אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט ענק לפינוי-בינוי בשכונת גילה בירושלים יוצא לדרך צילום: נמרוד גליקמן

פרויקט ענק לפינוי-בינוי בשכונת גילה בירושלים יוצא לדרך

ל"כלכליסט" נודע שחברת עמידר תשתף פעולה עם היזם ניסים אסייג מחברת NSA בהקמת יותר מאלף דירות

19.11.2014, 08:36 | דותן לוי

היזם ניסים אסייג מחברת NSA יקדם בשיתוף עם חברת עמידר פרויקט ענק לפינוי־בינוי בשכונת גילה בירושלים, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בפרויקט פינוי־בינוי הנמצא במצב המתקדם ביותר מבין הפרויקטים שנבחנו על ידי חברת עמידר ומשרד הבינוי, במסגרת היוזמה להפוך את עמידר לחברה יזמית - מעין זרוע ביצוע של המשרד. המתחם הוא מרכז קליטה הכולל כיום 288 יח"ד, והוקם בשנות השבעים של המאה הקודמת בתכנון של האדריכל אריה שרון על שטח של 74 דונם. הדירות במתחם הן בשטח ממוצע של 40–90 מ"ר, חלקן מאוכלסות על ידי חברי הקיבוץ העירוני של שכונת גילה וחלקן על ידי עולים יוצאי מדינות ברה"מ לשעבר.

קראו עוד בכלכליסט

הבניינים במקום נמצאים במצב רעוע, ולכן בעירייה רואים דחיפות לקדם את הפרויקט במהירות. התכנון החדש יציע 1,032 יח"ד בשבעה מגדלים של 21 קומות, ארבעה מגדלים של 16 קומות, ארבעה בניינים של ארבע קומות, שלושה בניינים של חמש קומות וכן חמישה מבנים מדורגים. 25% מהדירות יהיו בנות 3 חדרים בשטח של 80 מ"ר, 50% יהיו דירות 4 חדרים בשטח של כ־100 מ"ר ו־25% דירות 5 חדרים בשטח 120 מ"ר. כמו כן ייבנו כ־2,300 מקומות חניה, רובם תת־קרקעיים, ומתחם מסחרי בשטח של כ־1,000 מ"ר. השכונה תוקם כך שהמגורים ייבנו בעיגול החיצוני, ובפנים המעגל ייוותרו מוסדות הציבור הקיימים כגון בית ספר עירוני.

ניסים אסייג , צילום: נמרוד גליקמן ניסים אסייג | צילום: נמרוד גליקמן ניסים אסייג , צילום: נמרוד גליקמן

לדברי אסייג, 200 מהדירות במתחם הן בבעלות המדינה ומטופלות על ידי חברת עמידר, ואילו 88 הדירות הנותרות הן בבעלות פרטית - מתוכן רוב הדיירים, 66 בעלי דירות, הוחתמו על ידי עו"ד לובה שיין שלה הסכם עם אסייג. התוכנית עברה את אישור הוועדה המקומית וכעת נמצאת בדיונים בוועדה המחוזית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מציע להוסיף עוד 100 דירות קטנות
מדוע המינימום זה דירות 3 חדרים 80 מטר? ירושלים צריכה גם דירות קטנות של 2 חדרים, 50 מטר, לטובת רווקים, קשישים וזוגות צעירים ללא ילדים. מציע להוסיף לפרוייקט עוד 100 דירות קטנות. כדאי גם שחלק מהדירות תהיינה דירות להשכרה במחיר מופחת (דיור בר השגה).
ישראלי  |  24.11.14
3.
פינוי בינוי במ. מרכז קליטה לשעבר בשכו' גילה ירושלים, יוצאת לדרך.
מברכת על ההחלטה החשובה לפינוי בינוי במתחם מ. קליטה לשעבר בשכו' גילה בירושלים. מברכת את היזם מר' אסייג ניסים, ועמידר. זו החלטה בעלת חשיבות חברתית/כלכלית גדולה מאוד. סוף סוף יעשה "צדק חברתי" עם הדיירים. אנו בעלי הדירות במתחם היינו דיירי עמידר, לשעבר. ורכשנו את הדירות במשכנתאות/הלוואות למרות מצבן הקשה של הדירות, שלא עמדו בתקן ההנדסי, והיו מיועדות במקור לדיור "זמני". מתוך כוונה לצאת "ממעגל העוני" וכו'. היום זהו יום חג לנו לבעלי הדירות ולדיירים במתחם. בברכה, מלר אסתי ועד
מלר אסתי , ירושלים גילה  |  23.11.14
לכל התגובות