אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: המפרק והכונס הודיעו לעובדי בורגראנץ' כי לא יקבלו שכר צילום: אלעד גרשגורן

בלעדי: המפרק והכונס הודיעו לעובדי בורגראנץ' כי לא יקבלו שכר

עו"ד שאול ברגרזון ובאי כוחו של עו"ד שלמה נס נפגשו היום עם העובדים הבכירים ברשת ואמרו להם כי "הקופה ריקה". עוה"ד הודיעו, כי יחליטו בסוף השבוע אם לפתוח חלק מהסניפים ביום ראשון והציעו לעובדים להיעזר בביטוח הלאומי. בתוך כך, הגישו השניים לביהמ"ש בקשה לפרסם במהרה הצעות לרכישת החברה, במטרה למכרה כ"עסק חי"

21.08.2008, 18:23 | גלי ברגר וענת רואה

בורגראנץ' הגיעה לכינוס נכסים ללא תזרים מזומנים ולאחר שבנק לאומי סגר את קווי האשראי. "אין כסף בקופה, לא תקבלו את משכורות אוגוסט" - כך הודיעו היום (ה') המפרק שמונה לרשת, עו"ד שאול ברגרזון ובאי כוחו של כונס הנכסים של בורגראנץ', עו"ד שלמה נס, לעובדים הבכירים של הרשת, אותם פגשו אחה"צ במשרדי החברה בראשון לציון. השניים הציעו לעובדים לפנות לביטוח הלאומי. בפגישה נאמר, כי היתה תקווה שיימצא כסף מפדיונות הימים האחרונים ומכרטיסי אשראי, אך היא התבדתה. נזכיר כי רוב עובדי הרשת לא קיבלו גם את משכורות חודש יולי.

עוד התפתחות: קן אסרה על העברת מידע בין בורגראנץ' לברגר קינג ל"כלכליסט" נודע כי שתי הרשתות קיבלו אתמול מכתב מהממונה על ההגבלים. בבית המשפט התעקשה אתמול השופטת אלשיך לטפל בתיק בורגראנץ' בלי לגעת בפז, שבעניינה יש לה ניגוד עניינים. מינתה את שאול ברגזון למפרק ואת שלמה נס לכונס גלי ברגר וענת רואה, 2 תגובותלכתבה המלאה

אחד העובדים סיפר ל"כלכליסט" כי, ברגרזון ונציגיו של נס אמרו כי יחליטו עד יום ראשון האם יהיו סניפים שייפתחו בשבוע הבא. עוד הודיעו עוה"ד, כי הם הגיעו להסכמה עם ספקים, לפיה תתבצע אספקה של סחורה במידה ואכן ייפתחו סניפים. עוד נאמר בפגישה, כי לעובדי הסניפים שייפתחו ושיגיעו לעבוד תינתן עדיפות בקבלת המשכורות.  

"הזמן חולף וערך החברה יורד" 

ברגרזון, יחד עם אנשיו של נס הוסיפו בפגישה, כי הם ינסו למכור את הרשת בתוך חודש עד 45 יום. בתוך זאת, הכונס והמפרקים של הרשת ובתוכם גם רו"ח אליעזר שפלר, הגישו היום בקשה משותפת לבית המשפט, לאשר להם לפרסם הזמנה להציע הצעות לרכישות החברה.

בבקשתם המשותפת טוענים הכונס והמפרקים כי הפנייה נעשית זמן קצר לאחר מינויים לתפקידם בשל הדחיפות הרבה שבמכירת החברה כעסק חי. לדבריהם, אין צורך להכביר מילים אודות מצבה הקריטי של החברה, במסגרתו מרבית הסניפים סגורים, אין אספקה של סחורה וחומרי גלם וסוגיית מימון המשך פעילות החברה אינה ברורה ונמצאת בבדיקה. "דבר אחד ברור", נטען בבקשה, "ככל שהזמן חולף ערך החברה הולך ונשחק".

עוד נכתב בבקשה כי מבדיקה ראשונית עולה, כי כל סניפי החברה מושכרים מגורמים שונים ובשל הליכי הכינוס והפירוק הזמני קיימת רגישות מול משכירי הנכסים, כאשר בדיקתם העלתה, כי כבר נשלחו מספר מכתבי התראה בעניין הפרות נטענות של הסכמי השכירות.

הבקשה הוגשה באמצעות עורכי הדין עמית לדרמן ואביתר קרמר ממשרד שלמה נס, לשופטת ורדה אלשיך. כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) עו"ד שלמה שחר הודיע כי הוא מצטרף לבקשה.

נזכיר, כי אתמול (ד') החליט ביהמ"ש על מיוניים של עו"ד ברגרזון למפרק הרשת ושל עו"ד נס לכונס הנכסים שלה, זאת לאחר שחברת פז, שהחזיקה בעבר בבורגראנץ' ומכרה אותה ב-2006 לבעלים הנוכחיים, יוסי חושינסקי, הגישה שלוש בקשות לכינוס נכסים, הספקית נטו הגישה בקשה אחת לפירוק וכך גם העובדים. פז היא הנושה הגדולה ביותר של הרשת והחוב אליה עומד על 15 מיליון שקל .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
לכל עובדי בורגראנץ באשר הם...
מנהלים יקרים אני במקומכם לא היייתי מוכן לפתוח את הסניפים וזאת ללא הבטחה בכתב מצד המפרקים שהסכום הראשוני שייכנס לקופות יילך בראש ובראשונה לתשלום משכורת העובדים במלואם!!!!! כי הם הלב והמנוע של הרשת אחרת סניפים יישארו סגורים עד לבואו של משקיע חדש.. ותחשבו על זה...!!!
אייל  |  22.08.08
לכל התגובות