אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: ועדת מומחים בראשות ח"כ כחלון תבחן הרפורמה בעמלות הבנקים צילום: אלעד גרשגורן

בלעדי: ועדת מומחים בראשות ח"כ כחלון תבחן הרפורמה בעמלות הבנקים

מדובר במומחים שייעצו לוועדת המשנה שהקימה ועדת הכלכלה לבחינת הרפורמה עם כניסתה לתוקף. ועדת הכלכלה תתכנס לדיון פגרה מיוחד שבו יציג המפקח על הבנקים ממצאים ראשונים מיישום הרפורמה

27.08.2008, 07:15 | שאול אמסטרדמסקי

ח"כ משה כחלון (ליכוד) גייס צוות מומחים לצורך ועדה בראשותו שתבחן את הרפורמה בעמלות הבנקים. כך נודע ל"כלכליסט".

בתוך כך הודיע יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ ישראל חסון (ישראל ביתנו), על דיון פגרה מיוחד של הוועדה בנושא הרפורמה. בדיון, שיתקיים ביום ראשון הקרוב, יתבקש המפקח על הבנקים רוני חזקיהו להציג בפני הוועדה ממצאים ראשוניים על יישום הרפורמה בעמלות הבנקים.

הצורך בדיון התעורר בעיקר לנוכח מדד חודש יולי שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לפני כשבוע, בו התברר כי עמלות הבנקים התייקרו בחודש האחרון בשיעור חד של כ־16%.

הן חזקיהו והן נגיד בנק ישראל הפרופ' סטנלי פישר הצהירו בוועדת הכלכלה לפני כחודש כי יעבירו לידי הוועדה בהקדם את הממצאים הראשוניים מיישום הרפורמה.

לאחר כניסת הרפורמה לתוקף, בתחילת חודש יולי האחרון, החליטה ועדת הכלכלה של הכנסת להקים ועדת משנה בראשותו של ח"כ כחלון למעקב אחר יישום הרפורמה. ל"כלכליסט" נודע כי על מנת להפוך את פעילות הוועדה למקצועית יותר, גייס כחלון צוות של מומחים בתחום שייעצו לוועדה באופן חיצוני.

על צוות המומחים נמנים המפקח על שוק ההון לשעבר - אייל בן־שלוש, סגן המפקח על הבנקים לשעבר - פרופ' אבי אקשטיין, מרכז תחום שוק ההון במשרד עורכי הדין י. גורניצקי ושות' - עו"ד איתי גפן ומנכ"לית ארגון אמון הציבור - גלית אבישי.

המומחים צפויים לייעץ לוועדת המשנה במספר נושאים, דוגמת הנהגת משטר מסלולי עמלות לסקטורים מסוימים באוכלוסייה כגון קשישים, חיילים ומעוטי יכולת.

כחלון כינס את ועדת המומחים לפגישה ראשונה בנושא לפני כמה שבועות, והוא צפוי להתחיל סבב נוסף של פגישות לאחר קבלת הממצאים הראשונים מידי המפקח על הבנקים.

הצורך בהקמת ועדת המשנה וכן ועדת המומחים נולד לאחר שעם תחילת יישום הרפורמה חשו חברי הכנסת כי הרפורמה לא מבטאת את כוונת המחוקק להוזיל את מחירי העמלות ולא רק להגביר את התחרות בין הבנקים. הח"כים הצהירו כי בכוונתם לבחון שורה של צעדי חקיקה נוספים למען הוזלת העמלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות