אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות חשיפת "כלכליסט": שמעון כצנלסון התפטר מדירקטוריון אל על צילום: שמוליק רחמני

בעקבות חשיפת "כלכליסט": שמעון כצנלסון התפטר מדירקטוריון אל על

כצנלסון הגיש היום מכתב התפטרות לאל על, לאחר שביום ראשון נחשף ב"כלכליסט" כי הוא עזב את ישראל לאוקראינה כדי לשמש כמנכ"ל חברת בנייה שנמצאת בשליטת אחיו, אוסקר כצלנסון

12.08.2008, 19:14 | סיון איזסקו

שמעון כצנלסון, ששימש כדירקטור חיצוני ויו"ר ועדת הביקורת של אל על בחמש השנים האחרונות, הגיש היום (ג')מכתב התפטרות להנהלת אל על. ביום ראשון נחשף ב"כלכליסט" כי כצנלסון עזב את ישראל לאוקראינה במהלך חודש מרץ, שם הוא משמש כמנכ"ל של חברת הבנייה אולימפיה יורו קונסטראקשן שבשליטת אחיו, אוסקר כצנלסון.

עוד נחשף, כי מאז חודש מרץ, כצנלסון לא נכח פיזית בישיבות הדירקטוריון של החברה או בישיבות ועדת הביקורת מתוקף תפקידו כדח"צ. כשנדרשה אל על לקבל את אישורו לעסקאות, הדבר נעשה באמצעות שיחת טלפון לאוקראינה.

במכתב ההתפטרות כתב כצנלסון, ששימש בעבר גם כיו"ר מפעל הפיס, לחברי הדירקטוריון: "היתה לי הזכות להיות חלק ממשפחת אל-על. במשך 5 שנים הייתי שותף להתפתחותה ושגשוגה של החברה. הרשו לי להודות על שיתוף הפעולה המלא במשך שנים. עקב עבודתי האינטנסיבית בחו"ל הנני מבקש לשחרר אותי מתפקידי".

בשיחה שהתקיימה עימו ביום שבת, כצנלסון אמר ל"כלכליסט" כי הוא אינו מתאים לשמש כדח"צ באל על, לאור עיסוקיו הרבים בחו"ל. "אמרתי לפני כשבוע ליו"ר דירקטוריון אל על, איזי בורוביץ', שלדעתי, כיוון שאני כל כך עסוק, הם צריכים לחפש להם דח"צ אחר. ביקשתי שיחפשו דח"צ אחר כדי שאני אתפטר. אני עובד בחו"ל ואני לא יכול להתאים את עצמי לנסיעות לישראל רק בשביל ישיבות של אל על".

מחר תקיים אל על אסיפת בעלי מניות לאישור דמי ניהול לחברת כנפיים, בגין כהונתו של איזי בורוביץ' בתפקיד יו"ר אל על. החברה מבקשת לאשר תגמול בגובה 60 אלף דולר לחודש, באופן רטרואקטיבי לחצי שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות