אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

היוניקורנים הישראלים מנופחים, אבל זה לא כל כך רע לכלכלה

54 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

53.
בואו נעשה סדר
כמו שכבר כתבו, צריך להבדיל בין משכורות בסיס, בונוסים, ותגמולים הוניים (מניות חסומות או אופציות) במשכורות הבסיס משכורות של 40+ נפוצות בחברות הגדולות (בורסאיות, פרטיות חזקות או גוגל וכו') למתכנתים רגילים, ובחברות קטנות יותר למנהלים. מזה לא מתעשרים אגב, וגם לא מבונוס שמהווה סה"כ משכורת 13-14 ללא מנהלים. הכסף האמיתי נמצא בעיקר בתגמול ההוני- מאות חברות נמכרו פה או הונפקו, וגם אם מדובר באקזיט צנוע מלבד המייסדים גם עובדים ראשונים, ותיקים או יותר בכירים עשו לפעמים אקזיטים "צנועים" של כמה מאות אלפי דולרים. זה אולי לא מאפשר להם לפרוש למלדיביים מחר, אבל סוגר משכנתא/משדרג דירה ומאפשר לכמה עשרות אלפי אנשים לישון קצת יותר טוב.
איש כספים בהייטק | 15.03.21
52.
אין על מה להתווכח - המשכורות קיימות (ב tc, לא בשכר בסיס).
הן קיימות בחברות כמו גוגל, פייסבוק, אמאזון וכנראה גם במיקרוסופט. ל-48 שכתב שלא עובד "שעות נוספות" - ברוב החברות האלה יש איזון בית עבודה נהדר שכולל 3-4 חודשים חופשת לידה לגבר (אתה קיבלת חופשת לידה?) המון ימי חופשה באופן כללי ועוד. החברות האלו לוקחות את הטובים ביותר (אני אגב לא עובד באחת מהן) ונותנות שכר ותנאים בהתאם.
שרגא ק | 15.03.21
51.
כן, גם בהיי טק יש פערים גדולים
אנשים שעבדו בקריירה שלהם רק בסטארטפים ובחברות גדולות ״מהדור הישן״ מתקשים להאמין שישנן חברות שמשלמות משכורות כאלה. ברוב החברות, משכורת של 30-40 למפתח תחשב גבוהה, ו - 50 אלף נשמעת קצת דמיונית. מצד שני, בחברות כדוגמאת גוגל ופייסבוק (אבל לא רק) יש מפתחים (כן, מפתחים, לא ראשי צוותים וכו) שמרוויחים 80 אלף, 100 אלף ואף יותר. רובם ללא דוקטורט או תארים מתקדמים, בלי 20 שנות ניסיון וגם לא בהכרח בתחומים הכי נחשבים. הם מרוויחים את זה פשוט כי בחברה חושבים שהם הכי טובים שיש בתחומם וההשפעה של להם בחברה בסדר גודל כזה היא עצומה. יש הבדל גדול בין חלק מחברות הסטארט אפ שמתלבטות בין צוות פיתוח ישראלי לצוות אוקראיני לבין חברות שלא מוכנות להתפשר על כוח האדם ומשלמות סכומים שברוב השוק יכולים רק לחלום עליו.
ארז | 14.03.21
50.
האמת היא ש
רוב המגיבים פה בכלל לא מכירים את המושג total compensation שנפוץ מאוד בחברות האמריקאיות. חושבים שאם מישהו אומר 80K זה אומר משכורת בסיס כמו המשכורת 8K שהם מקבלים בעבודה העלובה שלהם. כמו שחלק מהמגיבים פה רשמו, המרכיב של המניות בחברות האלה משמעותי מאוד, במיוחד בכמה שנים האחרונות שבן המניות בנאסדק טסו לעננים והמרכיב של המניות עלה משמעותית. רק צריך לזכור שהחגיגה הזאת בנאסדק כנראה לא תמשך לנצח ואז ה TC ירד בהתאם.
אלון | 14.03.21
49.
בניגוד למה שחלק מהמגיבים טוענים, המשכורות אמיתיות, אבל:
רק בחברות הגדולות יש 80-100. ראיתי שכותבים דברים כמו ש-40 זה רק ראשי צוותים מצליחים וכו׳. זה אמנם לא מאד רחוק מהמציאות, אבל מספיק רחוק כדי שאגיד שזה לא נכון. מתכנתים חזקים, גם לא יוצאי דופן, מגיעים לסכומים האלה. מה שבעיקר לא נכון אלה טענות לגבי הקצה הנמוך יותר של הספקטרום - שהרוב מרוויחים משהו שיותר דומה ל-20-25. אלה מספרים שאני מכיר אותם מחברות לא חזקות ומתכנתים לא חזקים. יש אמנם לא מעט כאלה, אבל החברות החזקות הן נתח יפה מהשוק. כל זה תלוי באיזה תחום טכני ובאיזו חברה, מן הסתם.
כ-20 שנה נסיון | 14.03.21
48.
לא מתקרב למשכורת הנ"ל אבל גם יש חיים
מרוויח 28, לא עובד שעות נוספות, חברה מבוססת, לא סטרטאפ. לא מחשיב את עצמי לטלנט, אבל ברמה טובה. לא מתכוון לתת תפוקות, כמו שכתב מספר 44, גם לא רוצה להיות ראש צוות. בגיל 50 אלך לעבוד לאיזה בנק תמורת 20 25 אלף אבל 8 שעות ביום. תעשו אתם קריירה, חיים פעם אחת. ונהנים
מפתח בהיי טק | 14.03.21
44.
גם בהייטק יש אוכלי חינם
יש אנשים שלא ברור איך עברו את המיונים, בשנתיים הראשונות קשה לפטר והם מצליחים להגיע לנישה של אוכל חינם, כאלה שהופכים את עצמם בלינקדאן לבכירים או מנוסים, מייעצים ומפתחים מתודולגיות שדופקות את כל המהנדסים האחרים בחברה, אם מישהו שאי אפשר לחרטט עולה עליהם ובועט אותם מהחברה הם עוברים לחברה אחרת ומגיעים עם המלצות שקימבנו מחברים לצוות. המנהלים לא מבינים כלום ובכלל מנותקים ובגלל זה אפשר למכור להם בולשיט בכמויות. בסופו של דבר כמו בצה"ל העסק מתפקד בזכות אנשים טובים שכותבים קוד ואנשים טובים שיודעים לבדוק אבל בשני הסוגים מדובר באנשים מסכנים שמכרו את נשמתם לבועה.
מאיר | 14.03.21
43.
משכורות נאות אך ממש לא מה שכתוב
מהנדס בכיר שנותן תפוקות מרוויח ברוטו 30-40. בשכר כזה חייבים תפוקות משמעותיות. כל מי שמבחוץ מקנא שיחשוב מה המשמעות לספק תפוקות כל הזמן, בלי סיפורים, תפוקות. כמובן שמי שרגיל ועובד כך יכול לעמוד בזאת. מהנדסים בדרג שני מרוויחים בתחומים פחות חמים מרוויחים 20-25. כדי להגיע מעל 40 צריך גם להיות מעולה וגם ראש צוות ושכל הצוות יביא תפוקות. זו כבר עבודה בלחץ מאד משמעותי, מעל 50 זה כבר ממש בודדים יחידי סגולה. ממש לא נפוץ. בעמדות בכירות בצבא בנמלים, באל על בבתי חולים ובמערכת המשפט מרוויחים יותר וממש לא נדרשים לתפוקות וגם נהנים מפנסיה תקציבית, מה שאין בהיטק..
עובד בכיר בהיטק | 14.03.21
38.
ל35 גם למי שבהייטק הנדלן מטורף
לפחות למי שלא מרוויח סכומים מנופחים שמגייסים מספרים לעיתונאים. אני חוסכת כמעט את כל המשכורת שלי, גרה ביחידת דיור, לא משלמת על רכב, ומרוויחה לא רע. הצפי שלי לכמה זמן יקח לי להגיע להון התחלתי לדירות זולות בסביבה - כמעט עשור שלם. מי שנולד להורים שהצליחו להתקמבן ולבנות עוד כמה בתים לילדים על המגרש הגדול (כמו בעל הבית לשעבר שלי, שגם פיצל אותה ועשה 2 יחידות דיור שהוא מקבל מהם משכורת חודשית נאה) הרוויח בכך יותר כסף ממה שאני ארוויח בכמה עשורים של עבודה קשה. אולי אם היה לי בן זוג שגם מרוויח טוב היה נראה אחרת אבל זה די מצב אבסורדי. לפחות לי יש סיכוי שאי פעם אני אגיע לבעלות על דירה.
. | 14.03.21
35.
לפי מדד דירת 4 חדרים
המשכורת הממוצעת צריכה להיות 50 אלף שקל . מדד דירת 4 חדרים זה מדד שאני המצאתי. מדד שמראה כמה המדינה הזאת גמורה . כל מי שיש לו משפחה חזקה קנה או יקנה ,כל מי שבמגזר ההי טק כנראה שיצליח איך שהוא לגרד דירה אם יש לו אופציות. כל מי שלא שייך לקבוצה למעלה יכול לחלום על לרכוש דירה בארץ היפה שלנו . אבל היי , תמיד אפשר לקנות בדימונה ירוחם , אופקים וכו. ומהר למה גם שם המחירים עולים . מסכנים כל ה4 מליון ילדים פה רק אלוהים יודע איפה הם יגורו ..
חזי | 14.03.21
31.
תגובה ל-14
ועדי עובדים מעולם לא עזרו באמת לעובדים אותם הם מתיימרים לייצג, אלא רק לגופים המנהלים אותם. התרומה הגדולה ביותר של ארגוני עובדים היא בסגירת מפעלים וחברות. בסופו של דבר, עובד שיודע שברגע שהוא מתפטר / מפוטר יכול מייד להגיע לראיונות ב-10 חברות אחרות, אין לו שום צורך בועד עובדים שרק ייקח ממנו כסף בלי לתת לו כלום.
ד. | 14.03.21
27.
במקום שכולם יהנו מהשפע
הרי במדינה נורמלית היו מורידים מיסים ונותנים לכולם להנות מהשפע. במקום זה אנשים עינם צרה בכאלה שעלות השכר שלהם היא כ250 USD. אנשים אלו לא גורמים לעלית מחירים המחירים בארץ נגזרים מעלות בחו"ל (שמוזלת כי הדולר יורד) + מיסים + רווח של הטיקונים המונפולסיטים.
י | 14.03.21
24.
סתם חשב כספים
אני חשב וראיתי כמה וכמה משכורות. בסטארט אפים מפתחים מרוויחים 25-40 ש"ח. מעל 40 אש"ח זה נדיר אבל כבר ראיתי כמה מקרים בהם מפתחים מרוויחים 50-55 אש"ח. 45 אש"ח ומעלה זה שכר מנכ"לים. מה שעוד תופס תאוצה זה עובדים זרים. יש חברות שלפחות חצי או כמעט כל המפתחים הם מאוקראינה. לא חושב שמפרסמים את זה או רוצים שזה יצא החוצה כי ישראל מפמפמת לגויים שאנו אומת סטארט-אפ אבל כן צוותי פיתוח באוקראינה זה כבר לא מיעוט. מהנדס אוקראיני עולה בין 3-5 אלף דולר בחודש. יש גם העסקת צוותי פיתוח דרך פלטפורמות פייבר וכו'. בקיצור, זה לא הסוף של המפתחים הישראלים רחוק מזה, אבל כבר רואים שפיתוח כחול לבן מקבל צבעים זרים. כלומר, השוק יסתפק במפתחים הטובים ביותר, הבינוניים ומטה יקרים מדי לעומת אוקראינים.
מישקפופר | 14.03.21
23.
לא מכיר כאלו דברים
המשכורות סביב 30. תפקידי פיתוח בכירים יותר סביב 40. ואז מיסוי וכיו"ב ולא מדובר בנטו שיוצר מתעשרים. רחוק מכך. משק בית עם עובד הייטק אחד הוא מעמד ביניים ותו לא. אם עכשיו מתחילים לזמר על 80-120 זה סתם כדי להכשיר את הקרקע ציבורית לחקיקת מיסוי ממוקדת הייטק שתממן את מחדלי הקורונה.
ירון | 14.03.21
22.
הפתרון: מס רכוש גבוה על נדל"ן
מס רכוש גבוה על דירה שניה ומעלה, ימנע איסוף של דירות בידי המיליונרים. מי שיאסוף דירות, ישלם מס גבוה עליהן, והמס ישמש להקלה על חסרי הדיור. מס כזה , יוריד באופן מיידי את מחירי הדיור עבור אלו שיש להם רק דירה אחת. כחלון כבר עשה חוק דומה שנקרא "חוק מס דירה שלישית" אבל המושחתים של בגצ ביטלו את החוק.
בגצ המושחת מונע זאת | 14.03.21
19.
למה שלא יגלגלו חלק מהרווח לעובדים?
יש חברות הייטק קטנות שמגלגלות המווןן כסף מעסיקות מאות עובדים ומרוויחות מאות מיליונים ולפעמים גם מיליארדים של דולרים בשנה מה הבעיה שחלק קטן מהרווח ילך לעובדים שבאמת אחראים אליו במקום שבעלי המניות ירוויחו עוד אפס נקודה אחד אחוז יותר?
אבנר | 14.03.21
16.
רגע לפני הקטסטרופה
לזה בכלכלה קוראים "המחלה ההולנדית". פעם זה היה כאשר מדינות היו שמים את כל הביצים בסלסלה אחת )נפט). תגידו מה יקרה לכלכלת ישראל לו המהנדס ההודי או האוקראיני יגיעו לרמתו של זה הישראלי? תנו להם דור וחוק המספרים הגדולים יעשה את שלו. מה אז? המדינה חושבת על ענפים נוספים חוץ מסייבר?
דני | 14.03.21
14.
המהנדס הישראלי שווה כל גרוש
80 א' ש"ח בחודש זה 25 א' דולר בחודש לעובד ו-35 א' דולר עלות למעביד. בחברות שמגייסות מיליארדים לכסף אין באמת משמעות. אם מהנדס יעלה עוד 5 א' דולר בחודש זה בטל בשישים. כמו כן התפוקה של המהנדס הישראלי היא כפליים מעמיתו בארה"ב. הבעיה היא שהמשכורות הללו זולגות גם למגזר הציבורי ולשאר תחומי הכלכלה. היום ילד שזה עתה סיים שירות צבאי ב-8200 מקבל משכורת גבוהה יותר מאביו שהוא סמנכ"ל בכיר בתעשייה האווירית או בזק או באחד הבנקים.
פיינמן | 14.03.21
10.
לא יודע מאיפה נתוני המשכורות שהבאת
יש בודדים שמרוויחים את זה, הרוב לא שם ויש הרבה עובדי הייטק שמתקשים כמו כולם לקנות דירה. למטה יותר בכתבה ציינתם שהשכר הממוצע כבר כמעט כפול מהממוצע במשק (בערך 10,000), אז שכר ממוצע של 20,000 זה לא 80,000-100,000 כמו שמנסים לצייר פה. לשים את זה בכותרת בשביל קליק בייט זה כבר לגמרי עלוב, במיוחד שנושא הכתבה הוא על גיוסי הון בהייטק.
אבי | 14.03.21
2.
כמה טאלנטים כבר מרוויחים מעל 80K לחודש? אפשר לספור אותם בשתי ידיים.
בתור "טאלנט" עם דוקטורט שעובד בתחום הלמידה הממוחשבת (התחום עם השכר הגבוה ביותר) בחברת ענק אמריקאית אני יכול לספר לכם שהחבילת שכר היא אכן גבוהה (בסביבות ה50-65K) אבל מעבר לזה אכן מדובר במקרים נדירים מאוד, שבהם אולי היה צריך למשוך מישהו מאוד נחשב לפרוייקט ספציפי.
ארציאל | 14.03.21
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת