אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"לא כולם רוצים לעבוד בתאגידי ההייטק, לא משנה כמה מפתה השכר"

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
כתבה הזויה ותלושה
גיבוב של ססמאות ריקות מתוכן. יש מחסור כיון שחברות ההיי טק לא מוכנות להשקיע בעובד חדש וצעיר לפתח אותו. יש אלפי צעירים שסיימו ללמוד ושואפים להיכנס לענף,אבל לא עוברים את גב' מזרחי ודומיה שדורשים ניסיון. אם אף אחד לא ייתן להם את ההזדמנות, אז ברור שיהיה מחסור בכ"א. תתעוררי גב' מזרחי, בוקר טוב לך ולעמיתיך, תמשיכו לבכות על מחדלכם.
טל | 21.06.21
11.
דרך פשוטה למשוך עובדים יום חופש אחרי כל משמרת מתכנ
מהנדסי תוכנה היום עושים משמרות 24/7 דרך פשוטה למשוך עובדים יום חופש אחרי משמרות כאלה. או פשוט לבטל לגמרי את הרעה החולה הזו. דרך נוספת למשוך עובדים לאסור על עובדים להתחבר לעבודה לא אימיילים בטלפון אחרי שעות העבודה. החברה שתעשה את זה עם שכר הוגן תמשוך מהנדסים מעולים כמו אששש.
שמירו | 26.06.21
5.
מתחת לאף
ביקוש קשקוש ושאר התעלפות מטאלנטים מתחת לאף יש אוכלוסיה גדולה מעל גיל 50 עם ניסיון אדיר של 20 שנה ומעלה, פחות חלומות ויותר נאמנות, שבשביל תנאים סבירים יציבים ושפויים בלי טירוף בואו לגור במשרד, יעשו הרבה מאוד למען הצלחת החברה ויחסכו המון טעויות של מתחילים.
זקני השבט | 22.06.21
4.
נסיעות וזחילות בפקק
זמינות מקיר לקיר והייחס כבר רשמו לפני הייתי ממליץ לכל הhr אריות להבין שמשאב אנושי הוא ראשית לכל בן אנוש עם צרכים ולא רק מכונית כסף שירותים אוכל ומשרד נאה אלא עם רצון לזמן חיים אישיים וכמובן להיות עצמו בדרך ולא רק מי שאתם מבקשים hr העאלק תחסכו
שעות לא שעות | 21.06.21
2.
הנה דרך פשוטה למשוך עובדים
בתור אחד שעובד בתאגיד הייטק גדול אני מנדב לכם את נקודת התורפה העיקרית: העובדים חשופים באופן יומיומי לשטיפת מוח שמאלנית-פרוגרסיבית מצד המעסיק, פוליטיקה של זהויות, אפליה לרעה של גברים לבנים. מי שלא שמאלן פרוגרסיבי - לא נעים לו לבוא לעבודה כל בוקר. בחברות קטנות אין את הגועל נפש הזה וזה בהחלט עשוי למשוך עובדים מוכשרים. עכשיו תמשיכו לבלבל את השכל על הבניית אסטרטגיית HR, הכל בסדר.
אתם לא בכיוון | 21.06.21
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת