אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישת הילטון ומריוט בבריטניה: אוזן רודף אחרי אהובי, רוז'נסקי וסוארי עם תביעה

רכישת הילטון ומריוט בבריטניה: אוזן רודף אחרי אהובי, רוז'נסקי וסוארי עם תביעה

לטענת שמואל אוזן, יגאל אהובי, איליק רוז'נסקי, שלמה שרף ויצחק סוארי "התנערו באופן מתואם" מכתבי תביעה נגד חברות זרות שהם מייצגים

18.11.2008, 09:17 | ענת רואה

איש העסקים שמואל אוזן הגיש אתמול (ב') לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בקשה לחייב את אנשי העסקים יגאל אהובי, איליק רוז'נסקי (מנכ"ל דלק נדל"ן), שלמה שרף (מנכ"ל אלקטרה נדל"ן) ופרופ' יצחק סוארי לקבל את כתב התביעה שהגיש בשמן של חברות זרות שאינן פועלות בישראל. כתב התביעה של אוזן הוגש בגין עסקת מלונות באנגליה, והוא מכוון נגד שורת חברות זרות שנדרש היתר מיוחד כדי להמציא להן את כתב התביעה הישראלי.

תביעתו של אוזן הוגשה לפני כחודשיים, ועניינה שתי עסקאות הנדל"ן הגדולות שנעשו על ידי משקיעים ישראליים בחו"ל בין השנים 2005–2007: רכישת 16 בתי מלון מרשת הילטון בבריטניה תמורת 3.4 מיליארד שקל ורכישת 47 ממלונות מריוט בבריטניה תמורת 8.3 מיליארד שקל. אוזן תבע את קבוצת הרוכשים של מקבצי המלונות בגין אי־קיום התחייבויות כספיות כלפיו, לטענתו, וטען כי מגיעים לו 10.5 מיליון שקל וכן 2% ממקבצי המלונות הללו. כתב התביעה הוגש נגד 24 נתבעים, ובהם כמה חברות זרות שאינן רשומות בישראל.

לדברי אוזן, המיוצג באמצעות עורכי הדין שמוליק קסוטו, גיא נוף ואיריס אדרי, הוא המציא עותק מכתב התביעה לאהובי, שהוא אחד הנתבעים, וכן לרוז'נסקי, שרף וסוארי, אשר לטענתו הם מורשיהם של החברות הנתבעות לניהול עסקיהם. לדבריו, בקשתו מוגשת לאחר שכולם, "אחד אחרי השני ובאופן מתואם, התנערו מהמסירות שנמסרו להם עבור הנתבעות הזרות וטענו כל אחד בתורו כי לדעתם ועל פי ייעוץ משפטי שקיבלו, אין הם מורשים לקבל את כתבי התביעה עבור הנתבעות הזרות ואין בכוונתם לעדכן אותן על התביעה נגדן".

התנערות זו, טוען אוזן, היא חסרת תום לב, חסרת ניקיון כפיים ומוזרה על פניה, הואיל והמשיבים, ובעיקר אהובי, רוז'נסקי וסוארי, היו ועודם מי שריכזו וניהלו, מי יותר ומי פחות, את כל ענייני המלונות עבור המשקיעים הנתבעים. בין היתר, לדברי אוזן, התקיימו פגישות בעניין העסקאות במשרדי חברת דלק נדל"ן ברמת גן, במשרדיו של אהובי ברמת אביב ובעוד מקומות בישראל. "כולם אף ניהלו בעצמם מגעים רבים עם התובעים מטעם כל המשקיעים, ובין היתר בעניין התמורה שיקבלו בגין ייצוג הבעלים בכללותם במקבצי המלונות הילטון ומריוט לפני פרוץ הסכסוך בין הצדדים".

לטענת אוזן, המשיבים הם מורשיהם של הנתבעים הזרים, כמשמעותם בחוק ובפסיקה. בבקשה נכתב עוד כי אהובי, במישרין ובאמצעות חברת בלנהיים, הוא שותף של כל הנתבעים בעסקאות נשואי התביעה, וכי הוא ורוזנ'סקי הם אלה שפנו לשאר הנתבעים בהצעה להיכנס לעסקאות לרכישת מקבצי מלונות הילטון ומריוט. אהובי, טוען אוזן, הציג את עצמו בפניו כנציגם של הנתבעים כולם, וניהל את המשא ומתן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות