אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה באוסטרליה - חווה בשטח הגדול פי 5 מישראל צילום: פליקר

למכירה באוסטרליה - חווה בשטח הגדול פי 5 מישראל

מדובר בשטח של יותר מ-101 אלף קמ"ר, הכולל גם את חוות הבקר הגדולה בעולם. את החווה ייסד בן משפחה של השחקנית ניקול קידמן. וכמה עולה הקרקע?

25.06.2015, 13:02 | שירות כלכליסט

אוסטרליה מוכרת את חלקת הקרקע - שלא בבעלות ממשלתית או של בית המלוכה – הגדולה בעולם. מדובר בשטח של 101 אלף קמ"ר. ערכו של השטח נאמד ב-175 מיליון ליש"ט.

קראו עוד בכלכליסט

החלקה, ששטחה הכולל גדול מזה של סקוטלנד וכשלושה רבעים משטחה של אנגליה, היא בבעלות משפחתית. מדובר ב-11 תחנות בקר הפזורות ברחבי אוסטרליה שאותן ייסד ב-1899 סר סידני קידמן, מי שכונה "מלך הבקר" וקרוב-רחוק של השחקנית ניקול קידמן.

כאן נמצא השטח למכירה כאן נמצא השטח למכירה כאן נמצא השטח למכירה

כיום התחנות נמצאות בבעלות צאצאיו של קידמן ומוחזקות באמצעות חברת S. Kidman שממנה 98% הם בבעלות פרטית. העסקה כוללת גם 186 אלף ראשי בקר וכן את חוות הבקר הגדולה ביותר בעולם, "אנה קריק", ששטחה למעלה מ-23 אלף קמ"ר. רק כ-150 איש מתגוררים באזור זה.

הצעות רכישה מגיעות מכ-30 קונים פוטנציאלים ובכללם משפחות גידול בקר, חברות השקעה, חברות בשר, משקיעים זרים וקרנות פנסיה גלובליות מסין, ארה"ב, בריטניה, שווייץ וקנדה. המתעניינים ייאלצו לתור את המדינה כדי לסייר בכל החלקות.

אולם העסקה מעוררת מחלוקת באוסטרליה ומספר חברי פרלמנט דורשים לאסור את מכירת הקרקע למשקיעים ממשלתיים זרים.

חוות אנה קריק, צילום: פליקר חוות אנה קריק | צילום: פליקר חוות אנה קריק, צילום: פליקר

"לא מדובר בשנאת זרים. זה בדיוק מה שמדינות אחרות עושות. אף ממשלה לא יכולה לרכוש קרקעות בסין או באינדונזיה למשל. המצב שונה כאשר מדובר בחברות או בישויות זרות אולם רכישת קרקעות בידי ממשלה זרה היא לטווח מאד ארוך ועלולה לחתור תחת האינטרסים של אוסטרליה", אמרה ל"דיילי טלגרף" השרה ג'ויס ברנאבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

53.
להפריח את השממה
לקנות ולהעביר לשם את New Israel הערבים והדוסים לא ירצו לעזוב את הכותל, הערבים ישמחו שנעזוב, וחילוניים ישמחו להגשים את חזונו של בן גוריון - מדינה שוחרת שלום המשקיעה את האינטליגנציה של אזרחיה ברפואה, חקלאות, חינוך ומדע. יאללה - להפריח את השממה!
דוד בן גוריון  |  29.06.15
52.
משפחת קידמן כל מה שהצליחה לייצר בשטח הענק הזה רק
198 אלף ראשי בקר? הם ממש עצלנים (בטלנים) בני משפחה הזו. שטח העולה על מדינת ישראל ועולה רק מיליארד שקל? ממש בדיחה! יש המון חברות טובות שמרוויחות יותר מזה בשנה. אם הייתי בעל קרקע כזו במקום כזה המחיר שלה היה נהפך לטריליוני דולרים. אדבר עם ניקול ואציע לה עסקה של החיים והיא לא תצטרך יותר לעבוד כל כך קשה בהוליווד כדי לפרנס את עצמה...
איש עסקים , אוטוטו אוסטרליה  |  29.06.15
לכל התגובות