אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי טבע בירושלים ובית שמש יקבלו תוספות שכר של 8%-10% צילום: בלומברג

עובדי טבע בירושלים ובית שמש יקבלו תוספות שכר של 8%-10%

בשני המפעלים נחתמו הסכמים קיבוציים חדשים, ובקרוב צפויים גם הסכמים בשני המפעלים בנתניה ובמפעל בקרית-שמונה. בטבע-טק ברמת-חובב נמשך הנתק בין ההנהלה לעובדים מזה שבועיים

09.07.2008, 09:37 | מיקי פלד

הנהלת טבע חתמה עם ההסתדרות על הסכמים קיבוציים חדשים בשניים מתוך 11 מפעליה בארץ. ההסכמים הם עם 400 עובדי מפעל הנוזלים של החברה בירושלים ועוד כ-100 עובדי מפעל "אביק מעבדות ביולוגיות טבע" בבית שמש. בשאר המפעלים של החברה מתקיימות שיחות על הסכם חדש, כאשר במפעל טבע-טק ברמת חובב ישנו נתק בין ההנהלה לעובדים, לאחר כשבועיים של עיצומים. בימים הקרובים צפויים הסכמים נוספים במפעל בקרית-שמונה ושני המפעלים בנתניה.

ההסכם במפעל בירושלים הינו לשנתיים, רטרואקטיבית מינואר 2008 ועד סוף דצמבר 2009. על-פי ההסכם יקבלו העובדים תוספת שכר בעלות של 8% בשני תשלומים שווים: במשכורת יולי 2008, רטרואקטיבית מינואר השנה, ובמשכורת דצמבר 2008. ההסכם אף קובע מנגנון פיצוי על עלייה במדד המחירים. הנוסחא שבהסכם קובעת כי אם יעלה המדד בשנת 2008 או ב-2009 מעבר לעלות תוספת השכר יינתן לעובדים פיצוי עד תקרה של 4% בשנת 2008 ו-6% ב-2009. גובה הפיצוי יהיה 90% מההפרש בין עליית המדד לעלות תוספת השכר.

ההסכם גם מכניס מרכיבים נוספים אל השכר הקובע הפרשות לקרן הפנסיה. על-פי ההסכם יבוטלו תוספת הביגוד והרווחה ותמורתם תינתן לעובדים תוספת שכר מיוחדת מידי חודש שעליה יחולו ההפרשות. כמו כן, יומרו באופן דומה גם 5% מכספי הפרמיה הכוללת המשולמות לעובד לטובת הרכיב הפנסיוני.

החברה תשתתף גם במימון שכר לימוד של ילדי העובדים. עובדים שילדיהם לומדים בכיתות ז'-י"ב, במכללות טכנולוגיות במסלול הנדסאים וטכנאים ובמוסדות להשכלה גבוהה לתואר ראשון או שני יקבלו מימון מ-1,730 שקל ברוטו לשנה ועד השתתפות מלאה בשכר הלימוד.

העובדים אף יקבלו תשלום בגובה 4 שעות רגילות על כוננות בבית. עובדים שקיבלו קריאה חריגה לעבודה לא מתוכננת יקבלו תשלום עבור 4 שעות עבודה אפילו אם הועסקו בפועל פחות מכך. במקרה זה יקבלו העובדים תשלום רגיל בעבור השעה הראשונה ותוספת של 150% עבור 3 השעות הנותרות. אם העבודה החריגה תתבצע בשבת יקבל העובד תשלום בשיעור 200% מהשעה השנייה ואילך. טבע אף תשתתף בתוכנית ביטוח תאונות אישיות בסכום של עד 298 שקל לשנה לעובד.

ההסכם בבית שמש נערך במתכונת דומה לזה שבירושלים עם כמה שינויים. תקופת ההסכם הינה ל-3 שנים, רטרואקטיבית מתחילת 2008, והעובדים יקבלו תוספת שכר בעלות של 10%, בשלושה תשלומים. גם בהסכם בבית שמש נקבע מנגנון פיצוי לעלייה במדד, השתתפות בשכר לימוד של ילדי העובדים, בדיקות רפואיות, והמרת 5% מכספי הפרמיה לצורך השכר הפנסיוני.

תגיות