אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל פיננסים: הפעילות ברוסיה תאזן את שטראוס צילום: אביגיל עוזי

הראל פיננסים: הפעילות ברוסיה תאזן את שטראוס

הפעילות ברוסיה תהווה איזון לשחיקה בברזיל. השיפור בפעילות החברה לא ישתקף לפני שנת 2009, אך מחיר היעד למניה עומד על 62 שקל, 16% מעל מחיר השוק

05.06.2008, 10:52 | הראל פיננסים

"אנו סבורים כי ביכולתה של החברה לשפר את רווחיותה כתוצאה מהשלמת הרה-ארגון בישראל ומשינוי תמהיל המכירות בחטיבות השונות", כך כותבים כלכלני הראל פיננסים בסקירה שפרסמו היום לגבי קבוצת שטראוס.

"אנו ממשיכים להעריך כי שיפור זה אינו צפוי לפני שנת 2009 זאת לנוכח עליית מחירי חומרי הגלם, התגברות התחרות ומאמצי חדירה לשווקים חדשים. מחיר היעד עומד על 62 שקל, המשקף דיסקאונט של 16% המביא אותנו להותיר את המלצת תשואת יתר על כנה".

ישראל

"צמיחה במכירות של כ- 4.4% ברבעון זה לעומת רבעון מקביל אשתקד, שעיקרה (כ- 80%) נובעת מעליית המחירים. עליית מחירים זו, לצד גידול במגזר הבריאות בתמהיל מיתנו את השפעת עליית חו"ג (מרווח גולמי של כ- 40% לעומת 41% אשתקד) וסייעו להשגת שיפור נאה במרווח התפעולי מרמה של כ – 9.6% לרמה של כ- 10.4%. תוצאות החטיבה מחזקות את הערכתנו לצמיחה מתונה לצד שיפור במרווח התפעולי בשנים הבאות".

הקפה 

"החברה הציגה צמיחה של כ - 15% בתחום הקפה. עיקר הצמיחה מברזיל (29.2%) ומרוסיה (26.3%), קוזזה בעקבות האטה במדינות יגוסלביה לשעבר ובמדינות הבלקן. לפי שעה השחיקה ברווחיות בברזיל אינה נעצרת, אנו עדים לקושי בגלגול עליית מחירי חומרי הגלם לצרכנים, מאמצי חדירה לאזורים חדשים וכן המשך מלחמת המחירים במדינה זו.

"עליית חלקה בתמהיל המכירות (32% לעומת 28% אשתקד) ממשיכה להעיק על רווחיות החטיבה אשר הסתכמה בכ- 8.8% לעומת 10.6% ברבעון המקביל. לחיוב נציין את פעילות החברה ברוסיה, המהווה כ- 26% בתמהיל והמאופיינת ברווחית גבוהה יחסית כתוצאה מאופי השוק וכן מהתמהיל הנמכר, ברוסיה נמכרים בעיקר מוצרי פרימיום לעומת ברזיל בה מהווה הקפה מוצר בסיסי.

"אנו ממשיכים להעריך כי לאור השחיקה הנמשכת בברזיל, השינוי במרווחים בתחום הקפה, יבוא עם שינוי בתמהיל הגיאוגרפי. העסקה ברוסיה, עליה דיווחה החברה לאחר תום הרבעון, עשויה להטות את הכף ולהביא לעלייה ברווחיות".

סברה ומקס ברנר

"למרות צמיחה של כ- 7% בפעילות סברה, צמח מגזר זה בכ- 4% בלבד. השחיקה במרווח התפעולי, מ- 5% ברבעון המקביל לעומת כ- 4.1% בנוכחי, נובעת מהשקעות במיזם המים של החברה אך גם מהמשך הפסדים בפעילות מקס ברנר.

"אנו מעריכים כי שתי פעילויות אלו, שאינן בליבת עסקיה של החברה, מסבות הפסד של כ- 50 מיליון ₪ לשורת הרווח התפעולי אנו צופים כי שיתוף הפעולה סברה-פפסיקו והגעת מקס ברנר לנקודת איזון ב- 2009 יביאו מגזר זה לעלייה במרווח התפעולי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות