אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך תמחקו את תוכן המחשב והסמארטפון - לפני שתמכרו אותם

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
ל-8 תתעורר לא קראת את שכתבתי....
בכונן קשיח מכני שום פורמט שבעולם לא מוחק את המידע. הוא רק מגדיר מחדש את הרשימות. שנית, וזה מידע מאלו שמשחזרים כוננים אבודים, ניתן לשחזר גם אם עשית פורמט מספר פעמים חומר ישן. לו היה כפי שאתה אומר אז מדוע חברות ותעשיות בטחוניות או כל חברה עם חומר רגיש הדבר היחידי שהן עושות זה הריסה פיזית של הכוננים ולא רק פורמט???
מספר 6 | 22.03.21
17.
למספר 8- אין שום תוכנה שיכולה לודא שהכל נכתב מחדש,
שכן הדרך שבה כתיבות שמתבצעות על הדיסק תלויות מימוש וכמעט תמיד שקופות למערכת ההפעלה. בדרך כלל בדיסקים יש בפעל הרבה יותר זיכרון ממה שמוצג למשתמש- והשאר משמש לגיבוי ולשיפור הביצועים. אף אחד לא יכול להבטיח לך שכשכתבת לכאורה את כל הדיסק מחדש לא נשאר מידע על החלקים ה"נסתרים" האלה. המידע הזה אמנם לא יהיה נגיש לאדם מן השורה שסתם יחבר את הדיסק למחשב- אבל עם האמצעים הנכונים אפשר לשחזר חלקים נכבדים ממנו.
מישהו2 | 21.03.21
10.
כמה הערות לכתבה ולמגיבים קודמים
כששירתתי בצבא, היו לוקחים דיסקים קשיחים להשמדה במפעל שהיה מתיך אותם. למשתמש הביתי המצוי עם חלונות, תפרמטו את הדיסק הקשיח עם האופציה quick format כבויה. למי שחושש שהאופציה הזאת לא מספיקה עדיף כבר לשבור את הדיסק עם פטיש, לשפוך נפט על החלקים הפנימיים, ולשרוף אותו. המחירים כל כך נמוכים, שחבל להתעסק עם מחיקה עמוקה יותר של דיסק שכבר צבר קילומטרז'. יצרנים של SSD מספקים כלי שמאפשר לנקות את כל הדיסק במכה, ואפשר לישון טוב בלילה אחרי שמשתמשים בו.
יובל, תל אביב | 20.03.21
5.
נו די כבר עם כתבות חסרות משמעות
אם יש לכם מידע על ענן הוא שם לעולמים. אם מדובר על מחשב PC זה לעשות את מה שמשרד הבטחון או כל חברה בינלאומית עושים וזה לשרוף את הכונן הקשיח בטמפרטורה גבוהה מאוד (אלפי מעלות). מדוע? כי לא ברור לי איפוס בכונן SSD. אך בכונן קשיח הוא פשוט כותב על טרק אחר. כך שאם מישהו מקצועי מגיע לכונן שלכם הוא יכול לשחזר אפילו אחרי 3-4 מחיקות. כך שהדרך היחידה היא השמדה פיזית של הכונן.
מחשב PC | 20.03.21
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת