אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי מניות סקופוס ינסו להדוף ניסיון השתלטות של אופטיבייס

בעלי מניות סקופוס ינסו להדוף ניסיון השתלטות של אופטיבייס

אופטיבייס מחזיקה ב-37% ממניות סקופוס, המפתחת פתרונות וידאו דיגיטליים. היא מעוניינת להחליף את הדירקטוריון של סקופוס, אך זו תעלה הצעה נגדית בישיבת בעלי המניות

15.06.2008, 17:01 | שי אספריל
מחר בשעה ארבע תירשם תנועה ערה לכיוון איזור התעשיה של ראש העין, שעה שבעלי מניות סקופוס יתכנסו להכריע על מה שנראה כעתידה של החברה, המפתחת פתרונות וידאו דיגיטליים לחברות טלויזיה בכבלים ובלווין.

בעלי המניות כונסו לאסיפה מיוחדת, לפי דרישתה של בעלת המניות הגדולה בחברה, אופטיבייס, העוסקת בפיתוח טכנולוגיה לדחיסת שידורי וידאו על גבי רשת האינטרנט. הפעילות המשיקה של שתי החברות הביאה בעבר למשא ומתן על מיזוג אפשרי בין השתיים, אולם זה נכשל.

לאחר כשלון המגעים, הגדילה אופטיבייס את היקף אחזקותיה בסקופוס אל מעבר ל-25%, היקף האחזקות הנדרש על ידי חוק החברות הישראלי על מנת לבסס גרעין שליטה, וכיום היא אוחזת בכ-37% ממניות סקופוס. אופטיבייס מנסה לבצע גם שינויים בדירקטוריון סקופוס, אך צעד זה נתקל בקשיים הטמונים בתקנון של סקופוס.

התקנון קובע כי בכל שנה ניתן להחליף רק שליש מחברי הדירקטוריון של סקופוס. בישיבה מחר תנסה אופטיבייס לשנות סעיף זה – כך שנציגי הדירקטוריון יעמדו לבחירה בכל שנה – ובכפוף לשינויו, להציע שינויים משמעותיים במבנה הדירקטוריון של סקופוס, שבעקבותיהם יחליפו נציגים מטעמה את נציגיה של סקופוס, ובהם מייסדה, דוד מחלב.

בין המועמדים אותם מציעה אופטיבייס ניתן למנות את רו"ח אלכס הילמן, נציבת מס הכנסה לשעבר טלי ירון-אלדר, וכן יו"ר ובעל השליטה באופטיבייס שלמה (טום) וויילר.

שתי הצעות אלה יתקלו בהצעת נגד של סקופוס, אשר העמידה לבעלי מניותיה הצעה חלופית להצעתה של אופטיבייס. במכתב לבעלי המניות מלפני מספר שבועות מסרה כי היא יכולה להבין את טענת אופטיבייס כי אפשרות להחלפה שנתית של חברי הדירקטוריון יוצרת מחויבות גדולה יותר מצידם כלפי בעלי המניות מאשר במצב בו הם עשויים להיות מוחלפים כל שלוש שנים, אולם מסרה כי העיתוי בו מבקשת אופטיבייס לבצע את השינויים מעורר את החשד לפיו אופטיבייס מנסה להסיר את התנגדותם של דירקטורים מסויימים לעסקת המיזוג שלא יצאה אל הפועל.

בשל כך מבקשת סקופוס ארכה, לפיה ידונו השינויים בהרכב הדירקטוריון רק בישיבת בעלי המניות הבאה, העתידה להתקיים עד חודש ינואר 2009, ובתקופה זו לגבש אסטרטגיה לניסיון ההשתלטות של אופטיבייס.

בתוך זאת, פרסמה היום אופטיבייס כי חברת ניהול הסיכונים OSS ממליצה לבעלי המניות של סקופוס לקבל דווקא את הצעת אופטיבייס. עם זאת, אופטיבייס מסרה כי הדו"ח הינו בתשלום ולכן אינו פתוח לעיון העיתונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות