אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: עד החגים רב-בריח תספק דלתות שהוזמנו צילום: מיכאל קרמר

בלעדי: עד החגים רב-בריח תספק דלתות שהוזמנו

חודשיים לאחר העברת השליטה בחברה, ההנהלה החדשה, בראשות עמלי-דונרשטיין, נערכת לעבוד במתכונת מוגברת ולעמוד באספקת ההזמנות, ששווין הכולל הוא כ-11 מיליון שקל

09.09.2008, 09:27 | נעמה סיקולר

חודשיים בדיוק מאז אושרה העברת רב-בריח לבעלות החדשה וארבעה חודשים מאז קרסה החברה הוותיקה בבעלות המקורית של משפחת בחרי, מתכוונת ההנהלה החדשה בראשות עמלי-דונרשטיין לעמוד באספקת כל הדלתות שהוזמנו לקראת החגים, כך נודע ל"כלכליסט".

דורנשטיין. התחייב עם הרכישה להגיע להסכמים עם הלקוחות ועם הספקים, צילום: מיכאל קרמר דורנשטיין. התחייב עם הרכישה להגיע להסכמים עם הלקוחות ועם הספקים | צילום: מיכאל קרמר דורנשטיין. התחייב עם הרכישה להגיע להסכמים עם הלקוחות ועם הספקים, צילום: מיכאל קרמר

בחברה נערכים להפעלת מתקני החברה במתכונת מוגברת, במשך 24 שעות ביממה, ובאופן הזה מתכוונים לעמוד באספקת 9,000 דלתות שכבר הוזמנו. שווי ההזמנות - 11 מיליון שקל. בשבועות שחלפו מאז אישר בית המשפט את רכישת השליטה, סיפקה החברה הזמנות של כ־6,000 דלתות בשווי 7.2 מיליון שקל.

חברת רב-בריח עברה רשמית לניהולה של קבוצת עמלי-דונרשטיין ביולי האחרון. הקבוצה שילמה עבור החברה 43 מיליון שקל (רובם עבור הרכוש הקבוע והמוניטין) באופן מיידי. את השאר התחייבה להעביר בתשלומים של 35.5 מיליון שקל בעתיד. קבוצת עמלי-דונרשטיין זכתה בשליטה ברב-בריח לאחר שהסכימה לשלם תמורתה מחיר שהיה גבוה ב-57% מההצעה המתחרה של חברת פנדור.

בשיחה עם "כלכליסט", בסמוך להשלמת הרכישה, ציין שמואל דונרשטיין, הבעלים החדש של רב-בריח, כי בכוונתו להשקיע בחברה 3 מיליון יורו בשלוש השנים הקרובות, בעיקר ברכישת ציוד חדש, שנועד להכפיל את כושר הייצור ולשפר את הטכנולוגיה בחברה. הוא אף התחייב להגיע להסדרים עם הספקים ועם הלקוחות. לדבריו, השלמת אספקת הדלתות היא מבחינת הנהלת רב-בריח הסנונית הראשונה של דף חדש בעבור החברה, ובמסגרתה "מתוכננים שיתופי פעולה ויוזמות חדשות".

בחודש מאי, לאחר לחץ של המערכת הבנקאית שלה היתה חייבת רב-בריח עשרות מיליוני שקלים, נפוצו ידיעות בתקשורת על כוונת משפחת בחרי למכור את החברה המשפחתית הוותיקה. אחת הסיבות שהוזכרו: עלייה דרסטית במחירי הפלדה שפגעה ברווחיות. ככדור שלג הלך מצבה של החברה והידרדר, וימים ספורים לאחר מכם כבר נעשתה פנייה לבית המשפט והחלו הליכי איתור המשקיע החלופי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות