אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה הסיכוי להיקלע לתאונת מטוס, ואיך שורדים התרסקות?

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
אתה קצת מפתיע אותי
קודם כל, לדעתי, בהתרסקות שהאף של המטוס פוגע ראשון באדמה, אין ניצולים. איפה יש? בהתרסקות "מבוקרת". כלומר, הטייס מנסה לנחות, גם אם לא בשדה תעופה, החלק האחורי של המטוס נוגע ראשון באדמה ואז החלק הקדמי. החלק האחורי הופך להיות נקודת או ציר סיבוב והחלק הקדמי הוא המנוף. בחישוב מומנטים, אם אורך הזרוע היא אפס, המומנטום הוא אפס. כלומר, המומנטום על החלק האחורי הוא הקטן ביותר וככל שמתקדמים קדימה הוא הולך וגדל. בהתרסקות של ה-737 הטורקי באמסטרדם זה בדיוק מה שקרה. החלק האחורי נגע ראשון וחמשת ההרוגים היו שני הטייסים ועוד 3 מהחלק הקדמי ביותר כי הם ספגו את המכה הקשה ביותר. תיקון נוסף, לא מעט (יחסית) יצאו בחיים מההתרסקות של הג'מבו היפאני (ג'אל 123) אבל הם פשוט לא שרדו את הלילה הקר על ההר. לקח המון זמן למצוא ולהגיע אליהם.
אבי | 24.10.21
18.
הסטטיסטיקה משקרת
אתה מתעלם מעובדה מאוד פשוטה. הסטטיסטיקה חסרת משמעות כשכבר נקלעת לתאונה, כי בד"כ בתאונה אווירית התוצאה קטלנית ואין כמעט סיכוי לשרוד, בשונה מתאונת דרכים שם מתרחשות תאונות מדי יום ומדי שעה. זה בערך כמו בשיר של אלאניס מוריסט. מה תעזור לי הסטטיסטיקה אם נקלעתי לתאונת מטוס?
עופר | 23.10.21
9.
לא הסיכוי למות קובע, אלה הסיכוי לפחד
פעם שאל אותי קולגה שמאוד רצה לנסוע לראות את הפרמידות האם מסוכן לנסוע לשם. עניתי שלא יותר מירושליים, אבל אם הוא יעביר שבוע בפרמידות בתחושת פחד קבועה ,אז עדיף שיוותר תחושת הפחד במטוס , לא קשורה לסטטיסטיקה אלה לזה שאתה נמצא בצינור, מוקף דלק, מעל האדמה, ולא תלוי בעצמך.
רון | 23.10.21
6.
זו התשובה לשאלתך, ניצן
אם הסיכוי למות לתאונת מטוס הוא 1 ל-5.4 מיליון, והסיכוי למות ממנה הוא 1 ל-11 מיליון, המשמעות שבהתרסקות מטוס יש סיכוי של (כמעט) 50% למות, כלומר - יש סיכוי של 1 ל-5.6 שהמטוס יתרסק ולא תמות מזה. אם הסיכוי שכריש יאכל אותך הוא 1 ל-3.7 מיליון, אז עליך להכפיל את הסיכויים זה בזה. כלומר, 1 ל-5.6 כפול 1 ל-3.7. זה הסיכוי שהמטוס יתרסק ותשרוד את זה, ומייד לאחר מכן יאכל אותך כריש >>>> אבל זה אינו מדוייק, כי לפעמים הטיסה מתרחשת מעל יבשת ולא מעל ים. אלא שכישורי הטיסה שלי אינם טובים דיים כדי לדעת כמה זה קורה...
ימני מתון | 22.10.21
2.
זה לא ממש מדויק מה שרשמת
מאחר ואתה לוקח שתי הסתברויות שלא תלויות אחת בשנייה וכופל אותן אתה קודם צריך לדעת מה ההסתברות שכריש יאכל אותך כשאתה בלב ים וזה לא אותו דבר כמו הסיכוי שכריש יתקוף אותך כלומר אם למשל תניח שהסיכוי שכריש יאכל אותך אחרי שאתה מתרסק עם מטוס בלב ים הוא 100% אז תבין שהחישוב שעשית אינו נכון
מוציאל | 24.10.21
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת