אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסלמה בסכסוך בין שוויץ ללוב: לוב עצרה את משלוחי הנפט והדלק צילום: בלומברג

הסלמה בסכסוך בין שוויץ ללוב: לוב עצרה את משלוחי הנפט והדלק

הלובים מחריפים את המחאה על מעצרו של בנו של המנהיג מועמר קדאפי. ראש איגוד הנפט השוויצרי: "לוב מענישה את עצמה"

24.07.2008, 15:09 | סוכנויות הידיעות

לוב עצרה את משלוחי הנפט והדלק לשוויץ במחאה על מעצרו של בנו של המנהיג מועמר קדאפי בג'נבה בשבוע שעבר.

בנו של קדאפי, מועתסם בילאל, הידוע בכינוי חניבעל (32), נעצר ביחד עם אשתו בחשד להתעללות בשני משרתיהם האישיים. השניים שוחררו בערבות.

הלובים הביעו זעם על מעצר האישה, שנמצאת בחודשי הריון מתקדמים, והודיעו לחברת התעופה השוויצרית על הפסקת הטיסות ללוב וממנה. מאוחר יותר נמסר כי לוב שוקלת למשוך את הפיקדונות שלה בבנקים שוויצרים אם ממשלת שוויץ תסרב להתנצל על המעצר, והיום דווח על הפסקת משלוחי הנפט.

לוב היא חברה בקרטל הנפט אופ"ק ואחת מספקיות הנפט המרכזיות לשוויץ. עובדי חברת התובלה הימית הלאומית של לוב דיווחו היום (ה') על עצירת משלוחי הנפט ומוצרי הנפט המזוקקים. בנוסף, אמרו העובדים כי נאסר על כל הספינות שנשאו מוצרים שוויצרים לפרוק את המטען בנמלי הים של לוב.

עובדים קיימו הפגנות מול שגרירות שוויץ היום במחאה על המעצר, ואמרו שאם הרשויות בשוויץ לא יתנצלו, המדינה תנקוט בצעדי מחאה נוספים "בשעות הקרובות". חניבעל הוא היועץ הרשמי של חברת התובלה הימית הלאומית, שמחזיקה בכ-10 כלי שיט ומטפלת בכמעט כל יצוא הנפט מהמדינה.

ראש איגוד הנפט השוויצרי רולף הארטל אמר לסוכנות הידיעות AFP בג'נבה ש"לוב מענישה את עצמה" בכך שהיא מפסיקה את המשלוחים לשוויץ, שיכולה בקלות לרכוש מוצרי נפט ממדינות אחרות. "מבחינה כלכלית, אין בכך הגיון", אמר הארטל, והוסיף כי לשוויץ יש רזרבות של נפט, דיזל ודלק שמספיקות ליותר מארבעה חודשים.

ממשרד החוץ השוויצרי נמסר: "משלחת דיפלומטית יצאה מברן לטריפולי אתמול כדי לספק הסברים לרשויות הלוביות" לגבי מעצרו של חניבעל. המשרד מסר שלוב החלה בפעולות המחאה מאז שחניבעל שוחרר בערבות ב-17 ביולי. לפי המשרד, באותו זמן החזירה לוב את הנציג שלה בשוויץ הביתה, והפסיקה להנפיק ויזות לאזרחים שוויצרים.

עוד נמסר שלוב הגישה צווי סגירה לעסקים שוויצרים הפועלים בה, סגרה בין השאר את המשרדים המקומיים של ענקית המזון נסטלה וחברת ההנדסה ABB, ועצרה עובדים של שתי החברות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות