אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פגיעה כלכלית: בעלי עסקים מירושלים דורשים הקלות מהממשלה

בעלי עסקים ממרכז ירושלים מדווחים שהמתח הביטחוני פוגע בהכנסותיהם וקוראים לממשלה להכריז על העיר כעל איזור עימות, ולפצות אותם. צפו בסרטון

21.10.2015, 18:08 | עוזי בלומר

גל הטרור שפוקד את ישראל משפיע על הרגלי הבילוי והקנייה של אזרחים רבים, וגובה מחיר כלכלי מבעלי העסקים במרכז ירושלים ובמקומות אחרים.

בעלי עסקים ממרכז ירושלים קיימו היום מפגש חירום בדרישה שהממשלה תפצה אותם על הפגיעה המשמעותית בהכנסותיהם בשבועות האחרונים.

הפגישה תואמה בעקבות דרישתו של יעקב הלפרין בעלי רשת אופטיקה הלפרין, שהממשלה תכריז על ירושלים כאזור עימות מה שיאפשר לפצות את בעלי העסקים.

אילן בן הרוש, בעלי חנות "מיסטר אלקטריק" אמר במפגש, "אנו זקוקים לפתרון מיידי ולא להבטחות ארוכות טווח שאין בהן ממש. אנו מחליפים את העובדים כדי לחסוך בעלויות והקושי לפרנס נעשה עמוק יותר ויותר".

יעקב הלפרין אמר, "אנו מבקשים מהממשלה להתעורר לפני שבעלי העסקים בעיר ייאלצו לסגור את השערים ולהותיר את העסקים מיותמים. בימים אלה יש לשים את ירושלים - עיר הבירה, בראש סדר העדיפויות. כוונתו הטובה של ברקת לעידוד רכישות בירושלים אינה פוטרת את המצב שכן ברור שבימים אלו הציבור מדיר רגליו מרחובות העיר. בפגישה שאקיים היום עם נציג משרד הכלכלה, יש בכוונתי לבקש תוכנית ללא מע"מ לתקופת החורף, ובכך ליצור נכונות בקרב תושבי האזור והמדינה לבוא ולקנות בעיר" .

המתח הביטחוני פוגע בעסקים במרכז ירושלים, צילום: בני פלבן המתח הביטחוני פוגע בעסקים במרכז ירושלים | צילום: בני פלבן המתח הביטחוני פוגע בעסקים במרכז ירושלים, צילום: בני פלבן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות