אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי עדן רוכשת את פעילות הקפה לעסקים של מועדון הקפה צילום: קובי קנטור

מי עדן רוכשת את פעילות הקפה לעסקים של מועדון הקפה

העסקה מתבצעת בתמורה להקצאת 26% ממניות פאוזה, חברה בת של מי עדן, למועדון הקפה, וללא העברת מזומן. העסקה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים, בדיקת נאותות ורה ארגון במועדון הקפה

03.11.2008, 14:02 | אורנה יפת

מי עדן רוכשת באמצעות חברת פאוזה, משווקת מותג מכונות הקפה של לוואצה, את פעילות הקפה לעסקים של חברת מועדון הקפה. העסקה מתבצעת בתמורה להקצאת 26% ממניות פאוזה למועדון הקפה, וללא העברת מזומן. יצוין, כי החברות חתמו על הסכם הבנות, אך העסקה כפופה לשורה של תנאים מתלים, ביניהם אישור הממונה על ההגבלים העסקיים, בדיקת נאותות של מי עדן את מועדון הקפה והשלמת תהליך רה ארגון במועדון הקפה.

חברת מועדון הקפה נשלטת על ידי קבוצת ארג'נטה, חברת פתרונות קפה הגדולה ביותר באיטליה. בחודשים הקרובים אמורה מועדון הקפה לעבור לשליטה מלאה של ארג'נטה. המשמעות היא כי הקבוצה האיטלקית תהיה שותפה של מי עדן במועדון הקפה. היקף הפעילות של ארג'נטה באיטליה בלבד נאמד בכ-250 מיליון אירו. בשנים האחרונות הרחיבה הקבוצה את פעילותה גם למדינות נוספות במזרח אירופה.

מחזור חברת פאוזה עומד כיום על 70 מיליון שקל והיא מעניקה פתרונות קפה לכ-15 אלף עסקים בישראל. לאחר העסקה צופה מי עדן להגדלת המחזור של פאוזה ל- 90 מיליון שקל בשנה.

ליאור בן ארצי, מנכ"ל מי עדן ישראל וסגן נשיא הקבוצה, אמר כי "שיתוף הפעולה עם ארג'נטה יעניק לפאוזה הזדמנות להתחזק בתחום שירותי הקפה לעסקים, וכן ידע ומקצועיות שיאפשרו המשך פיתוח מואץ של החברה לתחומים נוספים בארץ ובחו"ל".

אבי דור, המשמש כיום כמנכ"ל פאוזה, ימשיך לנהל גם את החברה המורחבת. אופיר פרימר, מנכ"ל מועדון הקפה ימונה לסמנכ"ל בפעילות המשותפת.

לפני שלוש שנים רכשה מי עדן, באמצעות פאוזה, את פעילות הקפה של חברת נורמט פתרונות קפה (מקבוצת נורפולק), תמורת 8.4 מיליון שקל.

שוק פתרונות הקפה לעסקים מגלגל כ-450 מיליון שקל, מתוכם 150 מיליון שקל מהוות מכונות הקפה והיתר זה מוצרי קפה, כמו: קפה נמס, קפה טורקי ומשקאות תה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות