמיה סוציאליסטים. מחוץ לאקדמיה רב הכלכלנים קפיטליסטים. אולי כי במבחן המציאות סוציאליזם לא עובד, רק כתיאוריה על לוח מחיק. העלאות מתונות ונקודתיות של מס לעשירים הם דבר אחד, אבל מסי ירושה ונסיון לייצר שוויון כלכלי בכוח הם דבר אחר וההיסטוריה הראתה שהוא מועד לכשלון. המסים בישראל מאוד גבוהים גם ככה ומשמשים למימון מערכת הבטחון המנופחת וסבסוד השכבות החלשות באמצעות קצבאות במקום שיפור תשתיות החינוך, הבריאות והתחבורה שיאפשר צמצום פערים אמיתי בטווח הארוך. כדאי לזכור את זה כששוקלים צעדים דרסטים בעקבות משבר הקורונה.
מעניין | 13.03.21
9.
רק קומוניסטים שונאים עשירים...
ועם קומוניזם מגיע רעב ומוות... גם בוונצואלה שהייתה המדינה הכי עשירה בעולם שנאו עשירים והחליטו לחלק הכל בחינם לאזרחים, היום הם אוכלים מפחים... אין מה לפחד מעשירים, צריך לפחד רק משחיתות ומגנבים, לא מעשירים שעשו את כספם ביושר... אבל אם מישהוא עשיר זה רק אומר שהוא תרם לחברה יותר מאשר הוא דרש מהחברה, אלא אם כן הוא עשה את הונו בצורה לא חוקית - בזה כן צריך להלחם, זה דבר חיובי להיות עשיר, לא שלילי, אם הוא עני ז"א שהוא לוקח יותר מאשר הוא תורם וחי על חשבון הציבור... גם עשיר שקונה מכונית יוקרה ומטוס פרטי, לא צריך לשנוא אותו, זה קפיטליזם, המס שהוא משלם על הרכישות האלו חוזר לאזרחים בצורה של תשתיות ורווחה והוא מספק עבודה למי שבונה את המכונית ולמפעל שבונה את המטוסים... ככה עובדת הכלכלה... מי שתורם לחברה מקבל מהחברה... קפיטליזם..., קומוניזם זה חבורה של ממומרים שבוכים "אכלו לי שתו לי" ובסוף מתים מרעב...
אריה | 13.03.21
7.
מדיניות כלכלית, מיסוי
הדולר הינו מטבע הריזרבה העולמי. ארה"ב יכולים להדפיס אותו לנצח, הם האחרונים שנכנסים למשבר והראשונים שיוצאים ממנו. סטטוס המטבע גורם למדינות אחרות להתאים את הפוליסות המונטריות שלהם בהתאם כדי לשמור על תנודתיות נמוכה במחיר המטבע ביחס לדולר, כדוגמת בנק ישראל שקונה כמות גדולה של דולרים כאשר הדולר מתחיל להחלש ביחס לשקל. ניתן בקלות להסתכל על הגרפים של M1 ו- M2 בארה"ב ולראות שהם מתפוצצים מעלה, אני סבור כי האינפלציה בפועל עומדת על 5-10% ויש משקיעים כמו מייקל ברי שסבורים כי ארה"ב תכנס להיפראינפלציה. כך או אחרת הם כנראה יעברו מחזורים של אינפלציה עולה, בדומה לשנות ה65-70 או, אם נלך לפי דבריו של ברי, בדומה לרפובליקת ויימאר. במקרה בו ישראל תנקוט במדיניות כלכלית דומה, השקל יאבד את ערכו ואנחנו נכנס למשבר כלכלי משמעותי. אסור להשוות אותנו לארה"ב. בנוגע להעלאת מס לעשירים - זה חד משמעית מהלך שהוא פשוט לא מוסרי. מעבר לכך, אינני בטוח שזה יעבוד בכלל. בטווח הקצר, כנראה הכנסות ממיסוי יעלו, אך בטווח הארוך סביר להניח שזה ישפיע לרעה על ביצוע פעולות שיובילו למיסוי גבוה, בנוסף להלבנות הון והגירה למדינות אחרות.
אזרח מודאג - מג | 13.03.21
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת