אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי רב-בריח: אי תשלום משכורות עלול להוביל להשבתת המפעל

עובדי רב-בריח: אי תשלום משכורות עלול להוביל להשבתת המפעל

העובדים דורשים את משכורות אפריל או מקדמות על חשבון משכורת יוני. מדובר בסך של כ-2.4 מיליון שקל - יותר מ-13 אלף שקל לעובד

04.06.2008, 17:27 | מיקי פלד

עובדי רב-בריח מאיימים להשבית את המפעל, אם לא יקבלו את משכורות אפריל עד ה-10 ביוני. בפגישה שנערכה שלשום (ג') בין נאמני רב-בריח, עו"ד דן פרידמן ועו"ד רונן מטרי, לבין עו"ד אופיר רונן המייצג את העובדים, נמסר מהנאמנים כי עדיין אין הסכמה של הבנקים או צד שלישי אחר לתשלום המשכורות עד המועד החוקי.

הנאמנים עצמם אינם אחראים משפטית על תשלום משכורת אפריל, שכן הקפאת ההליכים החלה רק ב-13 במאי. משכורות העובדים מתאריך זה עד ה-12 ביוני שולמו על ידי קופת הקפאת ההליכים.

במכתב ששלח אתמול עו"ד רונן אל נאמני החברה, הוא אומר כי האפשרות המועדפת על העובדים היא תשלום משכורת אפריל וחלק מחודש מאי על חשבון דין הקדימה המגיע לעובדים (זכאותם לתשלומים לפני אלו המגיעים לבנקים). זאת, בנוסף לכספים המגיעים להם מהביטוח הלאומי.

אפשרות אחרת היא תשלום מקדמות על חשבון משכורת יוני. מדובר בכספים המגיעים ללמעלה מ-13 אלף שקל לכל עובד, כלומר סך של כ-2.4 מיליון שקל. עו"ד רונן מציע שהמימון יגיע מהבנקים, גורם חיצוני אחר או קופת הקפאת ההליכים.

במקרה האחרון, במידה ותשלום המשכורות יכניס את קופת הקפאת ההליכים לגרעון, יש לבקש מבית המשפט אישור לגרעון על בסיס ההצעות לרכישת הקבוצה. עם זאת, גומרים הקרובים לנושא אמרו ל"כלכליסט" כי יהיה קשה לקבל הסכמה של בית המשפט לצעד שכזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות