אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פימי מחסלת את ההשקעה בתדיר גן צילום: ישראל סאן

פימי מחסלת את ההשקעה בתדיר גן

מממשת אופצית מכירה ומעבירה את המניות לאינספייר, לאחר שג'נרל מוטורס, הלקוח המהותי של החברה נקלע לקשיים וצמצם הזמנות, והמנייה צנחה ב-71% - מוכרת את המניות לאינספייר של אבי ורטהיימר בתמורה ל-3.7 מיליון שקל בלבד

01.01.2009, 13:10 | נעמה סיקולר

קרן פימי מחסלת לחלוטין את אחזקותיה בחברת תדיר גן. פימי הודיעה לחברת אינספייר של אבי ורטהיים, כי היא מעוניינת לממש את אופצית ה-PUT (מכר) שברשותה ועל כן מחוייבת אינספייר לרכוש ממנה 1.95 מיליון מניות שהם 9.4% בחברה. תמורת חבילת המניות תשלם אינספייר לפימי 3.7 מיליון שקל (על פי מחיר מימוש של 1.89 שקל למנייה – ממוצע של 30 ימי המסחר האחרונים) ותחזיק לאחר מכן 64% מהון המניות של החברה.

במאי 2006 רכשה אינספייר את השליטה בתדיר גן מאלון תבור מידי קרן פימי של ישי דוידי, אשר נותרה בעלת עניין בחברה עם החזקה של 9.4%, אותה כאמור היא מבקשת לחסל. ניתן להניח כי לחולשה בשוק הרכב האמריקאי, צמצום הזמנות מהלקוח המהותי ג'נרל מוטורס והצניחה החופשית של המנייה – 71% מתחילת השנה עומדים ברקע המימוש.

אינספייר רכשה מקרן פימי את השליטה בתדיר גן בהסכם מדורג. תחילה רכשה החברה חבילת מניות במחיר של 10 שקלים למנייה ולאחר מכן חבילת מניות נוספת ב-6.6 מיליון שקל למנייה. שנתיים וקצת לאחר מכן נסחרת מניית תדיר גן כבר רק ב-1.76 שקל למנייה – ירידה של 70-80%.

תדיר גן, עוסקת ביצור ועיבוד של מכלולים מכאניים עשויים אלומיניום, המיוצרים בדרך של יציקות לחץ מדויקות, בעיקר עבור תעשיות הרכב. לקוח מהותי של החברה היא ג'נרל מוטורס האמריקאית שביחד עם חברות נוספות בשוק הרכב האמריקאי נקלעה לאחרונה לקשיים. לחברה ולתדיר גן הסכמים בהיקף של 160 מיליון יורו למשך 4 שנים שיחלו ב-2009. לאחרונה הודיעה תדיר גן מציינת בדוחותיה כי הפגיעה בג'נרל מוטורס, עשוי להביא להרעה בתוצאות העסקיות שלה.

החברה הודיעה כי נכון למועד לסוף הרבעון השלישי של השנה, התקבלה מג'נרל מוטורס הודעה בדבר צמצום הפרוייקטים הקיימים של החברה עם ענקית הרכב, שיסתכמו ב-56 מיליון יורו בלבד, במשך 4 השנים הקרובות, שמתוכם 13 מיליון יורו בשנת 2009. עם זאת, בנושא הפרויקטים החדשים לא התקבלה הודעה לצמצום והם יסתכמו ב-104 מיליון, במשך 4 השנים הקרובות, שמתוכם 20 מיליון יורו בשנת 2009.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות