אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גשם של דם: קרבות האוויר שפתחו את פלישת הנאצים לבריה"מ

59 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

58.
47 אל תבלבל את רוסיה של סוף המלחמה עם רוסיה של תחילתה
על מנת להצטרף לחגיגות הביזה של הנאצים. כמו כן בנו את חיל האויר הגרמני על שטח רוסיה, כדי לעקוף את הסכמי וורסאי. אז נכון, אחרי שהנאצים שמו גם את הרוסים על הכוונת, לקח לרוסים כמה שנים להתעשת ולהיות כוח מרכזי בנצחון על מדינות הציר, אבל צריך להודות בזה, שאם הגרמנים לא היו תוקפים את רוסיה, הרוסים פשוט היו ממשיכים לשבת בצד ואולי אפילו להשתתף קצת בשמחת הרייך השלישי, כמו שהם עשו בפולין ב 39 בתחילת המלחמה...
הרוסים פלשו לפולין בשמחה ובששון ב 39 | 03.07.21
57.
למגיב 56
אני מגיב 34 נא להפריך בבקשה את טענותי. אני חקרתי את המלחמה הזו על פי מסמכים צבאיים של סוכני מודעין כולל זה שהיה מוצב ביפן שנתן לסטאלין את ההתראה לפלישה הגרמנית, כולל מסמכים גרמנים צבאיים, ובנוסף לעדויות אלו, ראיתי ראיונות של אותם גנרלים סובייטים לאחר שנות ה - 90 (אלו שחיו) כולל קומיסרים. תקרא תגובה 34. הכותב ניצן סדן כתב שלברית המועצות לא היה שום סיכוי אבל האמת היא שלגרמנים לא היה שום סיכוי והם אף גם ידעו זאת, פון מיינשטיין ידע שבלי כיבוש אזורים עשירים בברזל הסיפור מבחינת הגרמנים גמור.
היסטוריון צבאי | 29.06.21
56.
לצערי לא מעטים מהמגבים מפגינים מה שקרוי בפי "בורות מלומדת"
במקום ללמוד ללעוס בשיניהם הם, על מנת להגיע לעיקר ולאמת, הם פשוט בלעו חומר מעוות לעוס בשיניים זרות ומעוותות, אותו הם מציגים היום באמונה שלימה כאמת אבסולוטית ויחידה אשר אין לה אמת שונה.. נ.ב. אתם יודים מה קורה לבן האדם אחרי שבלע המזון הלעוס אל קיבתו.. זהו המחיר אותו משלמים על הבורות המלומדת.. תודה.
י=========================================== | 28.06.21
55.
-כאשר פרצו הנאצים את הגבול הסובייטי
היו אזרחים שרצו מזרחה ודיווחו שגרמנים באים. הפוליטרוקים עשו להם תחקיר ותוך כמה דקות ירו בראש על "זריעת פאניקה ודיווח שקר". היו הרבה מקרים דומים בגזרות שונות. היום רוסיה חוזרת לאותו נתיב של סטאליניזציה. מי שמעז לפתוח את פיו ולהזהיר או להעביר ביקורת ולדבר נגד ממשל פוטין - מהר נכנס לכלא. לכן יש לזכור : רוסיה היא מדינת אויב לישראל. הייתה ותהייה .
רוסי 1 | 27.06.21
53.
המלצה חמה.
לקרוא את ספרו של גונתן ליטל, נוטות החסד, הספר הוכתר כיצירת מופת הראשונה של המאה ה21. הבחור יהודי בן 38 שכתב את הספר. לאחר חמש שנות מחקר, ותוך ארבעה חודשים בשפה הצרפתית , כתב את הרומן ההיסטורי עטור השבחים, וגם המחלוקות. הספר אודות קצין נאצי צעיר ומבטיח שצורף לאס אס ונשלח לרוסיה . הספר בן כ1000 דף שכל אחד ואחד מלאכת מחשבת .
יצחק | 27.06.21
51.
אז למה הטייסים ה"ז'ידו-בולשביקים הרוסים" ניצחו את הנאצים? למה? למה?
אולי היה לנו טוב יותר אם הנאצים היו מנצחים וירושלים היתה שומעת מהבקר עד הערב הרבה הרבה ווגנר ובטהובן והיו כאן הרבה "רוזנברגים (שם משפחתו של אחד משפוטי נירמברג) ולוינסקים" (שמו המקורי של מיינשטיין) ואולי זה מה שכבר יש לנו כאן עכשיו? אוי מאמא מה אמרתי? .. נו טוב, אווילים משרישים מעולם לא חסרו לנו לא אתמול ולא היום. מישהו כאן עוד זוכר את המילים "ארץ מולדת" ? .. ל 48.. קומוניזם מהמילה האנגלית "קומיוניטי", קהילה בעברית. "ויקהל משה את כל עדת בני ישראל" מעט חומר למחשבה.. תודה.
י========================================== | 27.06.21
50.
השבוע הראשון של פלישה לברה"מ
תודה על הכתבה המעניינת - זה נושא חשוב ומרתק. המחקר על השבוע הראשון של המלחמה נמשך וכל הזמן עולים פרטים חדשים. אפרט כאן רק חלק מהדברים: - לא היה מספיק דלק למטוסים סובייטים לכן לא הייתה להם אפשרות להמריא - מסלולי ההמראה של שדות התעופה באזור הגבול עברו שיפוץ שהיה תוכנן לינואר 1941, אך עבודות החלו רק ביוני 1941. עבודות שיפוץ אלו היו באחריות NKVD, לכן אף אחד לא התלונן. מטוסים הועברו מבסיסים שהיו בשיפוץ - זאת גם הסיבה לצפיפות - גם טנקים החדשים (kv, t-34) לא היו מוכרים לצוותים, לא היו גם פגזים לטנקים האלו, לכן רוב הטנקים החדשים שהיו מרוכזים באזור הגבול ננטשו. - יש גם סיבות נוספות בכל מקרה תודה על המאמר בנושא
אבגני | 27.06.21
47.
אם כל הכבוד לכתב שאני מאוד אוהב...
ברה"מ בנה את התעסיה הרוסית כימעת מאפס במואד די קרוב למלחכמה. סטלין כן היה פרנואי ואישר באצמו את יצור של מטוסים חדשים. הבעיה שהם לא הספיקו לעשות את זה לפני פרוץ המלחמה. זה עגב, לא רק על המטוסים, אבל גם על טנקים, תותכים ואפילו נשק יד. החידוש של רוב סוגי הנשק בצבע התחיל כמה חודשים לפני הפלישה הגרמנית והסתיים בעוד כשנה וחצי.
אדם | 26.06.21
45.
"מה למדת בגן היום,, ילד מתוק שלי" ? ..
תגיד תודה ל"איש עם השפם הגדול" על זה שאתה היום מריח פרחים ונושם אוויר לא דרך השורשים ולא רק אתה, אלא העולם כולו.. מלחמה זאת לא בדיחה אווילים המסופרת בבדיחות הדעת.. מלחמה, זה 6 מיליוני יהודים ו27 מיליוני רוסים מושמדים רק כי מישהו חשב שהוא על אדם ולקח השלטון לידיו.. נ.ב. מי ניצח את מלחמת העולם השנייה, טייסי רוסיה חסרי הידע לטוס או טייסי גרמניה הנאצית המהוללים??? ..
י================================== | 27.06.21
39.
הכשלון היבשתי לא הוזכר .
צמרת הצבא האדום נמחקה ע"י סטלין כשנתיים לפני המלחמה , חלק במשפטי ראווה וחלק בשיטות ידועות בחשד שהם נאמנים לטרוצקי אשר שיקם את הצבא לאחר המלחמה הקודמת . צבא היבשה נותר ללא הנהגה מתאימה , דבר שהישפע על יכולתו בשלבים הראשונים . בסופו של דבר הם אשר הכריעו את הכף ולא חיל האוויר
עוגי | 26.06.21
38.
תיקון.
להיטלר היית אותה בעיה כמו לנפוליון. 1. קווי הספקה לאורך של 2000 ק"מ. 2. החורף הרוסי. חורף של 41 היית חורף קר במיוחד הטמפרטורה ירדה ל-40°-. היטלר חשב שבאוקטובר נובמבר המלחמה תיגמר עם כניעת בריה"מ. לא קרה. 2. הערכה היית שלרוסיה יש 200 אוגדות / דיביזיות. התברר שהיה להם 300 דיוויזיות. סטלין יכול היה להרשות לעצמו הרג של כל כך הרבה חיילים כי ידע שיש עוד ועוד ועוד. בסופו של דבר הכמות אכלה את האיכות. זה לא דבר שיכול לקרות בישראל שהאדם משנה את המלחמה. אפילו הרוג אחד זה יותר מדי . אולי זו תמיד
דוד ברנס. | 26.06.21
34.
הכל ספקולציות וסיפורים
הגרמנים ידעו שאין להם שום סיכוי נגד ברית המועצות והגנרל היהודי של היטלר פון מיינשטיין הסביר להיטלר שגרמניה אינה מסוגלת צבאית לכבוש את כל ברית המועצות בגלל גודלה הרב ובגלל מחסור בלוגיסטיקה ובחומרי גלם. התוכנית הייתה לכבוש את חבל באקו שם היה נפט ואת האזורים העשירים בברזל ולהגדיל את הוורמאכט לפני שהצבא האדום הרציני והעוצמתי יספיק להגיע מגבול רוסיה יפן ושזה לא צלח גם בגלל עזרה אמריקנית לרוסים שגרמה לכך שהיה מלא זמן לעקב את הוורמאכט עד שז'וקוב ריכז כוחות ונעל את הארמיה של גנרל פאולוס בסטלין גראד.
היסטוריון צבאי | 26.06.21
28.
לא סתם איבדו הסובייטים 30 מליון איש במלחמה ההיא
תוחלת החיים של חייל בצבא האדום הייתה בתחילת המלחמה 3 ימים , בסופה חצי שנה מעטים בלבד שרדו את כל תקופת המלחמה , 20 מליון מתו במלחמה , 10 מליון לאחריה מחוסר במזון וטיפול רפואי נאות . עד היום רואים סרטים בצבע חום צהוב המסמלים את המלחמה על מכוניות , כי כמעט אין משפחות שלא נפגעו במלחמה .
מנשה האיום  | 26.06.21
25.
ההיסטוריה חוזרת
אחד הגורמים לכשלון חיל האוויר, והצבא האדום בכלל, בתחילת המלחמה, היה הפחד לדווח אמת, מה שהביא להחלטות לא הגיוניות של סטלין . זה בדיוק מה שקרה לצבא הגרמני לקראת סיום המלחמה - הגנרלים אחוזי הפחד הסתירו את המצב האמתי, והיטלר קיבל החלטות לא הגיוניות.
ותיק | 26.06.21
12.
אז, באופן מפתיע היו ביידי הרוסים מטוסים וטייסים מע
עוד במלחמת העולם הראשונה היה ברשותם חיל אויר מעולי עם מטוסים שהבטיחו עליונית אוירית (האיליה מורומיץ מפציץ כבד תוצרת אליושין-המטוס הגדול ביותר בתקופתו עשה שמות בחיל האויר האוסטרי והגרמני- רק אחד הופל) ובהמשך כפי שציינתי הקמת הלופטוואפה ניעשתה על ידי גרמניה ברוסיה עקב אילוצי ורסאיי וכך גם הכשרת הטייסים הגרמנים) כך שהגרמנים הכירו כל בורג בחיל האויר הרוסי, בעקבות מהלומת הפתיחה הושמדו כ-4200 מטוסים רוסיים מרביתתם על הקרקע ומפקד חיל האויר התאבד.
לבנה טולדנו המשך תגובה | 25.06.21
11.
קצת אינפורמציה בכל זאת
עפ'י הסכם ורסאיי לגרמניה אסור היה להקים חיל אויר לכן, הם חברו לרוסיה ובנו את תשתית ייצור המטוסים ואת הכשרת הטייסים ברוסיה. לפי כך בידי הרוסים הייתה הטכנולוגיה, חומרי הגלם והאמצעים לייצור המטוסים וכן תשתית ענקית להכשרת טייסים שם ספורט הטייס היה מפותח מאוד, ולכן היו ברשותם מטוסים נפלאים כבר בראשית המלחמה (ראה שטורםוויק). לצערם המלחמה תפסה אותם במיטות וגרוע מכל בהערד פקודה מרכזית מסטאלין שנעלם לשלושה ימים בתחילת המלחמה לא היה חיל האויר מסוגל לפעול בעיקר בגלל שהפיקוד העליון שלו חוסל מספר חודשים קודם
לבנה טולדנו | 25.06.21
9.
כתבה מעולה רק כמה הדגשים
מטה רוסי וסטלין כן ידע שגרמנים יותר חזקים. בתחילת 1941 במטה סיימו תרגילי מטה גרמניה נגד בריה"מ. תוצאה הפסד מלא לברי"מ. מי שפיקד על גרמנים היה אלוף ג'וקוב נגדו היו פבלוב וקוזנצוב. וג'וקוב הראה לסטלין שצבא אדום מפסיד במלחמה נגד גרמנים. ועוד דבר תבדקו גרמנים הפציצו בריה"מ לפני 4 בבוקר, ב-4 בבוקר רוב מוחלט של חיל קרקע גרמני התחיל התקפה. כאשר יחידות מיוחדות עברו גבול הרבה שעות לפני, במיוחד ברנדרבורג 800 עברו גבול אפילו ימים לפני תחילת המלחמה
GEK | 26.06.21
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת