אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התשתיות מקדם חקיקה למכונית החשמלית צילום: אוראל כהן

משרד התשתיות מקדם חקיקה למכונית החשמלית

בדיון שנערך אתמול הדגיש השר בנימין בן אליעזר את חשיבות קידום הפרויקט והקטנת התלות בדלק

11.12.2008, 07:55 | ליאור גוטמן ותומר הדר

שר התשתיות הלאומיות בנימין בן אליעזר מקדם את מיזם הטעינה של מכוניות חשמליות בישראל. בדיון שנערך אתמול במשרד התשתיות אמר השר שיש חשיבות רבה לקידום הפרויקט מבחינת שיפור רמת החיים של תושבי המדינה, כמו גם הקטנת התלות בדלק על בסיס מאובנים.

בדיון הוצג סקר רשמי של היתכנות מיזם הרכב החשמלי שחיברה חברת החשמל. הסקר, שנחשף השבוע ב"כלכליסט", מציג תרחישים אפשריים לפיקוח על טעינת המכוניות החשמליות, כשאלו יתחילו להימכר בישראל. הוא קובע שטעינה שעליה יהיה פיקוח רגולטורי לא תדרוש תוספת כוח לייצור החשמל הנוכחי במדינה. לעומת זאת, טעינה ללא פיקוח תדרוש הקמה של שבע יחידות ייצור חשמל חדשות. הדיון נערך בנוכחות משה קפלינסקי, מנכ"ל חברת בטר פלייס של שי אגסי, שהיא היוזמת של פרויקט הטעינה החשמלית.

בן אליעזר הנחה את אנשי משרדו להשלים את עבודת המטה שתקדם את שינויי החקיקה עבור הפרויקט, ותבטיח שטעינת מכוניות תיעשה באופן בטוח ומבוקר. לדבריו, ניהול רגולטורי של התהליך יקל את העומס על מערכת החשמל בלי להידרש להשקעות גדולות בתחום. על פי הנתונים הידועים כיום, עלותה של נסיעה מחיפה לתל אביב, מרחק של כ־120 ק"מ, תהיה 11.28 שקל בהתחשב בצריכת רכב חשמלי של 0.2 קוט"ש לשעת נסיעה משולבת. זאת לעומת עלות של כ־60 שקל במכונית בעלת מנוע בנזין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
לא הבנתם
הסיפור לא קשור לכסף אלא לכמות החשמל שחברת החשמל מסוגלת לייצר עבור 7 מיליון תושבים עסקים למינהם מועצות אזוריות ועוד. כולנו צורכים חשמל ועכשיו כשיהיו מכוניות חשמליות אנחנו נצרוך יותר חשמל אין ספק שצריך ליזום עוד תחנות כח במדינה רק שהפעם אני מקווה שהם יהיו ירוקות. אלי מהקריות אתה צודק חברת חשמל בקושי מייצרת אנרגיה נקיה אז איפה אנחנו באמת חוסכים בזיהום? תחשוב כמה כלי תחבורה מגיעים למרכזי הערים איפה שאנחנו גרים עובדים ומגדלים את הילדים ופולטים שם את כל הפיח ומזהמים את האוויר? אז תחשוב שכל הזיהום אוויר הזה הורג אותנו ותחשוב שכולו עד 2020 יעלם!!! אני באופן אישי מקווה שבנוסף כל שאר תחנות הכח המזהמות יעלמו גם הם ונתחיל ליצר אנרגיה סולארית וגאוטרמית ואז לכולנו יהיה BETTER PLACE
ירושלמי  |  14.12.08
לכל התגובות