אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע המשבר: יותר נרשמים למינהל עסקים צילום: מאיר אזולאי

על רקע המשבר: יותר נרשמים למינהל עסקים

מספר הנרשמים לתואר MBA באוניברסיטת בן־גוריון בשנת הלימודים הקרובה עלה ב־17%

14.10.2008, 21:45 | מיקי פלד

מספר הנרשמים לתואר שני במסלול למינהל עסקים עלה בהשפעת המשבר הכלכלי העולמי. אוניברסיטת בן־גוריון דיווחה על עלייה של כ־17% במספר הנרשמים לתואר MBA בשנת הלימודים הקרובה אוניברסיטאות ומכללות נוספות דיווחו על עלייה ניכרת בשיעורים דו־ספרתיים.

נראה שהסטודנטים שמסיימים את לימודי התואר הראשון החליטו להמשיך את לימודיהם האקדמיים מחשש שלא תהיה חברה שתקלוט את הבוגרים הטריים. תופעה דומה התרחשה בהתפוצצות בועת ההייטק בתחילת שנות האלפיים, אז זכו לימודי התואר השני במדעי המחשב לעדנה.

המשבר הנוכחי משפיע על אלפי הישראלים היוצאים כל שנה ללימודי MBA באוניברסיטאות בחו"ל, בעיקר בארצות הברית.

עקב שכר הלימוד הגבוה נהגו הסטודנטים לקחת הלוואות מימון מהבנקים. שני הממנים העיקריים היו פאני מיי ופרדי מק, הבנקים למשכנתאות שקרסו. כעת הופסק צינור מימון חשוב, וגם עוד בנקים אינם ממהרים לתת הלוואות לסטודנטים הישראלים. בעקבות זאת, רבים מהם נשארים בארץ וממשיכים כאן את הלימודים.

"במצב רגיל, מועמד ישראלי שהתקבל לאחת מ־20 האוניברסיטאות הטובות בארצות הברית ללימודי MBA יקבל הלוואה ללא כל בעיה. אולם בחודשים האחרונים אנו עדים לקשיים הולכים וגוברים בהשגת מימון בדרכים הרגילות", אמר רפי בעדני, מנכ"ל בית הספר האמריקאי, העוסק בהכנה למבחני GMAT ובייעוץ לימודים.

"הבנקים חוששים להלוות מכיוון שבניגוד לעבר, אין הם בטוחים שהמועמד ייקלט בשוק העבודה ויקבל משכורת גבוהה כפי שהיה לפני שנתיים. גם המועמדים פוחדים לעתים לקחת על עצמם את הסיכון שבלקיחת הלוואות גדולות. רק מי שיידע להראות שיכולותיו יבטיחו לו הכנסה גבוהה בסיום הלימודים יצליח לקבל הלוואה", סיכם בעדני.

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
1 צודק ב100 אחוז, חבל שרק באמצע התואר הבנתי את זה, אגב המצב של חשבונאות
טוב הרבה יותר ולישכה משגיחה על הכניסה למקצוע כך שלא תהיה הצפה בדומה למשפטים לכן אני מאמין שהמצב של בוגרי מקצוע זה ימשיך להיות בסה"כ טוב גם בעתיד, אם כי לא בטוח שדומה למצב היום בהם כל בוגר טרי יוצא לשוק ומקבל שכר מעולה. בכל מקרה גם בשביל הנפש וסיפוק כדאי ללמוד מקצוע שבאמת מייצר משהו ועוזר לאנשים, אמנם גם במשפטים ניתם למצוא נישות כאלו אך הן נדירות ולגבי מנהל עסקים- העולם חייב יזמים אך אין כל צורך בתואר אקדמי בשביל זה.
סטודנט למשפטים אונ' חיפה , חיפה  |  19.10.08
לכל התגובות