אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופטת ורדה אלשיך פסלה עצמה מדיון בתיק בורגראנץ' צילום: אלעד גרשגורן

השופטת ורדה אלשיך פסלה עצמה מדיון בתיק בורגראנץ'

זמן קצר לפני שהודיעה על פסילתה, אישרה אלשיך את בקשת הכונס הזמני והמפרקים הזמניים לאשר את תוכנית ההפעלה של הרשת למשך 21 יום

27.08.2008, 11:29 | גלי ברגר, ענת רואה, מארק שון ואיתי הר-אור

שופטת בית המשפט המחוזי, ורדה אלשיך, החליטה לפסול את עצמה מהדיון בתיק בורגראנץ' ולהעביר את התיק אל נשיא בית המשפט אורי גורן. זאת בשל חשש מניגוד עניינים. אלשיך הדגישה בדיון שהתקיים הבוקר, כי אין ספק שהיא מסוגלת לדון בתיק ביושר וללא משוא פנים, וכי חלוקת הדיון בין שופטים שונים עלולה לפגוע בהליך. 

אלשיך אמרה: "החלטתי בסופו של דבר, ולא בלב קל, שבמצב הדברים הנוכחי, עניין לנו בדרך בעייתית להלך בה. זאת בעיקר נוכח שיקולים של מראית פני הצדק. קשה לי להמנע מהמחשבה כי נעשה ניסיון לחפש ממש בנרות מחט בערימת שחת".

אלשיך הקריאה את החלטתה, שהתפרסה על פני 4 עמודים ונועדה בעיקר לתת מענה להאשמות בתקשורת לפיהן העובדה שהיא דנה בתיק באופן חלקי גורמת לקיפאון מוחלט בפעילות הרשת.

אלשיך ציינה כי היא דנה בפסלות מבלי שנציגי הצדדים העשויים להיפגע לכאורה ביקשו זאת. החשש לניגוד העניינים נובע מכך שבעלה של אלשיך, יוסף אלשיך, משמש כדירקטור באחת החברות שנמצאת בשליטת צדיק בינו, שהוא גם בעל השליטה בחברת פז, שמעורבת בתיק.

זמן קצר לפני שהודיעה על פסילתה, אישרה אלשיך את בקשת הכונס הזמני והמפרקים הזמניים לאשר את תוכנית ההפעלה של רשת בורגראנץ' למשך 21 יום. במסגרת התוכנית, יופעלו 24 מסניפי החברה, בעיקר בקניונים וכן יינתן לבורגראנץ' אשראי מתוך קופת הכינוס בסך של 2.5 מיליון שקל.

אלשיך ציינה כי "מדובר בעצירת ההידרדרות של החברה אשר נמצאת כבר במדרון הקריסה". השופטת הבהירה כי לעת עתה לא יישנו משכירי הנכסים את המצב כפי שהוא ברגע זה. זאת לאחר שבמספר מקומות, בהם גם קניון עזריאלי בתל אביב, סגרו בעלי הקניונים את סניפי הרשת, תוך שימוש בנעולים.

היום פורסם ב"כלכליסט", כי רשת בורגראנץ' משלמת מחיר יקר מאוד על התעקשותה של השופטת אלשיך לטפל בתיק באופן חלקי. התעקשותה של השופטת אלשיך, סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, לטפל בתיק הקריסה של רשת בורגראנץ' באופן חלקי בלבד - אינה פוסלת את עצמה מחד, אך מתחמקת מלדון בחלק מהבקשות המוגשות לה מאידך - הובילה לתוהו ובוהו משפטי, שתוצאתו קיפאון מוחלט בפעילות הרשת. 

מסקירת כל המסמכים שהוגשו בעניין בורגראנץ' לבית המשפט עולה, כי זה שבועיים מועבר התיק בין חמישה שופטים שונים, וכל אחד בתורו הודף את הבקשות הבהולות ומגלגל את התיק הלאה לשופט אחר, או מבקש מהפונים לשוב רק לאחר שפגרת בתי המשפט תסתיים, ב־1 בספטמבר. כתוצאה מכך שורר בינתיים קיפאון מוחלט בניסיונות להפעיל את הרשת, שאפילו אינה יכולה לנצל את הימים האחרונים של אוגוסט כדי להכניס עוד קצת כסף לקופת הנושים. וחמור מכך: הנושים מתחילים לעשות דין לעצמם, באין כל גורם שיפוטי מוסמך המעניק טיפול רציני לתיק.

כתוצאה מהתנהלות זו עבר תיק בורגראנץ' בין חמישה שופטים שונים, שהתעלמו מבקשות בהולות וביקשו לפנות אליהם רק עם סיום פגרת בתי המשפט.

במהלך הדיון אמר הכונס הזמני, עו"ד שלמה נס, לאלשיך כי לדעתו עליה לטפל בתיק באופן מלא. לדבריו, כל הצדדים מודעים לכך שהיא השופטת המקצועית ביותר לדון בתיק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אם הייתה פוסלת עצמה בפיקנטי היה נמנע מפיטורי 1000 עובדים!!!!!!!!!
למרות כל בקשות הפסילה המשיכה לכהן , ופעלה כנציגת חברת אסם לחיסול התשלובת על 10000 עובדיה. בעלה חבר של מנהל דירקטור בחברת אסם וכמו כן ישב בדירקטוריונים בהם יושבים מנהלים מאסם. ללא ספק התנהלותה בתיק פיקנטי ראויה לחקירת משטרה לא בכל יום מפטרים למעלה מ1000 עובדים על מנת לשרת מפעל מתחרה
יוסף לוי  |  27.08.08
לכל התגובות