אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האו"ם מקים כוח משימה להתמודדות עם משבר המזון צילום: גלעד קוולרצ'יק

האו"ם מקים כוח משימה להתמודדות עם משבר המזון

ראש תוכנית המזון של האו"ם: "קיבלנו התחייבויות להעברה של 471 מיליון דולר, אך יש לנו רק 18 מיליון דולר במזומן ביד". לפי הערכות, יהיה צורך ב-800 מיליון דולר

29.04.2008, 13:47 | סוכנויות הידיעות

מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, הודיע היום כי הוא מקים כוח משימה מיוחד לטיפול במשבר המזון, שיגבש תגובה מתואמת להתמודדות עם הסוגיה. בכוח המשימה ישתתפו נציגי סוכנויות, קרנות ותוכניות של האו"ם, הבנק העולמי וקרן המטבע הבינלאומית.

באן הכריז על הקמת כוח המשימה לאחר כינוס שהתקיים בברן שבשווייץ, בו השתתפו 27 סוכנויות בינלאומיות מובילות. הכינוס נועד לגיבוש תוכנית פעולה וצעדי חירום להתמודדות עם משבר המזון הגלובלי.

לדברי באן, בראש סדר העדיפויות נמצאת "האכלת הרעבים". הוא הוסיף כי משבר המזון הוא אתגר חסר תקדים, ופוגע באוכלוסיות החלשות בעולם.

באן קרא למדינות להעביר "בדחיפות ובאופן מלא" מימון לתוכנית המזון העולמית. לפי הערכות, התוכנית זקוקה לכ-800 מיליון דולר נוספים כדי לעמוד בזינוק במחירי המזון.

ראש תוכנית המזון, ג'וזט שיראן, אמרה כי "קיבלנו התחייבויות להעברה של 471 מיליון דולר, אך יש לנו רק 18 מיליון דולר במזומן ביד. לא נוכל לספק מזון עד שלא יהיה לנו מספיק כסף מזומן ביד. אנו נמצאים בלוח זמנים דוחק מאוד להשגת המימון מוקדם ככל האפשר".

תוכנית המזון של האו"ם מסרה החודש כי עליית מחירי המזון הנוכחית היא האתגר הגדול ביותר שעמד בפניה מאז הקמתה לפני 45 שנה, וכי 100 מיליון בני אדם בעולם עומדים בפני סכנת רעב.

באן אמר כי נושא נוסף שצריך לקבל עדיפות הוא תמיכה בחקלאים, שתאפשר אספקת מזון גם בעתיד. לדבריו, "בטווח הארוך יש צורך להתייחס לסוגיות מבניות וסוגיות של מדיניות, שתרמו למשבר הנוכחי, וכן לאתגרים שמציב בפנינו שינוי האקלים".

נשיא הבנק העולמי, רוברט זואליק, אמר בכינוס כי הבנק יכפיל את ההלוואות שהוא מעניק לחקלאות באפריקה ל-800 מיליון דולר בשנה הקרובה.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות